Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Ostatnio wymieniłem boxowe chłodzenie procka na Mugen 2 i pojawił się problem z chłodzeniem NB. Otóż w spoczynku radiator ma 63-66 stopni a w stresie 70 stopni sprawdziłem za pomocą panelu kontrolnego. I teraz co byście mi doradzili tak do 70 zł max 90 zł na NB i może coś jeszcze na SB żeby było ładne. Wszystko zamontowane na MA-770 UD3 2.0 i dobrze wietrzone. Będę mógł odpisać dopiero jutro z powodu braku neta.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Może coś z tego:

 

http://allegro.pl/item1174335287_100_mi ... nocny.html

(chociaż miałem kiedyś ten radiator i u mnie temperatura była bez zmian, aczkolwiek czytałem opinie ze niektórym temperatura spadła o kilka-kilkanaście stopni)

 

http://allegro.pl/item1174701672_primec ... wa_fv.html

 

http://allegro.pl/item1171503178_zalman ... d_aab.html

 

Co do SB to ja bym nic nie ruszał bo slot od grafiki jest w pobliżu i zakładając większy radiator mógłbyś mieć problemy z włożeniem grafiki.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ten Mugen 2 nie będzie przeszkadzał. Jeśli radiator na CPU zasłania za bardzo oryginalne chłodzenie płyty to chyba nic z tego. Musisz sam ocenić po wymiarach tego Thermalrighta czy będziesz w stanie go tam zmieścić. Jak możesz to zapodaj zdjęcie swojego chłodzenia to pomoże ocenić czy wejdzie.

Link to post
Share on other sites

nie za bardzo z tym wentylem a ten radiator co pokazałem co o nim sądzicie?

Jak na mój gust nie da rady rurka heatpipe jest tak ukształtowana, że u Ciebie na płycie będzie zaczepiać o banki pamięci. Chociaż możesz się jeszcze upewnić zmierz ten radiator na płycie, jeśli jest mniejszy niż 85,8 mm to nie ma szans żeby to tam zmieścić. Wersja HR-05 SLI tym bardziej nie wejdzie bo nie ma gdzie wyprowadzić radiatora. Spróbuj wymienić pastę tak jak mówił Mefir. Ogólnie rzecz biorąc musiałby to być radiator wysoki ale nie szeroki :pajac:
Link to post
Share on other sites

Fakt ta blaszka raczej nie pomaga :menda:

 

Co do ew. wymiany

Musisz chyba wpierw wymierzyć ile masz luzu (najlepiej od środka chipu do gniazda, i do chłodzenia procka takoż) a później poszukać jakiegoś towerowego chłodzenia typu Hr 05, czy noctua Nc 09 (?), jest też kilka revolteców...

Ew coś takiego :D

http://allegro.pl/item1147448205_super_ ... x92mm.html

 

A co do SB - jak się grzeje za bardzo i nie planujesz wymieniać grafy - to zalman nb47j powinien się zmieścić :/

Link to post
Share on other sites

A dobrze byla rosmarowana? i mam pytanie jakie byly temp przed zalozeniem mugena? bo szczerze watpie bys wcisnal tam jakies radiatory i ze domniewaną winna jest mugen. a pozatym u mnie takze doscyc niezle grzeja sie SB i NB a chula juz przez 3 lata, nawet nie pierdlo. Najwyzej zamontuj to co pisal zrazik albo malutki wiatraczek przypnij jakos do mostkow. A i sprawdz czy sa naprawde tak gorace jak pisze na panelu, przez dotyk :D

Link to post
Share on other sites

Mefir za przeproszeniem ,,Głupi nie jestem " przed zamontowaniem mugena NB było gorące ale dawało radę a teraz po 10 sekundach muszę zdjąć palce bo tak strasznie parzy. Chcę zmienić chłodzenie NB dlatego że na boxowym chłodzeniu AMD miałem 240 MHz FSB ale wentyl owiewał NB, a teraz się przy tej wartości komp się zacina. Chciałbym coś ładnego ponieważ mam zamiar kupić obudowę z oknem, może jak ściągnę tą blaszkę to coś da. Co do HR-05 SLI nie można by go zamontować tak że stopka jest na NB a radiator jest skierowany w kierunku sekcji zasilania tylko nie wiem jak wtedy z mocowaniem. Co do rozsmarowanie pasty to ją dobrze rozsmarowałem wyczyściłem Nb ze starej i odtłuściłem radiator.

Link to post
Share on other sites

Można wziąć Hr05 SLI i jak nie spasuje na NB to wrzucić go na SB, choć jak dla mnie jeśli obudowa dobrze wietrzona to taki potwór na SB to za wiele.

 

Z moich propozycji - na allegro kiedyś widziałem ofertę radiatorów na wymiar, cena za cm2. Bodajże z kawałka alu wys 1,5cm, gość dorabiał też otwory na śrubki. Więc można alle przeszukać, ew gdzieś na mieście poszukać... i dorobić jak najbardziej rozłożysty radiator, do tego wentyl 4,5,6cm czy jaki największy się zmieści pod mugenem.

