Skocz do zawartości

Vista - "nazwa programu" has stopped working - AppCrash


Recommended Posts

Witajcie.

 

Zdecydowałem się założyć ten temat, gdyż od pewnego czasu używam Visty, w której pojawia się wymieniony w temacie problem.

 

Polega to na tym, że po dniu, dwóch dniach po instalacji programu, gdy próbuję go uruchomić wyskakuje informacja "nazwa programu" has stopped working. W przypadki Firefoxa mi to nie przeszkadza - jego ponowna instalacja trwa pół minuty. Gorzej natomiast jest z.. Grand Theft Auto IV :D Instalacja tej gry wraz z patchem trwa jakies pól godziny, i chyba rozumiecie, że nie usmiecha mi sie robić to co dwa dni :D

 

Z tego co znalazłem w googlach nie jestem z tym problemem osamotniony, tyle, że nikt nie zna na niego sensownego rozwiązania.

 

Część zwala to na trojana, inni szukają rozwiązania w nero (jak by to miało cos wsplnego y GTA).

 

Format również nie pomógł.

 

Jeśli macie jakieś propozcje, będę wdzięczny jeśli się nimi podzielicie.

Link to post
Share on other sites

Tak jak już pisałem:

 

-GTA IV

-Firefox 3

 

oraz:

 

-Rockstar Games Social Club (jak już mi padło GTA to po dniu padł także RGSC)

-Total Video Converter 3.21

 

Czytałem także, że problen ten zdarza się również przy Internet Explorer, Windows Explorer, przy rużnych antivirach, lecz ja zaobserwowałem tylko w 4 wymienionych na początku. Podejrzewam, że gdybym poinstalował więcej gier i programów to było by tego wiecej. Mam jeszcze Warcraft II, który działa b. dobrze, ale pewnie dlatego, że to skopiowane pliki juz po zainstalowaniu.

Link to post
Share on other sites

Hmm..

 

Co masz na myśli mówiąc "wszystkie poprawki""? Jest Service Pack 1. Updatów nie robiłem - fakt, ale z tego co zrozumiałem z angielsko-języcznych for wszelkie update'y nie pomagają. Wiem, że to jest Vista po vLite (obcięta). Miałem już taką, z tym, że nie szło w ogóle zainstalować SP1 oraz części updatów, tak więc tym razem się w to nie bawiłem. Po za tym posiadam limit na ściąganie danych, więc nie będę w ciemno ściągał 1GB poprawek, rozumiesz chyba:)

 

Gdzieś natknąłem się na iformację mówiącą, iż jest to wina pewnej części systemu, która sama wymyśla sobie błędy programów.. Tak na mój rozum - aby to usunąć pewnie otrzeba by pogrzebać w rejestrze (nie znam sie na tym:)) albo uruchomić odpowiednią aplikacje zmieniającą pewne wpisy.. nie wiem, ale to nie jest kwestia update'u.

Link to post
Share on other sites

Problem GTA IV załatwiony. Zainstalowałem XP, po czym GTA, pograłem przez wieczór, a dzisiaj rano nie działa :D To musi byc wina patcha 1.0.3.0., którego używam od momentu przesiadki na Vistę. Teraz sobię te durną gre odpuszcze, ale przy następnej okazji raczej wróce do 1.0.2.0.

 

Jednak to nie zmienia faktu, że Firefox i Total Video Converter się wywalały, a na XP jest dobrze.

Link to post
Share on other sites

Źródłem problemu moze być właśnie to, że masz "obciętą" wersję OSa - pozorna oszczęność wychodzi teraz w postaci problemów z OSem i aplikacjami.

Patrzyłeś do logów systemowych (eventvwr.msc) czy logi System i Aplikacja nie zawierają jakichś jeszcze błedów?

Puściłeś też może testy pamięci (np. programem Memtest86)?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ta kopia Visty okazała się za bardzo przycięta.. Rozmawiałem z kolegą, który miał ją sprawdzić na swoim zestawie i miał te same problemy. Chyba czas wypróbować pełna Vistę.. no i jeśli spełni me oczekiwania to przejdę się do sklepu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...