Skocz do zawartości

Najmocniejsza grafika do obecnego zestawu.


Recommended Posts

-Kiedy dokonujesz zakupu: (W tym roku. Możliwe, że wrzesień-październik)
-Zastosowanie: gry 99%
-Model i moc zasilacza: Corsair CMPSU-850HX 850W

-Procesor: Phenom II X6 1090T

-Obudowa: jakaś duża corsaira:

-Płyta główna: MSI 870A-G54

-Ram: Jakieś 4GB Corsair CL9

-Rozdzielczość: 1920x1080px
-Dodatkowe wymogi: (Cicha i wydajna)

 

 

 

Jaka karta będzie możliwie najmocniejsza do tego sprzętu (bez kręcenia)? Interesuje mnie co najmocniejszego mogę tu wsadzić. 

Na pewno dokupuję kolejne 4GB RAM-u.

 

pzdr ;)

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Jeśli nic nie będzie ruszane to max pod ten procesor to jakiś R9 270X ew R9 280 bez X, a i tak czasami procek będzie najsłabszym ogniwem, w grach w których jest obsługa mantle będzie ok i z tego powodu lepiej radeusza brać niż NV, tam gdzie gra siedzi mocno na procesorze i nie ma mantle będzie gorzej. ale ogólnie te dwie karty bym rozważył 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

wsadzić wsadzisz, ale co z tego, skoro procek nie puści całej mocy karty. są gry które nie siedzą na procesorze a wymagaja dużo od gpu i tam wykorzystana by była nawet mocniejsza karta, ale biorąc ogólnie całą sprawę, to w większości wypadków jednak phenom to za mało na dzisiejsze gry i mocna karta będzie sie nudzić i tam gdzie zapewniłaby stałe 60 kaltek w pełnych detalach będzie około 40 fps, bo na tyle CPU pozwoli

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

miałem phenoma 960T z odblokowanymi 6 rdzeniami, podkręconego do 3,9 ghz, OC niewiele mu pomagało... kilka fps w przód, a 285 to niezły pomysł, karta ma wydajność mniej-więcej 280tki. byłaby dobra, ale na razie kosztuje za dużo w porównaniu do możliwości, podatek od nowości i te sprawy, karta za 950 zł która jest warta z 800 zł 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Zawsze mozesz wziąć kartę na zapas, w przyszłości zmienisz platformę i będzie git, ale odradzam teraz brać 285 tki, 280tka zwykła też ma 3 gry, kosztuje około 800 zł i prawie tą samą wydajnosć a z dzisiejszych testów wynikało że niekiedy i lepszą, albo proponuje poczekać aż 285 wejdzie do wszystkich sklepów wtedy ceny innych modeli r9 powinny się przetasować, a w międzyczasie wejdzie 285X ...  sam teraz będę zmieniał gpu i ostrzyłem sobie ząbki na 285tke ale wydajność mnie rozczarowała jak i cena, tzn cena mnie rozczarowała kiedy zobaczyłem wydajność :D 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie sądzę żeby był cichszy, oba chłodzenia są świetne, miałem 560Ti DCII teraz mam 7870 Dual-X i nawet bym zaryzykował stwierdzenie że sapphire cichszy, ale też 560ti lubił się przygrzać do 78 stopni więc i wentylatory w DCII miały więcej roboty 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

warto dopłacić te 50 zł jeśli gwara więcej o rok, nawet jakbyś za 2 lata zdecydował się sprzedać karte to z gwarą roczną jeszcze drożej pójdzie:) a co do awaryjności to karta jak karta, moja działa już 2 lata jeszcze po OC i ani nawet jednym artefaktem nie sypnęła, wymieniałem w niej pastę termo, czyściłem regularnie, wentylatory się nie zużyły i nadal chodzą bezszelestnie, a innemu padnie 2 dni po zakupie.. sprzęt jak sprzęt

Link to post
Share on other sites

możesz, czemu nie, aczkolwiek pamietaj by pamięci były najlepiej tej samej firmy i takie same, ewentualnie o tych samych parametrach, by nie nastąpiły jakieś zgrzyty, naogół nawet różne kości bios automatycznie "dostraja" ale bywały bsody i inne niespodziewajki, więc lepiej kup takie same

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 

 

Od zielonych zostaje jeszcze GTX 760 wtym przedziale cenowym.

ale nie ma mantle, a w przypadku phenoma ono dużo da w wielu grach, thief, BF4, nowy BF który jeszcze nie wyszedł ma zapowiedziane,GTA V, Dragon age inqisition, nowa cywilizacja itp... także warto tutaj jednak na radka postawić, poza tym r9 280 będzie ogólnie nieco wydajniejszy od 760tki http://www.anandtech.com/bench/product/1332?vs=1038

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...