Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niedawno wymieniłem kartę graficzną z radka 6870 na r9 270X . Pierwszy tydzień przebiegł bez zakłuceń. Od 4 dni występuje następujący problem . Po 5 h ciągłego grania kończyłem i odpalałem przeglądarkę Chroma i słuchalem muzyki z youtuba. Słuchanie kończyło się po 20min białym ekranem,niebieskim ekranem(bez liter), i raz białym ekranem w niebieskie pionowe paski. System 3 tygodnie temu nowo postawiony. Problem jak dotąd nigdy nie wystąpił podczas grania. Artefakty nie występują

 

-M5A99x evo rev 1 

-FX 8320

-Radeon R9 270x

-Corsair 2*4GB Cmz8gx3m2a1600c9

-Zasilacz CorsairAX850

-WD 2Tb Black

-Win 7 64bit pro eng


Po podłączeniu starej karty cyrk nie występuje. Czy moja nowa karta graficzna jest zepsuta czy płyta główna nawala ??
 

Link to post
Share on other sites

Niewiem dlaczego ktos mowi ze r9 sa bardziej oplacalne , jeszcze nie widzialem zeby ktos o 780/ti takie zeczy pisal . Karta uwalona , sproboj siagnac starsze stery i pobiesz msi afterburner i zbij takty .

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

U mnie dokładnie takie same coś wystąpiło, jak za mocno podkręciłem pamięci na karcie, aczkolwiek działo się to w czasie grania. Domyślne zegary mam na pamięciach 1250MHz, gdy robiąc OC doszedłem do 1700MHz to takie coś miałem dosłownie po ~3min grania, po zmniejszeniu do 1650 myślałem że jest spoko, karta śmigała w benchmarkach itp ale podobny ekran przywitał mnie po 2-3h grania w BF4, zdarzyło się to kilkukrotnie. Zbiłem zegary do 1600 i jak na razie jeszcze nie miałem tego problemu.

 

Po doświadczeniu powyższego śmiem twierdzić, że chyba jest coś nie tak z pamięciami tej karty lub występuje problem podczas przełączania między poszczególnymi stanami energetycznymi karty, to bardziej prawdopodobne ze względu na moment występowania problemu.

 

Napisz nam jaki to jest dokładnie model karty, i w gpu-z sprawdź jaki ma wgrany aktualnie bios. Może będzie do niej jakiś nowszy który zażegna problemy.

 

 

PS:Potrafisz grać dziennie po 5h i potem jeszcze siedzieć w sieci ? A myślałem że to ja jestem nolifem 8-)

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...