Skocz do zawartości

Mniejsza wydajność niż powinna


Recommended Posts

Witam,

 

Na wstępie podam konfigurację komputera:

 

Asrock Fatal1ty H87

Intel Core i7-4770K (OC 4,2 GHz)

Gigabyte GeForce GTX 780 GHz Edition (Sam nie podkręcałem).

8GB RAM Crucial.

SeaSonic SS-650KM3 F3 (650W)

monitor; Eizo Foris FS2333

 

 

Wynik, który zrobiłem parę miesięcy temu w 3DMarku: http://www.3dmark.com/fs/2038182.

 

Dobra, teraz co do problemu: mam wrażenie, że mam dużo mniej fpsów niż powinienem prawie w każdej grze. Przykładowo: przed chwilą grałem w AC IV: Black Flag (oryginał, zaktualizowana) i wydajność jest WRĘCZ koszmarna. W sumie tylko na minimalnych mogę grać w stałych 60-fpsach. Grając prawie na 'ultra' mam coś koło 16-20 fpsów. Jeśli wybiorę "opcje domyślne/standardowe" to podskakuje do 50-60 fps, ale tak rwie (częste, szybkie spadki. Żongluje 20,30,50,60 fpsami, przy prawie każdym ruchu/obrocie postacią), jest to uciążliwe do tego stopnia, iż wolę już grać w STAŁYCH 30 fpsach. Mam też wrażenie (w każdej grze), że maksymalne wygładzanie krawędzi wiążę się z efektem 'rozmazanego obrazu' (TXAA4 bodajże). W Batman: AO (też oryginał) jest już dużo lepiej. Na maksymalnych chodzi zwykle w stałych 60 fps (czasem spadki do 50), tylko w pomieszczeniach wydajność trochę spada (zakładam, że przez te efekty physX), ale nie jest źle. W grach takich jak L4D2 czy CS:GO osiągam około 300 fpsów, nigdy nie ma żadnych 'zacięć'. W przypadku: Watch_Dogs też to średnio wygląda, na ustawieniach "wysokich" mam coś koło 50 fpsów jeśli poruszam się pieszo. Jazda autem to żonglerka fpsami :D. Mnóstwo przycięć. Jeśli chodzi o temperatury, to po ok. 30-minutowej grze w takim Watch_Dogs Procek ma koło 60 stopni C (Thermalright Macho HR-02) a karta graficzna koło 68/70.

 

P.S Sterowniki oczywiście zaktualizowane.

 

Pozdraawiam :).

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Grając prawie na 'ultra'

 

Zdefiniuj, bo jak ustawisz sobie MSAA x8 to nie ma opcji, żebyś na SLI miał płynność.

 

 

 

Watch_Dogs

 

WD kuleje dosłownie na każdym sprzęcie. Do tej pory nie pograłem dłużej niż pół h. Nie da się, a mam identycznego cepa i GPU. 

Link to post
Share on other sites

Zdefiniuj, bo jak ustawisz sobie MSAA x8 to nie ma opcji, żebyś na SLI miał płynność.

 

 

 

 

WD kuleje dosłownie na każdym sprzęcie. Do tej pory nie pograłem dłużej niż pół h. Nie da się, a mam identycznego cepa i GPU. 

 

Nie mam SLI :D.

 

Ustawienia w Watch_Dogs:

 

Zamknięcie środowiska: HBAO+ Niskie

Wygładzenie krawędzi: chwilowe SMAA

Głębia ostrości: Włączona

Poziom szczegółowości: ultra

Odbicia: ultrA.

Jednostka cieniowania: wysokie

Cienie: wysokie

Tekstury: ultra

Woda: wysokie.

 

To jak Ty myślisz? Z pecetem wszystko w porządku?

Link to post
Share on other sites

Wynik ze smarka jest jak najbardziej w normie. Pokombinuj z różnymi ustawieniami, nie trzymaj się schematu albo wszystko na ultra, albo wszystko na low. Czasem obniżenie dosłownie jednej pierdółki powoduje drastyczny spadek płynności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam antywirusa. Kaspersky Internet Security.

 

Przed chwilą zrobiłem test 3DMarkiem. Najlepszy wynik jaki kiedykolwiek osiągnąłem w FireStrike Demo (9743). Link: http://www.3dmark.com/3dm/3909444

 

Najwyższe osiągnięte temperatury podczas tego testu:

Procek: 65 stopni C.

Karta graficzna: 73 stopni C.

 

Według tego testu wszystko jest jak najbardziej Sprawne. Cóż, nie mam pojęcia dlaczego w AC:IV Black Flag tak jest :D.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...