Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Posiadam problem z dźwiękiem a mianowicie nie działają mi głośniki. Pod minijack'iem wszystko chodzi ok . W menadżerze urządzeń mam błąd o nazwie kod 10. Próbowałem już odinstalować sterowniki i instalować w trybie awaryjnym , ale w trybie awaryjnym nie chcą się zainstalować wyskakuje błąd : 0xC0000374. Prosił bym o jakąś pomoc ??

 

Pozdrawiam i będe wdzięczny za każdą pomoc.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy masz jakiś konflikt. Jeśli zainstalowałeś system Windows 7 to musi być z SP1. Bez Service Packa są problem z dźwiękiem w tym systemie. Wejdź do bios laptopa klawisz Del lub F2. Poszukaj ustawień audio może w bios, ktoś wyłączył dźwięk. Możesz też przywrócić ustawienia fabryczne bios ale pamiętaj by potem właściwie ustawić kontroler dysku Sata na AHCI. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurcze przeinstalowałem już Windowsa z 2 razy zainstalowałem windows'a 8 i znowu wyskoczył problem z kartą dźwiękową i jest jak poprzednio Kod 10 ;/ nie mam pojęcia  co zrobić ;/ W biosie nie mam nic co by miało jakiś związek z dźwiękiem ;/ Sterowniki ściągnąłem ze strony producenta , wgrywałem z płyty za pomocą slimdrivers itd. Nie mam pojęcia jak to naprawić najlepsze w tym jest to ,że na słuchawkach dźwięk jest nawet bez sterowników na czystym systemie :/

Edytowane przez Endemit
Link to post
Share on other sites

Kiedy włączyłeś pierwszy raz laptopa miałeś dźwięk? Próbowałeś zmieniać urządzenie domyślne? Nie instalujesz przypadkiem sterów od dźwiękówki do windowsa 8.1 w 8 ? Jaką wersję bios posiadasz?

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Sterowniki dobre zainstalowałem (wiem że są 2 wersje na stronie walnąłem się na początku)   ;) Kiedy go włączyłem pierwszy raz nie było dźwięku . A wersja biosu chyba jest 1.15 ale nie wiem na 100% musiał bym go włączyć ;D Z urządzeniami domyślnymi to nie wiem za bardzo o co chodzi ??? Próbowałem za to usunąć je w Menadżerze Urządzeń a potem wykryć ,ale to też nie pomogło ;/ 

Edytowane przez Endemit
Link to post
Share on other sites

Nic nie ma tam o błędach Typ urządzenia : Kontrolery dźwięku, wideo i gier 

Stan urządzenia : Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

 
{Operacja nie powiodła się}
Żądana operacja nie powiodła się.
 
 Usługa zarządzania sterownikami zakończyła proces instalacji sterownika hdaudio.inf_amd64_7934c8322ea251ee\hdaudio.inf dla wystąpienia urządzenia o identyfikatorze HDAUDIO\FUNC_01&VEN_8086&DEV_2807&SUBSYS_80860101&REV_1000\4&2A3E2737&0&0001 z następującym stanem: 0x0.
 
Nie wiem co z tym zrobić dzwoniłem wczoraj do x-komu ale po 80 min nikt nie odebrał więc odpuściłem ;/ 
Edytowane przez Endemit
Link to post
Share on other sites

<Fn> + <F8> Próbowałeś kombinacji tych klawiszy służą do włączania/wyłączania głośników, Acer Launch Manager bez tego może nie działać ta kombinacja. Live Updater wyszukuje aktualizacje systemu i sterowników, też warto sprawdzić. Wszystko do pobrania na stronie acera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Endemit, w menederze urządzeń masz widoczną kartę dźwiękową ? Jeżeli tak to wejdź w kartę dźwiękową, następnie szczegóły i w polu własciwości znajdź dane dotyczące zasilania , i napisz jaki masz stan zasilania na dźwiękówce.

Edytowane przez Remus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok zaraz sprawdzę :)


Możliwości zasilania:
00000009
PDCAP_D0_SUPPORTED
PDCAP_D3_SUPPORTED
Mapowania stanu zasilania:
S0 -> D0
S1 -> Nieokreślony
S2 -> Nieokreślony
S3 -> D3
S4 -> D3
S5 -> D3
 
Nie wiem co to znaczy

OK bardzo dziękuje wszystkim za pomoc niestety nie dałem rady :) Laptopa odsyłam kupie coś innego .

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...