Skocz do zawartości

Denon 1312xp wymiana głośników


Recommended Posts

Witam

Posiadam w salonie kino domowe Denon 1312xp, zastanawiam się nad wymiana przednich głośników na jbl es 20 i głośnika centralnego na jbl es 25. Nie mam Miejsca na ścianie za bardzo żeby wcisnąć duże kolumny dlatego wybrałem kolumny podstawkowe.

Tylne mam zamiar zostawić oryginalne denona, i tutaj mam problem ponieważ oryginalne denona maja

impedancje 6 ohm, a jbl mają impedancje 8 ohm. Mogą być podpięte jednocześnie głośniki 6 i 8 ohm?

Nie uszkodzi się wzmacniacz lub głośniki?

 

Link to post
Share on other sites

Jak czytałem w instrukcji kiedyś to mogę podłączyć do 16ohm głośniki, tylko nic nie pisze czy mogą być podpięte jednocześnie np 6 i 8 ohm. Co do kasy to tak 1200-1300 za trzy głośniki, 2 kolumny podstawkowe i 1 centralny. Na oku mam JBL ES. Na allegro zalazłem parę głośników za 500zł, tylko nie wiem czy kupować używki przez neta (jeszcze będzie jakaś wada, albo coś, i są bez gwarancji), czy nowe z media

Link to post
Share on other sites

Spokojnie, każde wyjście ma osobny wzmacniacz, więc wszystko będzie ok o ile nie podłączysz kolumn 4 Ohm pod któreś z wejść. Jedynie tylne kolumny przy tej samej głośności będą dostawały więcej mocy ale teraz amplitunery i tak mają oddzielną regulację głośności.

Z tego co się orientuje JBL to przereklamowany szmelc.

Zbadaj rynek i pomyśl o czymś innym. Zobacz sobie Tonsil Siesta SAT i CENTER ale i tak pewnie w tej cenie znajdzie się coś lepszego.

Kolumny będą stały na podstawkach czy na meblach?

Edytowane przez scythe1123
Link to post
Share on other sites

Kolumny będą stały na meblach. Jak tylne kolumny będą dostawały więcej mocy, to nie spalą się po jakimś czasie?, czy trzeba będzie ręcznie ustawić w ampli głośność np na -8dB?

A co sądzicie o WHARFEDALE DIAMOND 10.1.

Co do Tonsil Siesta SAT i Monitor Audio to troszkę za drogie i wizualnie wo gule mi się nie podobają, musiał bym ich posłuchać.

Jak bym kupował głośniki to w Kaliszu w Media Markt albo w innym sklepie w Kaliszu, a tam raczej nie będzie takich głośników, oglądałem już kiedyś, to mieli JBL, WHARFEDALE DIAMOND, Taga, Koda, chba jeszcze Dali i Klipsh

Link to post
Share on other sites

Nie ma mowy o spaleniu się kolumn. Amplituner i tak ma zabezpieczenia, więc prędzej się wyłączy. Diamond 10.1 to fajne kolumny w tym przedziale cenowym, sprawdź jeszcze coś od Tagi (S-40, B-40).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te 6 Ohmowe kolumny będą dostawały tyle samo mocy co teraz, tylko kolumny 8 ohmowe będą jej mniej otrzymywały.

Po prostu nowe kolumny przy obecnych ustawieniach mogą głośniej lub ciszej grać, to zależy od sprawności jaką będą miały.

W media marktcie nie znajdziesz kolumn najbardziej opłacalnych w danym przedziale cenowym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...