Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie mamy jeszcze (chyba) miejsca na dyskusje o foto (za wyjątkiem pokazywania swoich zdjęć)

 

Nie wiem ilu mamy miłośników fotografii ale myślę ze to może być ciekawy temat o nie tylko samych zdjęciach a aparatach, obiektywach,lampach, technikach czy pomysłach na ciekawe zdjęcia. 

 

 

Może zaczne od linku

 

http://www.bhphotovideo.com/find/canonLensPage/canonLensPage.jsp

 

 

 

Pokazuje zależności miedzy ustawieniami i efektami jaki się możemy spodziewać - idealne dla początkujących miłośników DSLR

 

 

Ostatnio strasznie zaniedbałem swój aparat, co staram się (w miarę możliwości) zmienić, stad temat.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciekawy temat :)

Jeśli ma być o aparatach to dorzucę swoje trzy grosze :)

 

Szukałem aparatu na wakacje, do robienia zdjęć w sklepie internetowym, na wyceiczki i do astrofoto. Mogłem wydać do 2000k

 

Ostatecznie padło na bezlustrkowca od Samsunga -NX300

 

REWELACJA :)

Obiektyw kitowy 18-55 może być ale po dokupieniu manuala Zenitar 1,7/50 ten aparat miażdży :)

Mimo, że wcześniej bawiłem się D90 to NX300 przerósł moje najśmielsze oczekiwania :)

Tyle od mnie na początek:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak jest słabe oświetlenie, czyli ciemno - półmrok to AF nie radzi sobie bo nie może znaleźć punktu do ostrzenia.

 

Trochę na ten temat poczytałem i pierwsze bezlustrkowce miały właśnie wolny i nie celny AF. Z kolejną generację problem jest stopniowo rozwiązywany. W NX300 występuje ale działa znacznie lepiej niż w poprzednich wersjach. W Olimpusie PL-5 prawdopodobnie działa rewelacyjnie. Bynajmniej ten fakt został dostrzeżony przez testerów. Ludzie, którzy zawodowo zajmują się fotografią i kupili bezlustrkowca nowej serii (z tego roku) doszukują się co raz więcej zalet.

 

Obecnie bawię się Zenitarem i ostrość ustawiam sam. NX ma funkcję wspomagająca ustawienie ostrości, która działa dobrze chodź klikanie ciągle w "OK" by ustawić ostrość jest irytujące. Bynajmniej trochę doświadczenia trzeba nabyć i będzie szło szybciej ustawianie ostrości :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...