Skocz do zawartości

Modernizacja komputera - prośba o pomoc (budżet ok. 1900zł).


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

Chcę w końcu zmienić parę podzespołów bazowych w swoim kompie i chciałem zapytać was o zdanie.

 

Ogólnie chcę zmienić procesor + ew. mobo(jeśli wybiorę intela) + kartę graficzną. Będę miał na to nie całe 1900zł. ok. 1200zł będę miał dostępne w tym miesiącu, na pozostałą kasę przyjdzie mi trochę poczekać (trudno mi powiedzieć ile). I teraz tak, nie wiem od czego zacząć. Co się bardziej opłaca wymienić pierwsze w moim przypadku: procka czy grafę? Chodzi mi o to, żeby uzyskać jak najlepszą wydajność w dniu premiery World of Warcraft: WOD.

 

Jeśli chodzi o procka z mobo to zastanawiam się nad:

MSI Z77A-G43 (G3) + Intel Core i5 4690 3,50 GHz - co będzie mnie kosztowało ok 1100zł. (może macie coś lepszego w podobnej cenie).

 

Jeśli chodzi o grafię to nie mam pojęcia...Liczę na wasze propozycje.

 

Komputer będzie używany głównie do:

- World of Warcraft

- Diablo III

- Heroes of Newerth

- AutoCad 2014

+ jakieś gry które wyjdą w przyszłości (np. Wiedźmin 3).

 

W tym momencie mam takiego kompa:

- Procesor - AMD Phenom II X4 965 BE 3.4 GHz

- Chłodzenie - CPU SilentiumPC Spartan HE

- MOBO - ASRock 970 Pro3

- Grafika - NVidia Gigabyte GTX460 OC Version 1 GB

- Pamięć

- Kingston HyperX 2x2GB 1600 MHz

- Kingstone HyperX 4GB 1600MHz

- Dysk - Seagate Barracuda 7200 RPM, 500 GB

- Zasilacz be quiet! Pure Power L7 630 W

- Obudowa - Chieftec Libra LF-01B

Link to post
Share on other sites
MSI Z77A-G43 (G3) + Intel Core i5 4690 3,50 GHz

To nawet nie będzie działało.

 

Czyli do wydania na nową platformę masz 1200zł?

 

Jaką masz rozdzielczość monitora?

Edytowane przez Pepis
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nawet nie będzie działało.

 

Czyli do wydania na nową platformę masz 1200zł?

 

Jaką masz rozdzielczość monitora?

 

Ok... teraz sprawdziłem jaki socket ma ten procek...

 

Tak, teraz mam ok. 1200zł, za jakieś 2-3 miesiące będę miał ok. 700zł. I nie wiem co bardziej na ten moment opłaca mi się wymienić.

 

Gram na  1920 × 1080 pikseli.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie najpierw idź w wymianę CPU. Gry w które grasz opierają się bardziej na CPU niż na GPU. 

 

Jeżeli bez OC: Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX + MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

 

Jeżeli z OC: MSI Z97-G43 + Intel Core i5-4690K 

 

Oczywiście tego Spartana należałoby wymienić biorąc się za OC CPU. Później wsadzisz do tego R9 270 albo i R9 280X z allegro na gwarancji producenta. Biorąc zestaw bez OC można by wepchnąć tutaj SSD na system, soft, gry Crucial M550 128GB (550/350MB/s)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To ja proponuję

i5 4690k + Msi z97 g43

Dostajesz najmocniejszą i5 z możliwością oc i najtańszą płytę główną, która to umożliwi. Na początek spartan wystarczy, ale szału nie będzie.

 

@up ^^

Edytowane przez Pepis
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok tylko czy jest sens kupować i5 4690k jeśli na 95% nie będę go podkręcał? Mojego  965BE w zasadzie też nie ruszałem.

Chodzi mi o to jak duża jest różnica wydajności między i5 4690k a i5 4590? Może lepiej będzie wziać w takim wypadku i5 4690?

Albo wziać ten tańszy zestaw i wtedy przeznaczyć te 200-300 zł dodatkowej kasy na grafę? Jeśli tak to w jaką?

Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie chcesz podkręcać? Specjalnie podaliśmy tobie procka pod oc bo to daje wymierne korzyści w grach.

 

Poza tym posiadasz chłodzenie na którym dasz radę zrobić małe oc.

Edytowane przez Pepis
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A dlaczego nie chcesz podkręcać? Specjalnie podaliśmy tobie procka pod oc bo to daje wymierne korzyści w grach.

 

Poza tym posiadasz chłodzenie na którym dasz radę zrobić małe oc.

 

Mam stracha o sprzęt po prostu;] Zresztą nie znam się aż tak na tym, szczególnie jeśli chodzi o podwyższanie napięć itp.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ok pomęczę was jeszcze trochę;]

 

Tak się zastanawiam, skoro gry w które gram bardziej opierają się na CPU niż GPU to może na razie dać sobie spokój z wymianą karty graficznej i zamiast tego do i5 4690k + Msi z97 g43 dołożyć jakiś dysk SSD? (pewnie da wzrost wydajności w World of Warcraft).

 

Teraz na swoim Phenomie w stolicy mam jakieś 18-30 fps, pytanie czy wymiana samego procka z płytą zwiększy ten fps?

Link to post
Share on other sites

Wymiana CPU znacznie poprawi wydajność. Zrób tak, zmień CPU i dopiero wtedy zobacz czy wzrost wydajności jest dla Ciebie wystarczający. Jeżeli tak będzie to możesz zostać przy swojej GPU i wrzucić sobie SSD dla poprawy komfortu. Jeżeli jednak będzie mało to wtedy możesz myśleć nad wymianą GPU. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...