Skocz do zawartości

Opłaca się kupować teraz 8GB DDR3?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Pankracy666,

Recommended Posts

Witam.

 

Może na początek specyfikacja komputera żeby nie było zbędnych pytań:

CPU: Athlon II x2 250

GPU: NVIDIA GTX560

RAM: 2GB Corsair 1333

 

Mam następujący dylemat, zastanwiam się nad kupnem 2x4GB ramu 1600MHz CL9 teraz aby zmniejszyć koszty nowej platformy kupując sprzęt stycznia-lutego 2015. Dzięki temu mógłbym pozwolić sobie na lepszy procesor np. 6 rdzeniowy intel (o ile taki będzie). Zastanawia mnie to, czy DDR3 będzie jeszcze kompatybilne z nowymi podstawkami Intela i czy nie lepiej poczekać albo teraz kupić te pamięci.

 

Wiem że następne procesory które wyjdą to Broadwelle na 1150 i Skylake ale nie mam pojęcia czy Skylake będzie kompatybilne z DDR3 i nie wiem czy kupować te 8GB DDR3 czy czekać na DDR4, jakieś rady?

 

Link to post
Share on other sites

Czekać to można w nieskończoność, a ceny DDR4 na początku będą "zabójcze".

Moim zdniaem w  tej chwili dokupić choćby 2-4GB, aby mieć przyjemniej w pracy. Potem jak będziesz chciał przejść na nową platforme razem z DDR4, mniej stracisz sprzedając wciąż popularne DDR3, a do tego czasu będzie ci się lepiej pracowało na kompie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, ale mam nadzieje że jeszcze ktoś mi coś doradzi :)

 

Jestem prawie pewny kupna 8GB ramu. Aktualnie mam 2GB i w prawie każdej grze mam przycięcia bo mi doczytuje dane z dysku zamiast ramu (tak mi sie wydaje). Nową platforme będe składał w styczniu-lutego 2015, ktoś się orientuje czy DDR3 będą pasowały do przyszłych płyt na intelu? Jeśli nie to poczekam i kupie DDR4 razem z płytą i prockiem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...