Skocz do zawartości

Problem z grafiką/sterownikami? w lapku


Recommended Posts

Witajcie forumowicze, mam dziwny i niepokojący problem z kompem , może wy wiecie co na to poradzić.

 

Opis problemu - wczoraj wieczorem podczas grania PC zaliczył krótki zwis a poźniej BSOD , nie zrażony tym odpalilem kompa i grę poraz drugi, po 10 sekundach powtórka. Wyłączyłem PC na kilka minut by go ewentualnie schłodzić, włączyłęm ponownie i problem ten sam, tyle że od tego momentu zaczęły się schodki - system nie mógł się załadować w trybie normalnym - stawał przed vistowskim oknem wpisuwania hasła. Odpałiłem go w trybie awaryjnym, usunąłem sterowniki do karty graficznej, pobrałem nowe i ... komputer się nie uruchamia podobnie jak ze starymi. Znów w trybie awaryjnym oczyściłem go ze sterów i wgrałem ponownie poprzednie sterowniki, oczywiście komp nie odpalił. Po usunięciu sterowników poraz trzeci, podłączyłem go do neta, zrobił auto download sterowników i... komputer odpalił normalnie ale z mnóstwem graficznych kwiatków podczas logowania. w trybie awaryjnym tez były dziwne wzorki na ekranie. Oczywyscie pomyślałem ze uszkodzona jest karta, ale jesli by tak było dlaczego jakieś auto dowload pozwoliłoby działać znów normalnie?

 

kilkakrotnie pojawiły mi się informacje o błędzie nvlddmkm a dziś rano dopiero za trzecim razem udało mi się uruchomić PC , przy dwóch poprzednich próbach wysypał się błąd dll32. Komp działa powoli, robiłem testy wydajnośc via vistowkie narzędzie i wydajnośc grafiki spadła z 3.4 do 2.0.

 

Jakieś pomysły jak to naprawić i czy w ogólę się da?

 

grafika GeForce 9300m gs, lapek Asus F3Sg ^^

 

PS. poza momentem logowania przy tych auto sterownikach nie ma żadnych błedów graficznych i da się odpalić coś w 3d/film etc tylko że się delikatnie przycinają, jakby grafika pracowała na pół gwizdka

Link to post
Share on other sites

Prponuje delikatne czyszczenie systemu, czy przypadkiem nie grałems na lapku który był na kocu, albo odprowadzanie ciepła była zakryte? Ta karta nie należy do "pieców" ale to w końcu laptop, wgraj program który pokaże ci temperature twojego GPU pod obciązeniem, Furmark np.

Z uwagi że to vista, mozna by ja "przeczyścic" jakimś oprogramowaniem ccleaner itd, a może po prostu polecały ci jakieś pliki systemowe i pora na reinstall.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę Cie martwić ale nie zdziwił bym się gdyby grafika Ci po prostu padła. Idź na serwis najlepiej bo jak tak dłużej ją pomęczysz to Ci padnie na amen. Wtedy tylko rebaling który i tak może nie naprawić usterki... chodzi właśnie o przegrzanie. I niszczenie układu nie polega w tym przypadku na dużej temperaturze a długotrwałym utrzymywaniu się ów znacznej dla układu temp ;p pewnie namieszałem ale też miałem lapka któremu padła grafika a objawy były podobne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...