Skocz do zawartości

Skrzynka dafta


Recommended Posts

Muszę przeprosić za parę dni spóźnienia, ale do wczoraj jeszcze nie wychodziłem z łóżka.

 

Niemniej dzisiaj wreszcie wziąłem się za robotę.

 

Kupiłem śrubki do przymocowania płyty

10658496_452486951559445_288306764_o.jpg

 

Ceowniki też 

10677544_452486954892778_998818314_o.jpg

 

Śrubki pasują, docelowo będą jednak czarne i spiłowane do poziomu nakrętki

10621773_452486941559446_623126574_o.jpg

 

Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że padła mi szlifierka.  :[ Muszę jechać po nową, ale cięcie aluminium to nie był chyba jednak najlepszy pomysł...

 

10677588_452486944892779_1603080702_o.jp

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w takich customowych czarnych budach z dorabianymi własnoręcznie elementami aż dziw bierze, że nikt nie dorzuca w LC złączek srebrnych by podkreślić 'samoróbkę' takiej obudowy... ale wtedy to i płyn musiałby pasować.. właśnie jaki kolor cieczy będzie bo nie znalazłem? 

Link to post
Share on other sites
@iDaft Zamierzasz obudowę skompilować w barwach stonowanych czy kontrastowych?
Jedyne kolory, jakie sie pojawią, to czerń i biel. A przynajmniej taki mam plan.

 

w takich customowych czarnych budach z dorabianymi własnoręcznie elementami aż dziw bierze, że nikt nie dorzuca w LC złączek srebrnych by podkreślić 'samoróbkę' takiej obudowy... ale wtedy to i płyn musiałby pasować.. właśnie jaki kolor cieczy będzie bo nie znalazłem?
Złaczki chciałbym zamówić u Skeepera. :> Płyn biały.

 

czy mógłbyś na koniec projektu podać kosztorys tej budy?
Pewnie. :) Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

cięcie aluminium to nie był chyba jednak najlepszy pomysł...

 

Trzymam kciuki iDaft bo wiem, że jest to wredny materiał (też za nim nie przepadam).

Możesz pomyśleć nad takim stojaczkiem - pomocna rzecz.

Widzę, że robisz zakupy w Leroy Merlin  :x - u nich też jest taki stojaczek.

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites
Trzymam kciuki iDaft bo wiem, że jest to wredny materiał (też za nim nie przepadam).

Możesz pomyśleć nad takim stojaczkiem - pomocna rzecz.

Widzę, że robisz zakupy w Leroy Merlin :x - u nich też jest taki stojaczek.

 

Gdzieś znalazłem, ze wyzynarka z odpowiednim brzeszczotem mogłoby całkiem sprawnie pójść, ale nie jestem do konca tego pewien. Jak myślisz?

 

A w leroyu kupuje, bo mam do niego 2-3km. :x

 

W sumie mógłbym to dać wszystko pod laser, nawet nic bym za to nie zapłacił, ale chce jak najwiecej prac sam wykonać. Niemniej z drugiej strony chyba nie bedzie to takie łatwe.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

iDaft, tak jak kiedyś rozmawialiśmy, aluminium potrafi zakleszczyć tarczę/brzeszczot. Jak zakleszczy brzeszczot w wyrzynarce, to robi się niezła jazda :wariat: . Oczywiście przeciąć się da, ale trzeba bardzo uważać. Twoje profile mają przekrój kwadratowy i są dość duże - takie kształty i gabaryty jeszcze jakoś można przeciąć wyrzynarką, ale co z mniejszymi elementami?

Do aluminium i stali osobiście preferuję kątówkę, a wyrzynarka sprawdza mi się przy cięciu drewna i  materiałów drewnopochodnych, tworzywa sztuczne też.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

iDaft, jak Ci idą prace?
 

Na razie się wstrzymuje, bo jeszcze w tym tygodniu wylatuję (kiedyś w końcu trzeba odpocząć ;) ) do Turcji.

 

Niemniej cały czas zbieram materiały i pomysły, gdyż chcę wszystko bezbłędnie zrobić (np. teraz dopiero zorientowałem się, że przydałoby się wywiercić parę dodatkowych otworów na kable). Do tego jeszcze nie znalazłem najlepszego sposobu na dyski, ale coraz bardziej skłaniam się do pierwotnej opcji.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

 

 

Zmobilizowany do dalszych działań?

 

Dopadła mnie jakaś zimowa zaraza tj. nic mi się nie chce. Dlatego jak na razie rozważam zakup Makbuka, bo PC używam coraz mniej. Niemniej jak tak patrzę na swoją skrzynkę, to przypominasz mi się Ty i wodą płynące układy LC, więc sam już nie wiem co robić. :P

 

Na razie uznajmy, że projekt zapadł w hibernację - na zimę:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...