Skocz do zawartości

Ram pod wode


Recommended Posts

Witajcie, szukam dobrego ramu, najlepiej 1866 w górę, który planuję zwodować. Z tego co się zorientowałem to ram powinien być dwustronny, tzn mieć moduły po obu stronach, czyli chyba nie warto kupować bardzo drogich ramów z jeszcze droższymi radiatorami skoro to i tak odpada. 

Czy możecie pomóc mi w doborze, ramu+bloku wodnego do tego? 

Interesuje mnie::

x2 8GB

Budżet ok: 650zł (im taniej tym lepiej)

Mobo:

Asrock z87 oc forumla

PSU:

Corsair 1000W

Pozdrawiam

Edytowane przez zami888
Link to post
Share on other sites

Wodowanie RAMu ma sens tylko wtedy,jeśli zależy Ci na wyglądzie.

Jeśli chcesz mocno kręcić rozglądaj się za RAMem na kościach HCH9

Spora cześć G.skilli Ripjaw jest właśnie na tych kościach przykładowo tutaj masz Ripjawsy niestety w wersji 8gb

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjawsx-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl9-f3-17000cl9d-8gbxm-478206/

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Oczywiscie chodzi mi o wzgledy wizualne. Utrzymuje wnetrze pcta z jaskarawo zoltej kolorystyce. Jedyne z ramow ktore przypadly mi do gustu pod wzgledem koloru to averixy oc. Niestety za 16gb trzeba zaplacic ok 800zl. A za tyle to bym cos zwodowal. Chyba ze jeszcze ktorys z producentow ma ram w jaskrawo zoltym kolorze ktory nie wyglada tandetnie?

Link to post
Share on other sites

Luzik panowie.

 

 

Utrzymuje wnetrze pcta z jaskarawo zoltej kolorystyce. 

 

W takim razie ram z czarnym radiatorem też powinien fajnie wpasować się w ten motyw. Bardzo fajnie wyglądałoby to na MOBO MSi MPower, ale płytę już masz więc nie mamy o czym gadać :P

 

Co do ramu: 

 

Na to patrzyłeś? http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/   albo na te oczoebne http://www.morele.net/pamiec-geil-ddr3-16-gb-1600mhz-dual-evo-corsa-cl10-goc316gb1600c10dc-452748/

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

@up

Te pierwsze owszem widziałem i są kandydatem nr 1, te drugie pierwszy raz widzę ale jednak kolor troszkę nie podchodzi.

Jeśli nic więcej nie znajdę wezmę te ballistixy.

 

Czy te ballistixy mają tylko w wersji 1600MHz?

Edytowane przez zami888
Link to post
Share on other sites

A to pamięci ram już nie można podkręcać? Coś mnie ominęło? Przecież na chipsecie z87 można swobodnie zmieniać mnożnik pamięci do 3200 MHz (u większości), a nawet niekiedy wykręci się i 4000 MHz. Chipsety B85 i H87 też pozwalają na zmianę mnożnika pamięci, ale nie większą niż 1600 MHz.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

A to pamięci ram już nie można podkręcać? Coś mnie ominęło? Przecież na chipsecie z87 można swobodnie zmieniać mnożnik pamięci do 3200 MHz (u większości), a nawet niekiedy wykręci się i 4000 MHz. Chipsety B85 i H87 też pozwalają na zmianę mnożnika pamięci, ale nie większą niż 1600 MHz.

 

No to naucz mnie podkręcać pamięci kolego. 

Bo moje Tridenty mają dwa XMP na 2400 i przy OC procka nawet XMP2 nie działa choć powinien

XMP1-T2

XMP2-T1

Cała różnica. Wszelkie próby uruchomienia na 2600mhz to BSOD.

Chyba że kości po 800zł za sztukę to pewno wykręci...

Ale kogo na to stać ?

 

Fakt mogę zmienić mnożnik pamięci ze standardowych x18 na x24 i działa stabilnie ale żadnej różnicy nie zauważyłem...

Te co mam to kupiłem bo najlepiej współpracują z tym modelem płyty. Wyższe to już masakra dla portfela.

 

Chyba że szyna na 200mhz ?

Bo u mnie działa najlepiej na 266mhz.

Może wtedy da się kręcić ?

Ale między 200 a 266 też różnicy nie widziałem...

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

F3-2400C10-4GTX

 

Na CL9 Performance działają ale CPU na STOCK musi być. Inaczej zwiech

Na CL9 Comp również.

Chyba że obniżę SPD na 2133 to CL9 Performance działa na OC cpu 4.4

Ale wtedy jakieś dziwne parametry UEFI ustawia.

 

Aha i jeśli chodzi o napięcia to te kości spokojnie wytrzymują 2.2v  %-)  - testowałem.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Czyli nie ma co wybrzydzać i brać te ballistixy 1600mhz?

 

Tak.

 

 

 

No to naucz mnie podkręcać pamięci kolego. 

 

Po 1 przeczytaj co napisałem o chipcecie, podstawowy warunek. Po 2 jaką chcesz odczuć różnicę po podkręceniu ramu, zauważalnie większy fps w grach?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...