Skocz do zawartości

zaczynam z i7 920


Recommended Posts

cześć,

zaczynam właśnie podkręcać i7 920 i chciałem sprawdzić temperatury na standardowych zegarach ale okazało się że 3 programy podają 3 różne wartość (screen poniżej) z czego real temp aż o 10*C mniej..

 

który odczyt będzie najwierniejszy?

 

chłodzienie: Thermalright True Black 120 a na nim 2x Noctua NF-S12B FLX 1200rpm, pasta Arctic Silver Ceramique.

 

jeszcze 1 pytanie, w biosie PPM oraz Turbo wyłączyć czy zostawić włączone?

Link to post
Share on other sites

jeżeli chodzi o monitorowanie temperatur procesora ,to najlepszym jest Core Temp ,tylko pamiętaj są wersje 32bitowe i 64bitowe wybierz taką jaki masz system stronka producenta http://www.alcpu.com/CoreTemp/

 

jeżeli bierzesz się za podkręcanie to spróbuj takich ustawień jeżeli się łapiesz w biosie to będziesz wiedział o co chodzi:D

 

ustaw najpierw napięcia:

 

cpu: 1.31v

vtt/qpi: 1.3v

ddr: w zależności od rodzaju ,zazwyczaj sa standardowe czyli napięcie 1.65v

reszta na default czyli standard :)

 

teraz ustaw szynę BCLK u mnie na DFI jest Base Clock ,u ciebie nie wiem jak jest ale jak masz opcje 133mhz to ustaw ją na 200mhz ,i w zależności od ramów ustaw dzielnik pamięci jak masz 1600mhz i cl8 to ustaw mnożnik x8 i odpowiedni mnoznik uncore musi być większy o tyle samo co są ramy czyli jak masz 1600mhz pamięci to UnCore musi być 3200mhz ,no i pamiętaj że CPU i PCI Spectrum coś tam :D musi być na Disabled

 

spróbuj takich ustawień jak nie będzie stabilnie to zwiększ o odrobinke VTT i vCore ,to powinno pomóc ustabilozować 4.2ghz ,a i jeszcze jedno PPM zostaw na Enabled i Turbo tak samo na Enabled wtedy będziesz miał mnożnik procka x21 i przy bclk 200 będziesz miał 4.2ghz

 

z testuj takie ustawienia i się podziej wrażeniami ;)

Link to post
Share on other sites

niestety już na 190mhz z niższymi i wyższymi napięciami wyskakują coraz to różniejsze bluescreeny

np.

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

 

pamięci testowałem i nie było problemu z nimi..

 

reszta konfiguracji:

Foxconn Bloodrage

Corsair 3x2GB 1600mhz CL8

Be quiet! Dark Power P8-Pro 750W

Antec Twelve Hundred

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...