Skocz do zawartości

Czy warto dorzucić ~100zł by mieć BlackEdiction i 200MHz


Recommended Posts

Hej mam grafike HD4850 i CPU Athlon X2 5400+ 2,8GHz@3,1GHz i chciałbym wymienić procesor bo blokuje mi grafikę.

Ale teraz mam dylemat czy kupić tańszego Phenom II x3 710 czy Phenom II x3 720 BE. Czy warto dorzucić niecałe 100zł by mieć 200MHz więcej i odblokowany mnożnik?? No i najważniejsze pytanie czy Phenom 710 tak samo mocno się podkręca jak 720 z odblokowanym mnożnikiem?? który procesor ty byś wybrał??

Link to post
Share on other sites

Wersja bez odblokowanego mnożnika jest bardziej wymagająca wobec płyty głównej i pamięci przy OC.

Cos nie wydaje mi sie ze wymaga cokolwiek wiecej od pamieci, moglbys wytlumaczyc? :D

Skoro podkręcasz przez FSB, to jednocześnie podkręcasz też pamięć, czy nie tak? :D

Link to post
Share on other sites

Co do gtx 285 to tak 3,3-3,4Ghz żeby procek go nie hamował.

jak jesteś taki bogaty to może zasponsoruj mu go od razu ??

hihi hi hi hi xD

On nie mówi o zakupie, tylko o kręceniu, i ma rację. Proca trzeba podkręcić do takiej wartości, żeby nie blokował tej karty.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

X3 720 jest złotym środkiem wśród procesorów, nie należy obawiać się faktu że już nowy procesor i trzeba go podkręcać, nie musisz tego robic jeśli nie chcesz, w grach przyrost jest minimalny (jak dla kogo), bez OC GTA3 było 51fps a po podkręceniu 58 więc jęsli potrzebujesz więcej mocy podkręcasz, jest to dziecinnie proste, napięcie + 0,1 i masz 600Mhz więcej, (dodatkowy power przydaje się przy kodowaniu i ripowaniu materiałów filmowych i wtedy zysk jest znaczny).

Odblokować można czwarty rdzeń lecz nie powinno być to podstawą zakupu,

4 core odblokujesz tylko na płycie z mostkiem sb750, przyda się też trochę szczęścia i stary bios ;)

Pozdrawiam wszystkich

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...