Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja bym po prostu robił to, co mnie ciekawi. Interesuje cię jak napisać program? Wygooglaj kurs i do roboty. Chcesz się dowiedzieć coś o budowie komputera? Poczytaj coś, dorwij jakiś stary komputer i rozłóż. Podoba ci się grzebanie w elektronice i jej programowanie? Kup sobie Raspberry Pi lub coś podobnego i działaj coś, cokolwiek. Gdy jakiś temat cię wciągnie, zagłębiaj się w niego, czytaj tutoriale, blogi, itp. Interesuj się.

 

Nie ma czegoś takiego jak "przepis na zostanie informatykiem". Nie ma czegoś takiego, jak "spis stron, których przeczytanie zrobi z ciebie informatyka". Jedna osoba powie ci, że musisz się z tym urodzić, więc daj sobie lepiej spokój. Druga, że musisz znaleźć kogoś kto cię będzie uczył, inaczej nic nie osiągniesz. Trzecia, że masz kupić 100 książek, bo bez tego ani rusz. Czwarta i piąta jeszcze coś innego. Każda z tych osób będzie miała rację.

Edytowane przez Luki91
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja bym po prostu robił to, co mnie ciekawi. Interesuje cię jak napisać program? Wygooglaj kurs i do roboty. Chcesz się dowiedzieć coś o budowie komputera? Poczytaj coś, dorwij jakiś stary komputer i rozłóż. Podoba ci się grzebanie w elektronice i jej programowanie? Kup sobie Raspberry Pi lub coś podobnego i działaj coś, cokolwiek. Gdy jakiś temat cię wciągnie, zagłębiaj się w niego, czytaj tutoriale, blogi, itp. Interesuj się.

 

Nie ma czegoś takiego jak "przepis na zostanie informatykiem". Nie ma czegoś takiego, jak "spis stron, których przeczytanie zrobi z ciebie informatyka". Jedna osoba powie ci, że musisz się z tym urodzić, więc daj sobie lepiej spokój. Druga, że musisz znaleźć kogoś kto cię będzie uczył, inaczej nic nie osiągniesz. Trzecia, że masz kupić 100 książek, bo bez tego ani rusz. Czwarta i piąta jeszcze coś innego. Każda z tych osób będzie miała rację.

Głównie to najbardziej interesują mnie komputery i ich naprawy i tym głównie się zainteresowałem i dzięki za wskazówki.

Link to post
Share on other sites
Niestety jako tako samemu czytając tylko internety wiele się nie dowiesz, tutaj musisz mieć praktykę i to najlepiej od kogoś kto się zna i w tej dziedzinie już trochę siedzi i cię będzie poprawiać  inaczej lipa x3

 

Gdzie tam. Pierwsze składanie kompa robiłem na czuja i znam wielu innych, którzy tak robili. Składanie sprzętu komputerowego to nie rocket science, po to producenci przez lata kolorowali i udoskonalali złącza, żeby byle małpa mogła to złożyć i niczego nie zepsuć.

 

 

 

Głównie to najbardziej interesują mnie komputery i ich naprawy i tym głównie się zainteresowałem i dzięki za wskazówki.

 

Czytanie forum może Cię dużo nauczyć (ale nie musi, większość odpowiedzi tutaj to strzelanie w ciemno w stylu "sprawdź temperatury" albo "przeinstaluj sterowniki"). Poza tym na studiach jest całkiem przydatny przedmiot Architektura Komputerów (w necie idzie znaleźć wykłady i książki do tego), sucha teoria, ale przydaje się w praktyce. Jeśli chodzi o naprawianie problemów softwarowych to dobrze jest poczytać jak jest skonstruowany system operacyjny.

 

No i oczywiście praktyka, ale zepsute kompy musisz znaleźć sobie sam. Ewentualnie sam psuć :D

 

I pamiętaj, że "mam wirusa" to w wolnym tłumaczeniu "coś się zepsuło, ale nie wiem co" :)

Edytowane przez szatkus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...