Skocz do zawartości

Części do komputera za 3000zł


Recommended Posts

 
 
 
 
  • Zastosowanie komputera : gry, filmy, obsługa programów AutoCad, MathCad itp
  • Maksymalna kwota : 3000zł +-100zł
  • Których części potrzebuję : płyta główna, ram, karta grafiki, procesor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : sam raczej nie, lecz może ktoś ze znajomych, aby zwiększyć wydajność i żywotność, ale nic pewnego
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: FHD, Eizo Foris fs2333
  • Specjalne wymagania : cisza, chłód, płynność, stabilność
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) 
    Gigabyte GA-EX58-UD4
    GTX260
    i7 920 2,66 + Fortis HE1225
    3gb ram 1333
    chieftec 650W
    dysk 500gb którego raczej póki co nie będę zmieniał
    obudowa Cooler Master 
  • Własna propozycja zestawu : Intel Core i7-4790K, Gigabyte GA-H97-HD3
  • Inne Pytałem się jakieś parę dni temu co do grafiki, lecz przez wzgląd na wąskie gardło spowodowane procesorem wpadłem na pomysł. Sprzedaje swoje ps4, które leży i się kurzy od samej premiery, gwarancji jeszcze półtora roku, więc nie widzę sensu dłuższego jej trzymania. Zatem na początku września będę miał coś w okolicach 3000zł +/- jakieś 100zł.
    I pomyślałem w takim razie, że oprócz grafiki przyda mi się wymiana procesora. Lecz chcąc to zrobić nie obejdzie się bez zmiany płyty głównej. To o czym myślałem Gigabyte GA-H97-HD3 bądź coś w podobnym przedziale cenowym
    Z kartą grafiki to w dalszym ciągu szukam jakiś używek 290ątki, może jak coś mi zostanie to chapnę się na 290X. 
    Myślę, że wtedy taki zestawik wytrzyma całkiem długo, a konsolę nabędę dla exów jakoś później. 
    Jaki ram do tego? Wolałbym nie wywalać na niego kroci, ale faktycznie, testy robią wrażenie - http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,8
    Dodatkowo, myślałem coś o Intel Core i7-4790K czy bez K, czy może 4770 albo jeszcze coś innego? Do tego posiadamFortis HE1225(więc dobrze jakby pasowało do nowego cepka) i obudowę Cooler Master. 
    Jest sens pakować się w wersje procesorów z dopiskiem "K"? Z tego co wiem daje to bezpośrednią możliwość kręcenia, co zapewne przekłada się na większą żywotność cepka, ale coś poza tym? Bez "K" nie ma możliwość OC?
    I duża jest różnica między 4790 a 4770? 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

testy robią wrażenie

Bez przesady spójrz na jakiej podstawce były robione,na haskim różnice będą mniejsze.


 

 

GA-H97-HD3

Lepiej poszukać czegoś na Z97


 

 

posiadamFortis HE1225(więc dobrze jakby pasowało do nowego cepka

Będzie pasować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...