Skocz do zawartości

[MULTI] Mafia - seria


  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść


Recommended Posts

Fabuła i rozgrywka to jedno, i rzeczywiście wielokrotnie sprawiają, że niedoróbki techniczne nie są tak widoczne, ale... to co się dzieje tutaj to jakiś żart. Malutki aliasing mnie nie przerażą, do niedawna grałem na AthlonieXP@2,2 GHz + GF6600 AGP więc o AA w grach nie było mowy. Tyle, że tutaj jest chyba (liczę na to) jakiś bug z filtrem DoF czy cokolwiek to jest. Przecież proste zmniejszenie rozdzielczości tekstur czy geometrii nie dałoby takiej pikselozy. Większość obiektów dalej niż na odległość splunięcia wygląda jak ze sprite'ów.

 

Wczoraj też odkryłem coś 'ciekawego'. Fajnie by było, gdyby ktoś to potwierdził. Przy ustawieniach w grze AFx16 + AA mam w benchmarku średnią 27fps (i5@3,2 GHz + GTX260) przy APEX/PHISX na full. Przy sztuczce z materiałami ok. 29fps. Wymuszając AFx16 i AA 16xQ w sterowniku nie zauważyłem ani zmian w wyglądzie ani wydajności. Dopiero gdy W GRZE ustawię AA na off i AF na x1 gra przestaje być grywalna. Nie mierzyłem fps ale więcej niż 5 na 100% nie było. Ponowne włączenie AA i AF w grze sprawia, że gra znowu robi się grywalna... dziwne.

Link to post
Share on other sites

dzie lepiej za pre-order-ować?Ktoś już kupił tą grę jak tak napiszcie gdzie?

Ja złożyłem zamówienie w "kompani graczy" CENEGI. Kupuję tam zawsze, bo zdobyte punkty wymieniam na 40% miesięcznej zniżki za gry.

Wyszło mnie coś ponad 95 z przesyłką.

 

albo mam omamy alboe wersja na PS3 przycina.

Chyba masz jednak omamy :P Nic nie przycina. Zresztą trudno żeby z teksturą rodem z 2001 roku zamiast trawy jeszcze przycinała 8-)

 

Natomiast mi rzucają się w oczy paskudne cienie na 360tce. Mimo tego wolałbym już te cienie niż tą śmieszną trawę.

Link to post
Share on other sites

To nie jest przesada. Wiadomo, że konsole nigdy nie pobiją pecetów (ja nigdy nie zamierzam kupować ścierwa (tzn "konsol"), bo są jak na moje z poprzedniej ery i nie zamierzam na to nawet zwracać uwagi, no ale żeby czegoś takiego konsola nie mogła wyświetlić, to jest po prostu śmiechu warte. I dla mnie nie opłacalne, no bo co to za przyjemność patrzeć na takie brzydkie tekstury? Dla mnie poniżej średnich, to nawet nie gram, bo dla mnie to już mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

To nie jest przesada. Wiadomo, że konsole nigdy nie pobiją pecetów (ja nigdy nie zamierzam kupować ścierwa (tzn "konsol"), bo są jak na moje z poprzedniej ery i nie zamierzam na to nawet zwracać uwagi, no ale żeby czegoś takiego konsola nie mogła wyświetlić, to jest po prostu śmiechu warte. I dla mnie nie opłacalne, no bo co to za przyjemność patrzeć na takie brzydkie tekstury? Dla mnie poniżej średnich, to nawet nie gram, bo dla mnie to już mija się z celem.

 

Powiedział co wiedział.... :P

Link to post
Share on other sites

To nie jest przesada. Wiadomo, że konsole nigdy nie pobiją pecetów (ja nigdy nie zamierzam kupować ścierwa (tzn "konsol"), bo są jak na moje z poprzedniej ery i nie zamierzam na to nawet zwracać uwagi, no ale żeby czegoś takiego konsola nie mogła wyświetlić, to jest po prostu śmiechu warte. I dla mnie nie opłacalne, no bo co to za przyjemność patrzeć na takie brzydkie tekstury? Dla mnie poniżej średnich, to nawet nie gram, bo dla mnie to już mija się z celem.

Dla ciebie grafa jest najważniejsza w grach?
Link to post
Share on other sites

http://img29.imageshack.us/img29/548/mafiaiigraphicalissue.jpg

 

Na moim PC tak właśnie wygląda Mafia II...

