Skocz do zawartości

Kompletny zestaw Photoshop, "premiera" i okazjonalne granie


Recommended Posts

Witam !

Składam komputer i czytam już od dłuższego czasu wszystko na ten temat ...

Głównie będę obrabiał fotki w rawtherapy i photoshopie , w następnej kolejności pogram sobie na nim w Crysisa , BFC2 itp , a całkiem okazjonalnie montaż w premierze.

Na dniach muszę zamówić coś i wymyśliłem sobie takie cuś :

http://a.imageshack.us/img338/713/kompu.jpg

 

Możliwe zmiany ...

I5-750 na Xeon 3440 (wiecej wątków zawsze się przyda do PS )

GTX460 na GTX470 ( byłem zdecydowany na radzia 5850 ale 470 za 990 zł mnie bardziej przekonuje , lub bardzo dobry współczynnik 460 ceny do wydajności )

Asus P7P55D na ver. PRO lub MSI p55-GD65 ( tu mam zagwochę , myślałem o jak najlepszej sekcji zasilania)

Co do reszty nie mam raczej wątpliwości

Ram - najtańszy z radiatorkami

Zasiłka - przy możliwym zwiększeniu budżetu TPN-550W

Obudowa - duża i przewiewna ( w tej cenie chyba nie ma nic lepszego od CM )

Napęd - najtańszy ...

Monitor - chyba wszyscy wiedzą dlaczego taki :)

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie !

Pozdrawiam

Bury22

Link to post
Share on other sites

Proponuje dyski w RAID0 zrobić (2xF3 500GB np.). Ponadto słyszałem, że lepsze parametry RAMów w PSie jednak coś dają, wiec moznaby mimo wszystko poszukac jakis testów i kupic tanie ramki 1600 MHz CL 7/8 (chyba, że okaze sie, ze sie myle, musiałbym w koncu poszukać tych tesów :)) :)

 

Grafa 460, procek moze jednak Xeon jak masz kase. Reszta OK.

Link to post
Share on other sites

W GTX460 nie powinien Cie przekonywac wspolczynnik ceny do wydajnosci a CUDA.

W PS bez CUDA ani rusz.

Mysle, ze jezeli udaloby CI sie wyskrobac dodatkowa kase to moze warto zainwestowac nawet w GTX480.

Co do proca - Xeon bedzie sie lepiej krecic, czy skorzystasz z dodatkowych mozliwosci? TO pytanie musisz zadac sobie sam.

Plytke bralbym Gigabyte, ale tylko ze wzgledu na przyzwyczajenie do marki, inne plyty tez beda dobre.

Link to post
Share on other sites

Procesor jesli juz bierzesz i5 to nie 750 a 760 wez. Jest tylko 30zl drozszy. Jesli ramy chcesz o takich parametrach to wez goodramy i kup osobno 2 kosci po 2gb wyjdzie najtaniej. Nad grafika moglbys jednak sie zastanowic ale ogolnie ok. Pozdrawiam!! (ceny podaje z ram.net.pl)

Link to post
Share on other sites

Proponuje dyski w RAID0 zrobić (2xF3 500GB np.).

Myślę o Raid0 jak najbardziej , narazie wezmę jeden dysk bo wolę kupić mugena lub megahalems'a .

Jak był byś tak dobry i podrzucił linka do jakiegoś testu Ramu w PS był bym wdzięczny. Googlałem troszkę i nic nie mogę znaleźć .

 

 

Co do proca - Xeon bedzie sie lepiej krecic, czy skorzystasz z dodatkowych mozliwosci? TO pytanie musisz zadac sobie sam.

Xeon będzie kręcił się gorzej niż i5-750(760) przez mniejszy mnożnik . Dodatkowych możliwości nie wykorzystam :), ale myśle że PS i Premiere zrobią z dodatkowych 4 wątków użytek.

GTX480 kompletnie nie wchodzi w gre , jest za głośny i 2 razy droższy od GTX460 . Chyba szybciej pokusił bym się o Sli z w/w.

Ram wziełem ten konkretny (LV) bo po dovoltowaniu (jeśli wierzyć w opinie) dam radę go dokręcić do 1600 CL 7/8 . Mogę wziąć a-daty eco 1600 cl7 nie są jakoś super drogie.

 

Plytke bralbym Gigabyte, ale tylko ze wzgledu na przyzwyczajenie do marki, inne plyty tez beda dobre.

Gigabyte nie ma jakiejśdobrej płyty w tej cenie (przynajmniej jak sobie przeglądam jego ofertę)

Ciekawi mnie tylko czy Asus PRO ma mocniejszą sekcję od GD65.

 

Nad grafika moglbys jednak sie zastanowic ale ogolnie ok. Pozdrawiam!!

Zastanowiam się nad dopłatą do Innovision GTX470 za 996 w ram.net ale z tego co czytam to podobno straszna suszara.

 

 

Dzieki i czekam na więcej :)

Link to post
Share on other sites

Panowie prośba ! Skupcie się na Mobo - tylko to zostało mi jako nie wiadoma ...

Miał ktoś może porównanie :

UD3r - GD65 - p7p55d - ver.PRO

Zastanawiam się jak wyglądają sekcje na nich (która jest najstabilniejsza-mocniejsza).

 

Reasumując :

Proc - Xeon 3440

Ram - Goodram 4gb (najtańszy , jak zostanie wezmę 8gb)

Graf - Gigabyte Gtx460 1gb

Napęd - samsung (jakaś taniocha)

Buda - cm690

Monitor - LG na IPS

Zasil - Fatal1ty 550w

Dysk - F3

MOBO - ?? no i tu mam problem :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...