Skocz do zawartości

Nowa r9 280x czy uzywana r9 290?


Recommended Posts

Witam,

 

podepnę się pod temat jeśli można :P

 

Taka 290 będzie dobra zamiast używki? http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290-4096m-512bit-oc-i4497055018.html

 

Chyba, że faktycznie opłaca się używkę kupić, bo i tak na gwarancji np. http://allegro.pl/asus-r9-290-4gb-512-dr5-dp-hdmi-2xdvi-pci-e-i4512671675.html#tabsAnchor

 

Co polecacie?

Edytowane przez patryk20120
Link to post
Share on other sites

Przekalkuluj sobie czy lepiej dołożyć parę złotych i mniej używaną, czy coś tańszego ale z początku roku. Do tego warto dowiedzieć się w jakim sklepie kupiona.

Sam zapłaciłem na początku sierpnia za dwumiesięcznego MSI 290 OC 1050 zł i uważam że była to dobry zakup w dobrej cenie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze rozumiem to referencyjna byłaby z napisem AMD. Asusy i inne to niereferencyjne tak? Na pudełku jak i na karcie jest napis asus.  Wygląda tak: rog.asus.com/269042013/gaming-graphics-cards-2/the-asus-r9-290-graphics-card/asus

 

PS. Czyli rozumiem, że żadnych kart gwarancyjnych nie ma?

Link to post
Share on other sites

To co wrzuciłeś to referent. Wersja z autorskim chłodzeniem od Asusa wygląda TAK. Referenta można kupić nawet w granicach 850-900 zł. 

Referenty mają zamkniętą konstrukcję i wyrzucają powietrze poza obudowę. Wersje niereferencyjne - autorskie, mają widoczne radiatory, zwykle więcej wentylatorów i powietrze wyrzucają do wnętrza obudowy PC. Dla R9 290 i innych topowych kart metoda jest banalna - 2 i więcej wentylatorów = niereferent.

 

Dawno nie spotkałem się z kartą gwarancyjną przy sprzęcie komputerowym, ale dla pewności możesz dopytać w sklepie w którym była kupiona co jest wymagane przy składaniu reklamacji.

Link to post
Share on other sites

Ta będzie dobra http://allegro.pl/gigabyte-radeon-r9-290-4gb-ddr5-512bit-i4525854465.html


 

Niestety niereferencyjne r9 290 sa dość drogie, a i używek mało więc raczej padnie albo na r9 280x albo gtx770.

I teraz mam nowy dylemat. Która będzie lepsza. R9 280x wziąłbym wersję sapphire toxic, a gtx 770 jeszcze nie wiem :)

Link to post
Share on other sites

Zależy od gry, bo te karty to ta sama półka. Nawet jeśli gdzieś 770tka jest wydajniejsza to na pewno nie o "300 zł".

W tej chwili ceny nowych GeForce to absurd. Jak koniecznie chcesz coś od zielonych to może lepiej poczekać do premier 8XX. Powinno być albo lepiej albo taniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...