Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Od jakichś trzech lat jestem szczęśliwym posiadaczem wysłużonej już Xperii X8. Ostatnio dostałem lekki zastrzyk gotówki, wynoszący równe 450 zł i postanowiłem zakupić coś nowszego, dlatego bez zbędnych ceregieli przejdę do tematu.

Na czym mi najbardziej zależy (główne cechy, jakie telefon musi posiadać):
- wyświetlacz o przekątnej od 4 do 4,5" max (ewentualnie może być większy, ale z zachowaniem wymiarów typowego 4,5 calowca)

ad. Wyświetlacz powinien być "przyjemny dla oka", ale nie oczekuję też jakichś cudów na kiju.
 

- dość wytrzymała (jak na smartfony) bateria, gdyż telefon będzie mi głównie służył do słuchania muzyki i  przeglądania internetu oraz sporadycznego odpalania jakichś naprawdę mało skomplikowanych gier lub obejrzenia filmiku/filmu.

ad. Jakość muzyki odtwarzanej zarówno na słuchawkach jak i na głośniku powinna być fajna, ale nie jestem też jakimś audiofilem, więc jestem w stanie zadowolić się czymś "nie z najwyższej półki".

- niezawodność telefonu jak i systemu 
ad. Chciałbym, żeby posłużył mi na następne kilka lat (jak widać na przykładzie mojej Xperii - da się), więc produkt powinien być jak najmniej wadliwy a system powinien działać płynnie i być responsywny.

 

 

Cechy podrzędne, jakie fajnie byłoby zobaczyć:
- brak wodotrysków, czyli minimalistyczny wygląd samego smartfona, jak i systemu (dlatego też skłaniam się bardziej ku WP 8+ i ten system biorę w tym momencie głównie pod uwagę, android opcjonalnie).

- możliwość personalizacji wyglądu smartfona - chodzi tutaj o wymienne klapki, żeby nie było tak nudno.

- dobre wykonanie - dobre spasowanie elementów oraz materiały, które stabilnie leżą w dłoni (nie ślizgają się, itp)

Pozostałe rzeczy, które pominąłem (typu aparat) są mi obojętne i nie zwracam na nie szczególnej uwagi. Do dyspozycji mam 450 zł (dlatego "Ja bym dołożył *kwota* i kupił coś lepszego" nie wchodzi w grę), sam telefon może być używany. Osobiście w tej półce cenowej znalazłem:
-Nokia Lumia 520, 630 oraz 820
- HTC 8X
Szczególnie zastanawiałem się nad Lumią 630 (trochę mało ramu mnie niepokoi) oraz HTC (niepewność przyszłych aktualizacji systemu). O Lumii 820 czytałem dużo negatywnych opinii odnośnie wyświetlacza, co nie idzie w parze z niezawodnością, więc jestem trochę sceptycznie nastawiony ale ciągle biorę ją pod uwagę. Jeżeli zaś chodzi o androidy (przypominam, OPCJONALNIE), to udało mi się znaleźć:
-SGS2, Galaxy Nexus, S3 Mini
- LG Nexus 4 (w stanie... bardzo używanym, ale daje radę)

Tak więc, co byście doradzili? Brać coś z tych? Może macie jakieś swoje (inne) propozycje? Z chęcią posłucham :)

Link to post
Share on other sites

LTE - można olać :) i tak jest tylko w większych miastach :) a po za tym przy dużym obciązemiu małej ilości BRTS'ów LTE i tak dziąła jak HSPA+ - nie ma się co spinać na LTE. :)

 

Windows Phone 8.1 daje duzo, ale to naprawde dużo nowych możliwości w stosunku do WP7. Same kafle i obsługa bardzo podobne :) - ALE - mamy Centrum Powiadomnie, przeźroczyse kafle - co by wymienić te "wizualne" rzeczy. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

LTE - można olać :) i tak jest tylko w większych miastac

Kolego, nie wydawałbym tak pochopnych opinii! Sam bratu mówiłem pół roku temu około "na co Ci Note 3 z LTE jak LTE nie ma", a u mnie na wiosce 3 dni temu ajfon zakomunikował że ma LTE. Osiągi takie sobie (7dl/1.5ul), ale mniej baterii leci.

 

@Autor - rozważ L625. IMO znacznie lepsza niż 630tka.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to wykluczyłem ją na samym początku, gdyż wydaje się już ciut za duża jak na moje dłonie, co w połączeniu z jej wagą (może nie jakąś tam ekstremalnie dużą, ale jednak) może być problematyczne. Nie wiem, czy byłbym w stanie obsłużyć ją jedną ręką.

Z tego co się doczytałem to L630 oferuje trochę lepszą rozdzielczość, co w przełożeniu na przekątną wyświetlacza daje lepsze PPI. Same podzespoły w L625 są spoko ale chyba L630 oferuje trochę więcej (jeżeli się mylę, poprawić). Z plusów, jakie znalazłem w L625 to modem LTE, bez którego jestem w stanie sobie poradzić (wystarczająco satysfakcjonujące było dla mnie przeglądanie internetu na mojej X8, pomijając oczywiście przekątną wyświetlacza), oraz pojemnościowe przyciski funkcyjne pod wyświetlaczem, co przemawia do mnie bardziej niż to, co oferuje L630... no ale jestem w stanie to przeboleć.

Oczywiście wszystko to tylko sucha teoria, dlatego mile widziana jest opinia posiadaczy tychże Lumii :)

EDIT: W sumie to jeszcze się zastanawiam nad L720 - nie jest tak okrojony jak L630 i parametry ma nienaganne. Reasumując, zastanawiam się nad jednym z tych trzech modeli: L625, 630, 720 :)

Edytowane przez ziomek1602
Link to post
Share on other sites

Siedzę w domu - LTE 32 MB/s - a - HSDPA+ 34 MB/s - normalnie peszek :)

 

Mam w sasięgu jeden BSt z LTE a tych HSPA+ mam 3 - w efekcie jak z mojego osiedla powiedzmy 4000 ludzi podłączy się do LTE to "zajedzie" łącze sieci szkieletowej BTS'a LTE - ale tych 3 HSPA+ juz nie. :)

 

I wiem co piszę - znajomy zawodowo się zajmuje serwisowaniem BTS'ów :) i mi zademonstrował jak to działa.

 

Nie ma się co spinać na LTE - jest w większych miastach, często bardzo obciązone - za pare lat - OK - ale teraz ?

 

Fajnie jest mieć LTE - ale jak ma być to główna cecha to zdecydowanie nie.

Link to post
Share on other sites

Kolego, nie wydawałbym tak pochopnych opinii! Sam bratu mówiłem pół roku temu około "na co Ci Note 3 z LTE jak LTE nie ma", a u mnie na wiosce 3 dni temu ajfon zakomunikował że ma LTE. Osiągi takie sobie (7dl/1.5ul), ale mniej baterii leci.

 

@Autor - rozważ L625. IMO znacznie lepsza niż 630tka.

 

Dopoki pakiety internetowe nie beda tansze, lub w wiekszych ilosciach to wg mnie na LTE jak na razie nie ma co patrzec i dla smartfonow to jest troche przereklamowana sprawa, byc moze w przyszlosci sie to zmieni, ale do tego czasu pewnie zmienisz telefon z pare razy.

Przydaly by sie jakies zrownowazone oferty na abonament lub karte...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...