Skocz do zawartości

SLI z GTX 780


Recommended Posts

   Witam, przypadek sprawił, że stałem się posiadaczem dwóch 780tek. Jedna od Palita padła i poszła miesiąc temu na serwis i wraca wymieniona przez dystrybutora na nową (odpowiednik EVGA) a w międzyczasie kupiłem okazyjnie od znajomego drugą, EVGA SC ACX. Warto się pobawić w SLI czy sprzedawać jedną póki są w cenie? Przy okazji czy Thermaltake Smart SE 730W podoła takiemu zadaniu?

 

Konfig:

3770k

MSI Z77G45

2x4GB Cor.Veng. 2133 CL9

Regnum L50

 

   Miałem parę miesięcy temu SLI z 670tek i podtrzymuje to co już pisałem kiedyś - są plusy i minusy. Pytanie czy warto biorąc pod uwagę premierę nowych kart oraz nadchodzące gry z Wiesławem 3 na czele.

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

W sensie, że nie podoła czy że się będzie pocił? Nasz były forumowicz Effendi360 pamiętam zrobił swego czasu testy poboru prądu multi gpu i jego wniosek chyba był taki, że liczby podawane w recenzjach są na wyrost. Trochę mnie zmartwiłeś bo sądziłem że zasilacz spokojnie to uciągnie.

Link to post
Share on other sites

Podołać to może i podoła lecz będzie mocno obciążony.Wyniki są lekko zawyżone w tych testach lecz w tym co podałem jest normalne taktowanie rdzenia (Evga i Palit mogą być wyżej taktowane) jednak te 230-240W na jedno GPU musisz liczyć.

Co do reszty (procesor) to osobiście robiłem testy na moim i bez OC wziął max 130W.

Zobacz tutajhttp://www.guru3d.com/articles_pages/evga_geforce_gtx_780_sc_acx_review,7.html

Gdyby to chodziło o r9 290x to napisałbym Ci dokładnie pobór takiego tandemu.


I jeszcze ocena samej klasy zasilacza,ale o tym to muszą się wypowiedzieć eksperci gdyż nie interesuję się w tej materii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli będziesz zmieniać monitor na większy, to można SLI przemyśleć. Do FHD wystarczy pojedyncza 780-ka. Druga sprawa, to to, że obecnie dostaniesz jeszcze dobrą cenę przy sprzedaży. Po wejściu nowej serii 8xx ceny na rynku wtórnym spadną, sporo osób będzie wymieniało karty na nowości. To będzie dobry moment na dołożenie drugiej karty do SLI.

Link to post
Share on other sites

Co do nowych kart to co by nie wyszło nie będzie mocniejsze niż sli gtx780,ponad rok temu używałem sa gtx470 w sli i nie wiem co się ludzią nie podoba.Podejrzewam że większość nawet nie miała szansy potestować.Sam myśle teraz nad drugim gtx 770.Jeśli wyrwałeś tanio jedną to bym zostawił obie bo te dwie karty Ci gwarantują gre na ultra przy full hd przez najbliższe 2 lata jak nic.(Pod warunkiem że będą obsługiwały SLI)zresztą teraz to już standard się robi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A nie lepiej obydwie karty terz sprzedać puki jest na to zapotrzebowanie i dobra cena? Wtedy kupujesz 880Ti za jakiś czas i na zasilacz starczy jakiś 850 Corsair RM lub ewentualnie ten co masz zostawisz:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karta Ci weźmie jakieś 250W

Jak wgra odpowiedni BIOS z możliwością zmniejszania napięcia to bez problemu zjedzie z poborem jednej karty poniżej 200W. :>

Mój GTX780@1000/1500Mhz 1.01V wciąga 160W a cała platforma z i7 3770K@4.0Ghz 1.06V w BF4 wciąga 200-240W. :menda:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i co to za zmiana jak 880ti będzie napewno  słabszy  od 780 w sli.

 

Tylko żeby SLI zrobić z 780 to masz kwotę 3600zł :) Do tego mocny zasilacz i odpowiednie chłodzenie. Pobór takiej platformy przy intensywnym użytkowaniu też swoje weźmie co miecha.

 

Reasumując zakładając że 880Ti będzie w cenie +- 2700zł inni obstawiają mniej, tak przynajmniej intel zapewnia że obniży ceny. Ale dajmy że będzie 2700zł to już na samym starcie masz prawie 1000zł mniej. Tą kasę można na przyszły rok odłożyć i kupić kolejną topową generację bóg wie jak nazwaną dajmy na to 980ti.

