Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, 

 

Od jakiegoś czasu mam pewien problem z moją nieszczęsną neostradą. 

 

Posiadam usługę neo 40 mb. Niestety znajduję się dość daleko od centrali, bo około 1,5km. Router DGT synchronizuje się na 23 mb i mi to wystarcza, jednakże nie w tym problem. Problem leży w tym że transfer sobie lubi spaść do 5-6 mb, co przy 3 komputerach jest czasem problemem. Oczywiście, wykluczyłem wysycenie łącza, nawet przy podpiętym jednym komputerze transfer nie wraca do normy. 

 

Instalacja u mnie wygląda następująco: 

 

Gniazdko>splitter>router DGT> z routera leci jakieś 60m kabla skrętki dworem, kabel podwieszony na lince stalowej do switcha który rozdziela sygnał na komputery w domu. Czasem wystarczy przeresetować router do fabryki i problem znika. Próbowałem również z funboxem od orange jednakże wtedy mam transfer max 2 mb po kablu, stojąc przy routerze po wifi jest spokojnie 21 mb. Czytałem dość sporo o skretce i byłem przekonany że nie powinno być straty na prędkości, przy odległości 60m. Czy możecie coś doradzić? Co w obecnej sytuacji zrobić? Wymienić te 60m kabla na zewnętrzną skrętke żelowaną? Czy to może pomóc? 

Technicy z TP też już probowali uporać sie z tym problemem, od wymiany kabla z domu do słupa, przez wymiane karty VDSL na centrali. Routera nie chcą mi wymienić ponieważ nie ma już DGT na stanie, a gdy na początku miałem Sagema to łącze bylo bardzo niestabilne, zrywało sesje co 5-6 min. 

 

Z góry dziękuje każdemu kto chociaż spróbuje mi pomóc. 

Pozdrawiam, 

Kamil

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...