Skocz do zawartości

Laptop do multimediów, obróbki zdjęć, gier [4000 +-500]


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie, poszukuje jakiegoś lapka uniwersalnego z dobrą matrycą. Przeglądałem fora ale nic z nowszych nie znalazłem. Z góry dzięki za pomoc.


 


1) Kwota przeznaczona na zakup: 


3500-4500zł ale jeśli będzie warto to mogę dobić i do 5 tyś


 


2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):


17,3,  może być większa;)


 


3) Główne zastosowanie


Najczęściej oglądanie filmów (HD, wyjście HDMI pod TV), słuchanie muzyki (pliki flac + spotify), przeglądanie neta, obróbka zdjęć (lightroom). Czasami ale rzadko gry. 


 


4) Miejsce użytkowania 


Głównie dom ale często podróżuje więc dobra bateria by się przydała


 


5) Wymagania specjalne


Dobra matryca (odwzorowanie kolorów)


Dysk SSD + zwykły, oba wewnętrznie zamontowane.


Ram 16 GB (min 8) - obecnie mam 4 i na lightroom nie da się pracować


Cyfrowe wyjście audio ale niekoniecznie


Chciałbym też żeby był trwały i mało awaryjny tzn posłużył parę lat


 


6) Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo biały kolor, etc.):


Marka - Acer nie za bardzo (w tablecie mi pękła szybka po upadku z 20 cm na panele, cały dotyk do wymiany)


Kolor wolałbym ciemniejszy


 


7) System operacyjny 


Najlepiej bez - mam Windows 7, pulpit z 8 mnie odrzuca


 


8) Własna propozycja (model wybrany samemu):


Patrzyłem na MSI Apache ale wg recenzji słaba matryca, wysokie temperatury.


Link to post
Share on other sites

Polecam Ci laptopa którego od stycznia sam posiadam - Samsung Ativ Book 8 Touch. Cena to ok.5000zł, ale według mnie warto. Jest to laptop w miarę do wszystkiego. Dla mnie lekki, poręczny - często zabieram go do szkoły. Na baterii wytrzymuje spokojnie 7h, jak się postarasz to wyciągniesz 8,5-9h. Działa cicho, touchpad bardzo dobry, ciekawym rozwiązaniem jest wentylacja wychodząca zza "tyłu" laptopa, tzn. jak trzymasz lapka na pościeli to tak jakby wentylacja przełącza się z dolnych wentylatorów na górne (ciepło wieje na/w stronę ekranu). Może troche średnia kamerka. Brak napędu jest dla mnie nieodczuwalny, wręcz lepiej - laptop cichszy i lżejszy. Bardzo wygodną opcją jest dla mnie ekran dotykowy. Dzięki niemu przekonałem się do Windowsa 8, mając porównanie "z" dotykiem i bez, odnoszę wrażenie, że Win8 powstał specjalnie pod laptopy z dotykowym ekranem, wszystko dziala bardzo sprawnie, płynnie, bez zastrzeżeń. W większość gier pograsz, na pewno nie na ultra/high w przypadku RPG'ów czy battlefieldów, ale w zależności od tytułu średnie wyciągnie, na niskich na pewno śmiga. Dla niecielnego gracza w sam raz. ;) Ogólnie laptop wygląda bardzo ładnie, profesjonalnie, taka mieszanka biznes/styl/prestiż. 

http://www.x-kom.pl/p/148785-notebook-laptop-15-6-samsung-ativ-book-8-touch-i7-3635qm-8-1000-win8-8870m-fhd.html

Edytowane przez Aleksander
Link to post
Share on other sites

Matryca (taka sama jest w MSI GT70 i Asus'e G750JW)  w Asus'ie N750JK jest niezła aczkolwiek ma kilka ,,makamentów" np: ziarnistość widoczna przy wyświetlaniu jasnych treści czy czarne paski i migotanie (to akurat w Asus'ie G750JW).

 

 

Acer v3-772g w jakiej konfiguracji (szczególnie matryca i rozdzielczość).

Link to post
Share on other sites

To ew. coś takiego (link dostałem od @@Bortolomeo, ): http://www.x-kom.pl/p/201258-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-16gb-1281000-win8x-gtx850m-fhd.html?partnerid=100308603&sm12=MTI=&ts=1408318953&token=e82fc4df1de096e6dd4edad16a5a91dc

 

 

 

Acer do użytku domowego będzie wystarczająca jednak dla grafika czy kogoś takiego już nie ...
 

Wiem, pewnie lepiej by było dokupić skalibrowany monitor zewnętrzny ale szukam czegoś pośrodku. Głównie chodzi o to żeby zdjęcia po wydrukowaniu miały "podobną" kolorystykę. Bo lapki w tej cenie powinny być już trochę lepsze i trwalsze...


A jeszcze znalazłem coś takiego: Dell M6600: http://allegro.pl/dell-precision-m6600-i7-2920xm-16gb-nv-4000m-ssd-i4526503804.html

Myślicie że warto? Bo czytam że ma dobrą matrycę.

Link to post
Share on other sites

 

 

http://allegro.pl/15...4533653922.html taki clevo? Ma IPS i dobre podzespoły

Nie bardzo bo 15 cali, nie wyobrażam sobie obróbki zdjęć na tak małym ekranie. 17 cali to minimum.

Co do Clevo to właśnie przeglądałem sobie 17 calowe, wychodzą drożej ale to i tak chyba warto dopłacić za możliwość przeczyszczenia chłodzenia i ew. wymiany podzespołów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...