Skocz do zawartości

Genius 5200 vs Genius 6000 lub inne do 500zł


Recommended Posts

Witam, planuje zmienić swoje głośniki z Easy Touch ET-273 na coś co lepiej brzmi ; )

Moja karta dźwiękowa to Creative SB X-Fi Gamer, jedyna rzecz która ratuje obecne głośniki.

Planuje zakup jak w temacie, chyba że pomożecie wybrać coś do 500zł, mowa oczywiście o 5.1

Pozdrawiam ; )


Nikt nic nie podpowie ? ; )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam od 2 lat geniuski 6000 jeżeli chodzi o filmy to rewelacja, gry to samo, do muzyki wolę moje senki hd 215. Glosniki potrzebuja karty dźwiękowej z wzmacniaczem ( mocny op amp ) glosnikowym bo inaczej dużo z nich nie wyciagniesz.

 

Do muzyki nie są jakieś dobre więc do muzyki ich nie polece, filmy i gry spoko. Jedyny minus to to że normalnie działają od 35 + ( na ustawieniach 8+8+8+8 ), sub wymaga dużo przestrzeni. Jeżeli masz mały metraz pokoju to weź coś slabszego bo bas będzie pusty.

 

 

Link to post
Share on other sites

Świeższy model, ale słabszy w specyfikacji. 

 

A no i nie wiem jak w 5200, ale w 6000 wkurza lampka podczas oglądania filmów, tłumaczyłem sobie to tym że pożałowałem sobie do z5500, na dzień dzisiejszy wolałbym dołożyć do używanych z5500 i mieć spokój, multiplatforme podłączoną opticalem do TV + PC + XBX + PS. 

 

Lub pomyśleć o alternatywie ( ale te głośniki to tylko nowe ) creative gigaWorks G500, tylko po 2 latach uzytkowania maja problemy z końcówkami mocy, przegrzewają się ( a gwarancja na 2 lata )

 

Ogólnie rzecz biorąc za te pieniądze nie ma co się spodziewać jakiejś rewelacji, bo dobre słuchawki kosztują 400-600 zł, DAC 800 zł i to jakoś działa :)

Link to post
Share on other sites

w 5200 nie ma tego problemu odnośnie lampki gaśnie po chwili nie używania, w specyfikacji różnią się chyba tylko tym że subufer ma 50W zamiast 100W. Powiedzmy że mogę przeznaczyć wyższą kwotę co byś polecał ? Creative i Logitech raczej nie chce jak dla mnie to pierdziawki w plastikowej obudowie ; )

Link to post
Share on other sites

Ale jak większą ? 1 tyś 5 tyś tyś? Jeżeli np 1 tyś to musisz postawić pomiedzy grami/filmami a muzyka. Bo za 700 zł kupisz super solo 7c, a jeżeli chodzi o sprzęt dla gracza to Z5500 :). Ogółem nie wolisz dobrych sluchawek ?

Aczkolwiek niech się wypowie ktoś kto siedzi w tym na codzien ponieważ od mojego chwilowego wolnego od nowosci mogło się trochę pozmieniac

Link to post
Share on other sites

Witam. Posiadam na sprzedaż Geniusy 5050 V2 z tego tematu:

http://forum.benchmark.pl/topic/121708-g%C5%82o%C5%9Bniki-genius-sw-hf51-5050-v2-audigy-2-zs-gold-sb0350/?do=findComment&comment=1346887

 

Bez karty dźwiękowej, która była w gratisie gdyż już jej nie posiadam.

Kwota jaka mnie interesuje to 280 zł + KW. Jeśli byłbyś zainteresowany-pisz śmiało

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...