Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuje porady bardziej doświadczonych :)

 

Muszę zalać układ na jakiś tydzień, tym co ogólnodostępne. Pytanie, co się najbardziej nada ? Destylka ? płyn do chłodnic ? 

 

Ps. Jeszcze jedno pytanko. Robicie wstępne czyszczenie układu, czy zalewacie tak jak przyszło od producenta ? 

Edytowane przez _Gość_
Link to post
Share on other sites

Istnieje poważne ryzyko że zapaskudzisz układ i będziesz potem miał do wymiany węże. Rezerwuar po takich zabiegach domyć to też będzie mordęga. Nie wspomnę nawet że nic nie wiesz o takich barwnikach. Nie wiesz czy lekko nie zakwaszają płynu co może mimo wszystko być szkodliwe dla węży. Nie jest to mądry pomysł.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Do destylki na pewno jakieś uszlachetniacze przeciw rdzewieniu i przeciw glonom, wydaje mi się że po spożywczym barwniku nie dość że węże zafarbują (nie da się domyć) to jeszcze będzie sprzyjać rozwojowi glonów (chyba że glonojady się wpuści :wariat:  )
ja zalewałem XSPC Krwawym :) , lecz nie powiem jak się sprawował ponieważ po kilku dniach musiałem wszystko spuszczać (polecam założyć trójnik na samym dole układu z zaworem kulowym - celem szybkiego i wmiarę dobrego spuszczenia płynu, radzę w jak najniższym punkcie (podeslęfotki jak wrócędo domu. Następnym razem zakupię: Purple lub Red z serii Aurory :)
[EDIT]
Polecam poczytać o produkcie EVANS jeśli chcesz płyn do chłodnic, można by rzec że jest to "wieczny" płyn ponieważ nie zawiera wody co za tym idzie temp wrzenia 180 st.C. a więc brak: wżerów, przegrzewania, oraz korozji, a więc wydaje mi sięże również brak glonów, barierą jest cena, choć biorąc pod uwagę długowieczność to nie jest aż tak źle ponieważ standardowe płyny należy wymieniać co roku.
Pozdrawiam

Edytowane przez PiotrekS84r
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...