Skocz do zawartości

ATI CrossFireX: Teoria i Praktyka, czyli x3 Radeon HD 5770


Recommended Posts

witam

 

W temacie zawarłem tytuł pisanej przeze mnie MR, w której zajmę się takimi zagadnieniami jak:

- opłacalność CrossFire

- różnica wydajności CF w konfiguracji 2x PCI-Ex8 i 2x PCI-Ex16

- czy rodzaj zastosowanych pamięci (DDR2 i DDR3) ma jakiś wpływ na ogólną wydajność CF

- czy warto dokupić po jakimś czasie drugą grafikę, czy lepiej od razu zainwestowac w coś mocniejszego

 

I tutaj mam pytanko do was:

- Czy lepiej będzie zamknąć te zagadnienia w jednym tekście, czy może lepiej będzie rozbić to na 2 może 3 krótsze teksty?????

- Czy macie jakieś propozycje innych zagadnień, które powinny być poruszone w takiej MR???

 

Będe wdzięczny za wszystkie sugestie :lol:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no to wygląda na to, że ta recenzja nie będzie miała końca.

 

- pomysł z różnymi sterownikami jest ok, ale chyba wykorzystam go do kolejnego tekstu, bo jeśli opisze go w tej MR to wyjdzie z tego masło maślane, ale jeszcze się zastanowię.

 

- pomysł z CF w konfiguracji PCI-e x8 + x4 jest ciekawy, ale już to sprawdzałem i w przypadku dwóch Radeonów HD 5770 jest bezcelowe, gdyż różnica w wydajności a stosunku do PCI-e x8 + x8 to zaledwie 1-2 Kl/s a w większości wypadków nie ma jej wcale. Umieszczanie tego w recenzji tylko niepotrzebnie ją wydłuży.

 

czekam na dalsze pomysły

Link to post
Share on other sites

Bez przesady... ten sas pytał o czym ma pisać, a Bakak pyta co by jeszcze można było dopisać, bo ma już jakiś cel i może ktoś wpadnie na jakieś cudowne połączenie które można by było przetestować

 

Odemnie - Może CF x16/x4, dużo tanich płyt takie ma, i przydało by się sprawdzić jak to działa

Link to post
Share on other sites

Przypomniał mi się sas11, który pytał się ludzi jaką gierkę ma zrecenzować bo sam nie wie. Albo wiesz co będziesz pisać, albo nie - zdecydowanie

Mam już gotowy pomysł na recenzję i jest on już w zasadzie zrealizowany

 

Pytam sie o to czy prócz podstawowych założeń (które wymieniłem na samym początku), może chcieli byście, aby jeszcze jakiś temat został poruszony?

 

Ale teraz głównie poprawiają CF, a regist robił na pojedynczej karcie

z tego co ja pamietam to robil takie porownanie ale na jednej grafice a tu chodzi CROSSFIRE :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...