 

 

A co do samej mocy? Nie sądzę by jedna 880Ti miała problem z nadchodzącymi grami, jak to w końcu będzie topowa karta.

Ale wiadomo wydajność 780SLI będzie lepsza, czy aż tak bardzo kłucił bym się, ale na to testy rozwiążą domysły:)

Jak wgra odpowiedni BIOS z możliwością zmniejszania napięcia to bez problemu zjedzie z poborem jednej karty poniżej 200W. :>

Mój GTX780@1000/1500Mhz 1.01V wciąga 160W a cała platforma z i7 3770K@4.0Ghz 1.06V w BF4 wciąga 200-240W. :menda:

To po co ci kolego zasilacz 1000w :) Właśnie to mnie zastanawia czemu ludzie którzy wiedzą ile zestaw potrafi wciągnąć kupuje zasilacze o podwojonej mocy. Sam zawsze chce kupić z zapasem to jak się pytałem po forach to mówili, tyle i tyle ci starczy a jak patrzę w sygnature u tego kogoś to posiada 2 razy większy zasilacz niż mi radzi do podobnego zestawu :)

Link to post
Share on other sites

To po co ci kolego zasilacz 1000w :)

Są 3 powody:

- Planowałem SLI z GTX780 a miałem OCZ 600w, który był za słaby.

- Zasilacz kupiłem za bardzo dobrą kasę (390zł) z 34miesięczną gwarancją

- Wyciszałem zestaw

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dzięki Wam za wszystkie porady i opinie. Nie wiem dalej co robić, chyba poczekam na jakieś większe przecieki w sprawie nowych kart od zielonych. Nvidia ma mieć konferencję 10 września także to już raptem za 3 tyg. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Jeśli 880Ti będzie miał wydajność w okolicach 80% mocy dwóch 780tek to będzie to argument za sprzedażą. W końcu skalowanie kart nigdy nie jest idealne i dobrze mieć jedną ale porządną.

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Ja SLI nie miałem i żaden ze mnie ekspert w tej dziedzinie. Najlepiej wal do Szarika. Zacny z niego jegomość i na pewno ci pomoże.

 

Od siebie mogę napisać coś takiego. 780 to już naprawdę mocna karta, która generuje dużo ciepła. Jak były te upały to grając na mojej 780ti, karta łapała 75-80 stopni momentalnie. Wentyle na 70%. Szum już był dokuczliwy. I to było lekkie OC. O graniu na maksymalnie wyżyłowanym profilu można było zapomnieć. Ilość gorąca jakie wypluwała karta była odczuwalna mocno (pokój mój i pokój obok).

 

Co by się działo przy dwóch takich kartach ? No nie wiem. Dla mnie SLI ma tylko jedną zaletę - genialnie wygląda w budzie :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli 880Ti będzie miał wydajność w okolicach 80% mocy dwóch 780tek to będzie to argument za sprzedażą.

Takiej wydajności to możemy się spodziewać dopiero w 2016r a Maxwelle, które możliwe, że wejdą w tym roku nie przyniosą więcej jak 30% ;)

Od siebie mogę napisać coś takiego. 780 to już naprawdę mocna karta, która generuje dużo ciepła. Jak były te upały to grając na mojej 780ti, karta łapała 75-80 stopni momentalnie. Wentyle na 70%. Szum już był dokuczliwy. I to było lekkie OC. O graniu na maksymalnie wyżyłowanym profilu można było zapomnieć. Ilość gorąca jakie wypluwała karta była odczuwalna mocno (pokój mój i pokój obok).

U mnie w te upały temperatura na GTX780@1000/1500 1.01V nie przekraczała 60C przy wentylatorach na 29% ~1300rpm. Po OC na 1215/1850 1.21V temperatura dobijała maksymalnie do 72C przy wentylatorach na 33% ~1500rpm.

Z obudowy aż buchało gorącym powietrzem :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wciąż zastanawiam się nad sprzedaniem dwóch 780tek i wymianą na nową serię tzn dwie 970tki, pytanie czy warto bo poza dodatkowym gigabajtem Vramu to wydajność będzie praktycznie ta sama jeśli wierzyć ostatniemu newsowi dotyczącemu szybkości nowych kart od Nvidii w 3dmarku FS.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...