Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, niestety przez burze zepsuła mi się zintegrowana karta sieciowa z płyty MSI Z97 G43 GAMING i router Sagem F@ast 2704. W związku z tym muszę zakupić nowe i mam do was pytanie co mogę kupić do 200 zł aby dobrze działało? I czy zepsuta zintegrowana karta sieciowa będzie mieć wpływ na resztę podzespołów w komputerze?
Mój internet to neostrada do 10 Mb/s (aktualnie działa na 6).

Znalazłem coś takiego

http://tp-link.strefamarek.allegro.pl/tp-link-router-adsl-wi-fi-td-w8950nd.html
http://tp-link.strefamarek.allegro.pl/tp-link-karta-sieciowa-tf-3239dl.html

router wydaje się być odpowiedni, ale na kartach sieciowych się w ogóle nie znam, więc proszę o poradę.

Edytowane przez pinkerton
Link to post
Share on other sites

bardzo dobry modemo-router. W zupełności powinien dla Ciebie wystarczyć. Nie zmienia to faktu że chyba będziesz musiał i tak zakupić kartę sieciową na PCI ;) do 20-30 zł w każdym sklepie komp.

 

Co do burzy, skok napięcia mógł dać popalić zasilaczowi, ale jeśli komp działa sprawnie nie masz się czym przejmować. To jest jednak topik dla elektroników

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Akurat komputer był odłączony tylko zasilacz od routera nie był i prawodopodobnie tędy poszło aż do karty sieciowej, bo telefonowi nic nie jest, więc nie było to po linii telefonicznej raczej. Tylko router i karta sieciowa.

 

A co do karty to wiem, że będę musiał kupić, tylko nie wiem jaką. Czy to co wrzuciłem będzie dobre?

Link to post
Share on other sites

Jak już kupujesz kartę sieciową, to nie lepiej dorzucić kilka złotych i kupić gigabitową i na nowszycm chipie Realtek'a? Ja ostatnio nabyłem EDIMAX EN-9235TX-32 To samo router. Zastanów się nad TP-Link TL-WR1043ND (oczywiście jeśli nie potrzebujesz wbudowanego modemu). Router posiada także port USB, co moim zdaniem jest przydatną opcją by np. podłączyć drukarkę, dysk, itp. No chyba, że nie będziesz miał zamiaru nigdy korzystać z sieci domowej, bo mimo wszystko przesyłanie plików radiowo to słaba opcja ze względu na transfery. Przy sieci domowej to tylko po kablu przez gigabitowe porty.

OK mieścimy się:

Router TP-Link TL-WR1043ND 164zł z przesyłką

Karta sieciowa EDIMAX EN-9235TX-32 36zł z przesyłką

Edytowane przez KIciulek
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Hej!
Nie wiem czy temat jeszcze żywy,ale szukam modemu, który będzie naprawdę niezawodny! Ostatnio miałam problemy z zakłóceniami przez inne sieci wifi - nie wiem jak, ale były... Poszukuję modemu i routera naprawdę, który da radę, bo z netu korzystam bardzo dużo! 
Co powiecie o Netgear ADSL D6200? Słyszałam, że daje radę. 

 
Link to post
Share on other sites

Witaj,

najważniejsze to do czego używasz interenetu? Bo jeżeli do czytania artykułów, poszukiwania czegoś w sieci, to nawet wystarczyłby Ci DGND4000 jest nieco wolniejszy, ale doskonale się nadaje do takiego użytkowania. Ten co znalazłaś jest świetny jeżeli chodzi o granie i oglądanie filmów. W sumie polecałbym lepszy zakup - będzie na dłużej i bez żadnych ograniczeń.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...