Skocz do zawartości

wymiana GTX 680


Recommended Posts

Witam.

Obecnie wymieniłem w moim kompie procka i płytę główną i5 4690k ASRock Z97 EXTREME4.
Chcę również wymienić mojego GTXa tylko mam dylemat na co.
Zastanawiam się nad R9 290X.
Gram głównie w BF4 i Cody czy różnica będzie spora GTX 680 vs R9 290X ?
Może GTX 770 będzie równie dobrym wyborem ? 
Ewentualnie ze ile mogę sprzedać mojego GTXa ?
Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to plus minus 1500 zł.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że w chwili obecnej warto poczekać do momentu pojawienia się nowych GTX-ów 8XX, może się wtedy okazać, że w tej samej cenie będzie dostępna karta wydajniejsza i pobierająca zdecydowanie mniej energii elektrycznej. Jeśli chodzi o różnicę wydajności pomiędzy GTX680 a R9 290X to byłaby dość spora. Na GTX770 nie opłaca się wymieniać z prostego powodu, jest to po prostu to samo co GTX680 tylko z nieco podniesionymi zegarami.

Link to post
Share on other sites

Nie wymieniaj na nic.

GTX 770 to 680 ze zmienionym vbiosem. Fizycznie jest to ten sam czip.

 

Poczekaj na GTX 9XX (nie będzie pewnie 8XX, a właściwie na bank) lub R9 3XX. Pod koniec tego roku ma wyjść karta zielonych na GK 204 bodajże.

 

A R9 290 (z czy bez X) był by sens tylko wtedy gdybyś grał na rozdziałce QHD lub 4k.

Edytowane przez szafirotron
Link to post
Share on other sites

Co za bzdury @up ?

To ,że 770=680 to się zgadza, ale 8XX właśnie będzie i właśnie pod koniec tego roku, albo i wcześniej. GK 204 ma pójść do grafik nie dla Kowalskiego (tak czytałem). 9XX to najwcześniej 2016r.

 

A żadna - ani R9 290 bez czy z X nie uciągnie gier w sensownych ilościach FPS w 4K. To jeszcze nie era sigle-GPU pod 4K!

 

A autorowi radzę czekać 2 miesiące na GTX-y 8XX.

Edytowane przez Kisiel442
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiadomo że nie uciągnie, ale radeony są dużo bardziej efektywne w wysokich rozdzielczościach :) A jak chce sie 60fps to wiadomo że CF 2 albo 3 kart... 

 

Z GTX'ami 8XX bym jednak się zastanowił. Bo jestem przekonany że będzie sytuacja jak z GT(X) 3XX, tylko laptopowe. A wątpie aby mniej-więcej w tym samym czasie wyszły mobilne 9XX i PC'towe 8XX... Było by to strasznie nieestetyczne. 

Link to post
Share on other sites

Wymiana GTX 680 na GTX 770 :D przecież to te same grafy.Poczytaj testy na pclab z wydajnym Haswell karty GeForce wypadają lepiej więc wymiana według mnie bez sensu,a jeśli już to przynajmniej na GTX 780.Co do Cross Fire to absolutnie nie polecam bo stałe 60fps będzie widoczne tylko we frapsie i nie będzie miało ono faktycznego odzwierciedlenia w wydajności.

 

http://s13.postimg.org/jv2x8irzn/srednia.jpg

Link to post
Share on other sites

Co do Cross Fire to absolutnie nie polecam bo stałe 60fps będzie widoczne tylko we frapsie i nie będzie miało ono faktycznego odzwierciedlenia w wydajności.

 

 

 

Weź edytuj tego posta zanim uznam cie za niezdolnego do samodzielnej egzystencji. Masz pojęcie o czym piszesz? Microstuttering tak? Tak się składa że jest w takim samym stopniu zauważalne jak u zielonych... Czyli wcale lub poniżej 20fps (wtedy to i tak nie ma znaczenia bo jest niegrywalne). Miałem dwa 5870M w CF a potem dwa 6950 z vbiosem 6970 i nie miałem żadnych problemów. Aż mną rzuca jak czytam głupoty jakiegoś pseudo fanboya bo to nie jest w żadnym wypadku obiektywne. Chcesz zobaczyć różnice AMD vs Zieloni? Kup sobie dwa karty tych i tych i zrób testy, z superczuła kamerą gdzie będziesz mógł sobie zobaczyć obraz w 0.000003289 klatki/s.

Edytowane przez szafirotron
Link to post
Share on other sites

Wenflon to jakiś dyletant. Nie wiem, czy jego sygnatura jest prawdziwa, ale o konfiguracji multiGPU powinien mieć pojęcie. Ja mam 280X CF i jest ok. Tak straszą wszędzie rwaniem i przycięciami.  Podają syntetyczne testy zamiast napisać wprost, że większość ludzi nawet na to nie zwróci uwagi, albo nie będzie wstanie zauważyć.

Link to post
Share on other sites

Weź edytuj tego posta zanim uznam cie za niezdolnego do samodzielnej egzystencji. Masz pojęcie o czym piszesz? Microstuttering tak? Tak się składa że jest w takim samym stopniu zauważalne jak u zielonych... Czyli wcale lub poniżej 20fps (wtedy to i tak nie ma znaczenia bo jest niegrywalne). Miałem dwa 5870M w CF a potem dwa 6950 z vbiosem 6970 i nie miałem żadnych problemów. Aż mną rzuca jak czytam głupoty jakiegoś pseudo fanboya bo to nie jest w żadnym wypadku obiektywne. Chcesz zobaczyć różnice AMD vs Zieloni? Kup sobie dwa karty tych i tych i zrób testy, z superczuła kamerą gdzie będziesz mógł sobie zobaczyć obraz w 0.000003289 klatki/s.

 

 

Polecał bym się tak nie podniecać tylko poczytać co nieco na ten temat.Poza tym to że miałeś swoje Radełony połączone świadczy tylko ot tym że nie dowidzisz i patrzysz na to co pokazuje fraps :D Z multi GPU miałem do czynienia od 9800GX2 po przez GTX 295 na GTX 480 w SLI kończąc.W między czasie były dwa HD 4870 w Cross Fire więc sam sobie edytuj posta jak cię coś boli.Pclab robi testy na które nie pokusi się ten portal więc dlatego odsyłam mniej uświadomionych by czegoś się dowiedzieli,a nie tylko słuchali jednych i tych samych troli bez jakiegokolwiek pojęcia.

 

http://overclock.pl/forum/threads/9950-multi-GPU-czyli-CrossFire-oraz-SLI-dla-zielonych-i-nie-tylko

 

https://www.youtube.com/watch?v=nxVSWYwRx2Q#t=65

Link to post
Share on other sites

 

 

Poczytaj testy na pclab

 

Może lepiej nie ? Jeśli dostanie ataku śmiechu w pracy to będą się na niego dziwnie patrzeć.

 

 

 

Z multi GPU miałem do czynienia od 9800GX2 po przez GTX 295 na GTX 480 w SLI kończąc.W między czasie były dwa HD 4870 w Cross Fire

 

To jesteś na bieżąco. GTX 480 i 4870 to cholernie nowoczesne układy i od ich premiery nic się w CF/SLI nie zmieniło...

 

 

 

Pclab robi testy na które nie pokusi się ten portal

 

1. To jest forum, a nie portal. Dwie odrębne rzeczy.

2. PCLol robi "testy" pod z góry przyjętą tezę : "NV górą, AMD ssie".

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...