Skocz do zawartości

Czym sie kierowac przy wyborze sluchawek?:)


Recommended Posts

Witam szukam sluchawek do okolo 250zl i nie wiem czym sie kierowac jetem ciemna masa:)wytlumaczycie mi kilka rzeczy:D?

[sluchawy do grania i muzyki:)]

 

-Dolny zakres częstotliwości słuchawek [Hz]: 10 ??

-Górny zakres częstotliwości słuchawek [kHz]: 28 ??

-Dolny zakres częstotliwości mikrofonu [Hz]: 50 ??

-Górny zakres częstotliwości mikrofonu [kHz]: 16 ??

-Impedancja słuchawek [Ohm]: 32 ??

-Czułość słuchawek [db]: 112 ??

-Czułość mikrofonu [db]: 38 ??

 

powiecie co wiecie?

 

 

zastanawiam sie nad takim czyms:>

http://allegro.pl/item1172386082_steels ... l_hit.html

270zl

http://allegro.pl/item1169255335_slucha ... biale.html

250zl

Link to post
Share on other sites

Zastanów się nad CALami, jak nie przeszkadza Ci to, że jest to konstrukcja zamknięta. W cenie do 200zł nie mają sobie równych. Jedynie co, to wypadaloby je przymierzyc przed zakupem, żeby nie okazało się, że nie są wygodne dla Ciebie :)

A co do tego co podales, musisz poznać pojęcie częstotliwości dźwięku. Im mniejsza częstotliwość, tym niższy dźwięk. Wtedy będziesz wiedział, co konkretnie to oznacza :)

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc, dużo gram, często uzywam mikro, a mam mikrofon stojący z tesco (najtańszy) i nie mam z nim problemów ani nikt nie narzeka :)

Mozna dokupic doczepiany mikro, ale ja tam wole stojący :)

 

@Bany

To swoją drogą. Zakres z tego co pamietam to od 20 Hz do 20 kHz, ale to zdrowego, normalnego człowieka i zalezy od wielu czynników, więc niekoniecznie bedzie tak idealny i szeroki :)

Link to post
Share on other sites

To swoją drogą. Zakres z tego co pamietam to od 20 Hz do 20 kHz

Na zakres nie ma co patrzeć... Jedni podają 20 Hz inni 10 Hz a tak naprawdę nikt nie wiem do ilu dane słuchawki mogą zejść. IMO tym detalem nie warto sobie zawracać głowy bo o jakości dźwięku decydują inne elementy :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...