Skocz do zawartości

żywotność dysku ssd - pytanie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

Witam.

Od pól roku posiadam dysk crucial m500.

Zainteresowała mnie jego żywotność a także ilość zapisanych danych.

W crystal disk info zobaczyłem takie dane:

zapis 1306 total writes.

A dysk chodził jedynie 819 godzin.

czyż nie za dużo ?

 

dodam, że na dysku mam windows 8.1 pro, steam , origin, uplay, ms ofice i wszystkie inne programy do muzyki, filmów (potplayer) i inne rzeczy. Wszystkie dane typu filmy, muzyka mam na dysku hdd.

gier do tej pory ściągłem może max 15 gb, więc co tyle gb zapisało ? Mam tez torrent program, który jest zainstalowany na ssd, ale zapisuje pliki ściągane oraz ściągniete na hdd, więc może i tak przechodzą przez ten ssd filmy, które ściągałem? 

 

Proszę o porady

Link to post
Share on other sites

SSD to nowa technologia i o prawdziwej żywotności dysków dowiemy się tak za 10 lat. Jeśli talerzówki wytrzymywały 10 lat intensywnej pracy, a SSD padną po 5 to będzie oznaczało, że ta technologia jest do bani :)
Zresztą obstawiam, że za 5 lat, przeciętne obecnie pojemności SSD będą i tak za małe, żeby opłacało się je utrzymywać, chociaż jako magazyn to wielkościowo są w granicach płyt Blu-Ray :) Jeśli chcesz oszczędzić dysk to pozostaw tylko goły system (przeglądarki, u-pierdoły i parowary przeżuć na talerzówkę... efekt będzie taki, że zasadniczo to nie ma sensu. Zużycie sprzętu musi być.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Awaryjność współczesnych SSD jest bardzo znikoma, więc musiałbyś mieć pecha, aby trafić na felerną sztukę. Nie masz się czym przejmować.

 

Na swoim 840 PRO w ciągu roku zapisałem około 5TB, więc 72TB, na które Crucial daje gwarancję, to przy normalnym użytkowaniu wartość kosmiczna - za dekadę nikt nie będzie już pamiętał o SATA 3.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...