Skocz do zawartości

Przeniesienie systemu z SSD na SSD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bullseye,

Recommended Posts

Witam,

 

Mam zamiar kupić dysk MX100 256 GB w miejsce mojego Samsunga 830 128 GB. Wiem, że w przypadku migracji z HDD na SSD najlepiej jest wykonać nową instalację systemu. Czy przy migracji między ww. dyskami też należałoby tak postąpić?

 

Pytam, bo mam zainstalowanych bardzo dużo programów, gier i dodatków (wszystko ściągane ze Steama, Orgina itp).Trochę głupio byłoby ściągać wszystko od nowa :)

 

PS Posiadam laptopa MSI GE40, dlatego jest i prawdopodobnie będzie to jedyny dysk.

Link to post
Share on other sites

Możesz przenosić bez strachu, robiłem już kilka takich migracji. Przenieś całą strukturę dysku i potem rozszerz ostatnią partycję albo stwórz nową, żeby zapełnić te dodatkowe 128GB.

 

P. S. Z HDD na SDD też się przenosiłem i niczego nie reinstalowałem ;)

Edytowane przez szatkus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Do przeniesienia calosci uzyj Acronisa, skopiuje dzialajacy system z zachowaniem wiekszej partycji.

Kopiowanie jak kolega wyzej powiedzial nic ci nie da, system nie wystartuje i bedziesz sie bawil w dodawanie partycji aktywnej i instalacji mbru.

 

Co do powiekszania partycji, po co mu dodatkowe programy? Przeciez ma wbudowany w system do tego najlepszy.

Link to post
Share on other sites

Co do powiekszania partycji, po co mu dodatkowe programy? Przeciez ma wbudowany w system do tego najlepszy.

Tak, ale tym chyba nie da się powiększyć partycji systemowej :) Chyba, że coś mieszam, to proszę o poprawienie :)

 

Acronis może zmieniać rozmiar partycji systemowej przy przenoszeniu plików? Mam 30 GB na system Win 8. Chciałbym przenieść system i mieć na niej ok. 70 GB.

Edytowane przez nikosfron2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Bez problemu to zrobi, mozesz dac dowolny rozmiar partycji docelowej.

 

A windowsem mase razy powiekszalem partycje bez utraty danych. Narzedzia Administracyjne - zarzadzane komputerem i zarzadzanie dyskami

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...