Skocz do zawartości

Palit GeForce 210 problem.


Recommended Posts

Witam forumowiczów :)

Mam problem z nowo kupionym Palitem GeForce 210 otóż : Karta po zamontowaniu w komputerze działa poprawnie do momentu kiedy zainstaluje się sterowniki Nvidii ( niezależnie czy z dołączonej płyty czy najnowsze z sieci bo i te i te sprawdzałem) . Po zainstalowaniu sterowników system uruchamia się ponownie i w momencie załączenia ekranu powitalnego systemu pojawia się "bluescreen" i napis na monitorze "Nie wykryto sygnału" po tym następuje reset i tak bez przerwy.Dodam że kartę sprawdzałem na innym komputerze z tym samym systemem operacyjnym i działała bez żadnych zarzutów . Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję :) Pozdrawiam 

 

System : Windows 7 32-bit

Płyta główna : Asus p5vdm-tvm se

Procesor : Intel Pentium D 940

RAM : DDR2 3GB

Zasilacz : PowerFOX 350 W

Bluescreen z kodem 116 , doszedłem do wniosku że chodzi o sterownik ekranu ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania :(

Edytowane przez Mario6955
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

W pierwszej kolejności przetestował bym czy karta tak samo zachowuje się na innym zestawie. Niestety może to też byc konflikt sprzętowy pomiędzy płytą-grafiką-systemem operacyjnym. Płyty z serii P5VD są z 2006 roku i nie maja wsparcia dla Windows 7, domyślne sterowniki Windows 7 nie zawsze poprawnie współpracują z obecnie wypuszczanymi sterownikami producentów sprzętu komputerowego.

 

Sprawdził bym również czy jakis starszy sterownik, być może pobrany ze strony Palita będzie poprawnie działał.

 

Jaka karta była wcześniej w tym zestawie?

Link to post
Share on other sites

Wcześniejszą kartą był Radeon od XFX HD4650 . Problem rozwiązany - chodziło o RAM i tu też ciekawa sprawa bo wkładając kostkę 2GB wszystko elegancko się uruchamia lecz wkładając kostkę 2GB i 1GB już jest identyczny objaw co wyżej opisałem . (Dwie kości są sprawdzone oddzielnie na dwóch komputerach i działają). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...