Zarówno rozgrywka jak i benchmark. Natomiast intro (zaczyna się od ujęcia kominka) jest OK... :P

Wie ktoś o co tu chodzi? :D

Sterowniki do grafiki mam aktualne.

 

Natomiast na Samsungu R590 i5 wszystko działa OK.

Link to post
Share on other sites

Niestety co do przycinania na PS3 nikt kto to zauważył nie ma omamów,bo tak jest.Ma PS3 zassałem demko i faktyko miejscami jest niezła kupa.Przycinki są tak bardzo widoczne,że chyba Steve Wonder by to zobaczył i niech mi tu nie opowiada pierd ktoś kto se filmik ogląda,a nie widział tego real.Moim zdaniem na klocku delikatnie lepiej to wygląda jak na PS3,a do PC to już przepaść totalna.Kutwa jak człowiek tak porówna na żywca aktualnie tą gre na 2 platformch to lool konsole sa już baaardzo do tyłu z jakościa wyświetlanego obrazu,grafiki itp.Jeszcze 3 lata do tyłu można by sie pospierać konsola vs Pc,ale teraz koniec tematu definitywnie.Tu już musiała by być kolejna generacja konsol i to co najmniej w tym roku,żeby można było grać jakoś po ludzku na konsolach.J bynajmniej takiej klasy gry nie ruszam na PS3;] równie dobrze mogę wpierd... batona przez papier i połowy nie widzieć co w środku;]

Link to post
Share on other sites

To nie jest przesada. Wiadomo, że konsole nigdy nie pobiją pecetów (ja nigdy nie zamierzam kupować ścierwa (tzn "konsol"), bo są jak na moje z poprzedniej ery i nie zamierzam na to nawet zwracać uwagi, no ale żeby czegoś takiego konsola nie mogła wyświetlić, to jest po prostu śmiechu warte. I dla mnie nie opłacalne, no bo co to za przyjemność patrzeć na takie brzydkie tekstury? Dla mnie poniżej średnich, to nawet nie gram, bo dla mnie to już mija się z celem.

Dla ciebie grafa jest najważniejsza w grach?

Nie mówię, że najważniejsza, ale jedna z ważniejszych. Są gry robione które mają grafę jakby były sprzed 3-4 lat. A nie jak teraźniejsze.

Jakoś Dragon Age nie ma przepięknej grafy ale mi się podoba.

A grafa wcale nie jest taka piękna. Powinni poprawić przed wypuszczeniem. Takie jest moje zdanie

Link to post
Share on other sites

Niestety co do przycinania na PS3 nikt kto to zauważył nie ma omamów,bo tak jest.Ma PS3 zassałem demko i faktyko miejscami jest niezła kupa.Przycinki są tak bardzo widoczne,że chyba Steve Wonder by to zobaczył i niech mi tu nie opowiada pierd ktoś kto se filmik ogląda,a nie widział tego real.Moim zdaniem na klocku delikatnie lepiej to wygląda jak na PS3,a do PC to już przepaść totalna.Kutwa jak człowiek tak porówna na żywca aktualnie tą gre na 2 platformch to lool konsole sa już baaardzo do tyłu z jakościa wyświetlanego obrazu,grafiki itp.Jeszcze 3 lata do tyłu można by sie pospierać konsola vs Pc,ale teraz koniec tematu definitywnie.Tu już musiała by być kolejna generacja konsol i to co najmniej w tym roku,żeby można było grać jakoś po ludzku na konsolach.J bynajmniej takiej klasy gry nie ruszam na PS3;] równie dobrze mogę wpierd... batona przez papier i połowy nie widzieć co w środku;]

Zmieńmy podstawowe założenie. PlayStation 3 to świat zupełnie obcy dla czeskich programistów. Pierwszy raz w życiu zagrałem na konsoli w tak fatalnie napisaną produkcję.

Powątpiewasz w moc PlayStation 3? Wybierz się do Saturna, i poproś o pokaz God of War 3. Po pierwszych 5 sekundach zrozumiesz, że...

Link to post
Share on other sites

Panowie kupuję nowego kompa i nie mogę się zdecydować na kartę graficzną brać tego GTX 460 czy 5850 Toxica?? Głównie chodzi mi właśnie o Mafie 2, gra robiona pod nvidie ale podobno można włączyć te wszystkie bajery nie mając karty od zielonych na pokładzie... więc co byście zrobili będąc na moim miejscu??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...