Link to post
Share on other sites

dzien dobry mam podobny problem mam ta sama plyte glowna i juz jestem po zmianie chlodzenia na NB (thermalright hr 05) i SB (thermalright hr05 sli) na boxowym chlodzeniu mialem ponoc 80* przy wlaczeniu komputera ale nie skakala ona przy obciazeniu komputera tak pokazywaly programy wiec wlasnie zainstalowalem wymienione wczesniej chlodzenie i okazalo sie ze mam 78*C przy wlaczeniu s stresie 80 po wymianie chlodzenia na procesorze temperatury mi nawet poszly na 81*C wiec srednio wiem co jest grane? czy to moze byc jakis blad czujnika ? chociaz radiator jest goracy (goretszy od grafiki) chociaz jego podstawa nie jest tak goraca ????

 

 

ogolnie planuje wywalic raczej tego thermalrighta bo raczej jestem przekonany do zalmana, posiadalem wlasnie w tym miejscu Zalman NB47J i mial takie same wyniki jak thermalright a gabarytami jest duzo mniejszy wiec teraz sprobuje z Zalman NBF47J - Wersja F jesli bedzie mial troszke lepsze wyniki to go zostawie do tego dojdzie wentylator 120 na boku budy i koniec tematu

 

ps jesli chodzi o SB to wcale ten thermalright nie jest za maly ja mam po dluzszym dzialaniu komputeraz tam 43*C ale sa stabilne jak skala, z nawiewem temp spada do 30*C ogolnie prosze o pomoc bo nie wiem o co chodzi z tymi temperaturami na tej plycie ;/

Link to post
Share on other sites

dzien dobry mam podobny problem mam ta sama plyte glowna i juz jestem po zmianie chlodzenia na NB (thermalright hr 05) i SB (thermalright hr05 sli) na boxowym chlodzeniu mialem ponoc 80* przy wlaczeniu komputera ale nie skakala ona przy obciazeniu komputera tak pokazywaly programy wiec wlasnie zainstalowalem wymienione wczesniej chlodzenie i okazalo sie ze mam 78*C przy wlaczeniu s stresie 80 po wymianie chlodzenia na procesorze temperatury mi nawet poszly na 81*C wiec srednio wiem co jest grane? czy to moze byc jakis blad czujnika ? chociaz radiator jest goracy (goretszy od grafiki) chociaz jego podstawa nie jest tak goraca ????

 

 

ogolnie planuje wywalic raczej tego thermalrighta bo raczej jestem przekonany do zalmana, posiadalem wlasnie w tym miejscu Zalman NB47J i mial takie same wyniki jak thermalright a gabarytami jest duzo mniejszy wiec teraz sprobuje z Zalman NBF47J - Wersja F jesli bedzie mial troszke lepsze wyniki to go zostawie do tego dojdzie wentylator 120 na boku budy i koniec tematu

 

ps jesli chodzi o SB to wcale ten thermalright nie jest za maly ja mam po dluzszym dzialaniu komputeraz tam 43*C ale sa stabilne jak skala, z nawiewem temp spada do 30*C ogolnie prosze o pomoc bo nie wiem o co chodzi z tymi temperaturami na tej plycie ;/

Heatpipe tak działa, że podstawa może nie być gorąca tak jak sam radiator, jeśli pod ręką czujesz gorąco to raczej czujnik jest sprawny, ja bym na Twoim miejscu próbował wpakować jakiś wentylator na ten radiator i zobaczyłbym czy temperatura spadła, wymuszenie ruchu powietrza powinno spowodować odprowadzenie większej ilości ciepła, a zatem i niższą temperaturę. Temperatura na SB jest spoko więc nie ma co się więcej zastanawiać.

 

Sławek 242 czyli jednak ten Thermalright HR-05 IFX mieści się na tej płycie ale jak widać niewiele to pomaga, może jak kolega Kosa1337 założy wentyl i temperatury spadną to będzie warto kupić ten radiator, na razie lepiej się wstrzymać.

Link to post
Share on other sites

tez ogolnie wychodze z takiego zalozenia ze bez wyntylatora to nie ma sensu bo ten radiator lapie cale powietrze co idzie od grafiki.... ale moim problemem jest to ze przy wlaczeniu kompa mam 77*C dotykam radiatora i jest zimny dopiero po kilku minutach sie dosyc mocno nagrzewa wiec czy jakos wogole idzie ochlodzic to NB czy mam wiec to gleboko gdzies ?:P

 

 

 

ps. koledze hr 05 sie nie zmiesci bo ma za spory radiator na procesorze wiec radze poszukac jakiegos plaskiego ale szerokiego albo zamowic jakiegos u slusarza jak bys wszystko dobrze pomierzyl to jestes w stanie zrobic hp do mostku zasilania i tam kolejny radiator :D to ciekawy projekt a mysle ze za metalowa kostke duzo sie nie zaplaci :)

Link to post
Share on other sites

Czujnik jest zainstalowany w układzie NB dlatego temperatura jest tak wysoka, a dopiero później radiator jest tak gorący. Możesz jeszcze ten wentyl założyć i zobaczyć co będzie. Jak nic się nie zmieni to olej to puki system działa stabilnie. A budę masz dobrze wietrzoną? Spróbuj zdjąć też panel boczny i sprawdzić czy spadnie.

Link to post
Share on other sites

no ale chyba taki wielki kawal blachy powinien cos zdzialac to chyba dziwne bo NB dziala na zasadzie gdrzejnika ustawiamy sobie 77 * i czekamy az radiator sie nagrzeje:P moim zdaniem powinien startowac od niskich temperatur i z czasem dopiero dojsc do tych 80* moze update biosa pomoze? probowalem z wentylatorem schlodzilem radiator do letnich temperatur a temp spadla o 2*C

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...