Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Szukam laptopa wszechstronnego z naciskiem na gry [WoT, assassin`s creed, nfs]. Byłem nastawiony na model lenovo y510p 8gb ram i5 gt755m, a potem naczytałem się o acer aspire v5-573g i5 8gb gtx850m[podobno maly trolling ale nie ma napedu], a u was natknąłem się na Clevo [w650sj na mój budrzet].

1) Kwota przeznaczona na zakup: 3000pln [max3200]

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): tylko 15,6

3) Główne zastosowanie : wszechstronność z naciskiem na gry

4) Miejsce użytkowania: dom praca

5) Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo biały kolor, etc.): dysk nie gra roli

6) System operacyjny : nie koniecznie

7) Własna propozycja:

 

http://allegro.pl/15-6-ips-clevo-w650sj-i5-4300m-gtx850m-gw24-i4503778008.html

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y510p-i5-4200-8gb-1tb-gt755m-zestaw-i4470575797.html

http://www.mediamarkt.pl/tarnow/notebook-acer-aspire-v5-573g-54218g1taii,id-959932

Link to post
Share on other sites

Więc tak:

Clevo jest najwydajniejsze ale do tych 3200 musisz jeszcze dorzucić ram i dysk.

Acer jest trochę mniej wydajny ze względu na niskonapięciowy procesor (który zapewne będzie ograniczał kartę graficzną oraz ogólną wydajność)

Na końcu jest Lenovo z pojedynczą kartą GT 755m (jeżeli włożysz drugą kartę to będzie podobny poziom jak Clevo).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O clevo zapomnij bo w takiej cenie to on nie ma ramu i hdd, czyli od ręki musiałbyś dołożyć 500-600 zł.

Ten Acer który wskazałeś też ma HD, więc taką samą matrycę. 

Jego karta graficzna jest dobra, duuużo mniej by się grzała ale jednak jest jednak słabsza od dwóch kart y510p, dodatkowo mocno odczułbyś słabość jego procka (niskonapięciowe to jednak nie do gier)..

Link to post
Share on other sites

 

on nie ma ramu i hdd, czyli od ręki musiałbyś dołożyć 500-600 zł

 

Zabawny jesteś. Ram ok. 300 zł a dysk 1 TB - 150zł = 450 zł

 

 

 

dodatkowo mocno odczułbyś słabość jego procka (niskonapięciowe to jednak nie do gier)..

 

Dlaczego powtarzasz ? To samo napisałem w poście #2.

 

 

 

Jego karta graficzna jest dobra,

 

Jego czyli jakiego laptopa ?

Link to post
Share on other sites

- Gdzie Ty widziałeś HDD 2.5'' 1TB za 150 zł? Zaczynają się od 230 zł. Więc nie bardzo o wiem o co Ci chodzi, dlaczego dopłata 450 zł zamiast 500 zł byłaby znacząco inna (skoro i tak w całości przekracza budżet) i czemuż to jestem taki zabawny? Bo jak na razie to ja widzę tylko twoją zabawność.

 

- I co z tego, że napisałeś o tym wcześniej? Jakieś prawa autorskie czy coś? Napisałeś i chwała Ci. 

- Cytując: "[...]Ten Acer który wskazałeś też ma HD, więc taką samą matrycę. Jego karta graficzna jest dobra,[...]"

 

PS. Sam pierwszy przyznam, że to Ty jako pierwszy zasugerowałeś y510p z dwom kartami. Zupełnie nie ogarniam w czym problem.

Edytowane przez rajben
Link to post
Share on other sites

z ty wszystkich jak poczytałem recenzje to najmniejszy trolling ma ten acer aspire v5-573g i54210u gtx850m, karta na haswell, procesor też haswall ale nisko napięciowy, i maly minus z napędam, jeśli bym się już zdecydował na y510p z sli to mam już upatrzona podkładke zalman nc3,

Edytowane przez slawekjuri
Link to post
Share on other sites

 

- I co z tego, że napisałeś o tym wcześniej?

 

Nie wiem po co powtarzać kilka razy to samo.

 

 

Gdzie Ty widziałeś HDD 2.5'' 1TB za 150 zł?

 

TUTAJ masz za 160zł (pomyłka o 10 zł)

 

 

 

Sam pierwszy przyznam, że to Ty jako pierwszy zasugerowałeś y510p z dwom kartami.

 

A co to ma do rzeczy ?Teraz to i ja nie ogarniam.

 

 

 

podkładke zalman nc3,

 

Nie wiem czy zbije więcej niż 2-3 stopnie no ale cóż ...

Link to post
Share on other sites

Mówienie komuś, kto nie żartuje i nie stara się rozbawić towarzystwa, że jest zabawny, jest co najmniej protekcjonalne i niesie następujący przekaz: "ależ głupoty opowiadasz".

Nigdy nie było 50-150, to tylko Tobie wydawało się, że tak jest. oczywiście możemy się teraz bawić w branie mniejszego dysku, słabszej pamięci albo rzeczy używanych. Tylko co by to miało udowodnić? 

Link to post
Share on other sites

 

Tylko co by to miało udowodnić?

 

A po co jest ta dyskusja ?

 

 

 

 

Nigdy nie było 50-150

 

Jak nie było ? Jeżeli zapłacisz za coś 450 zł a ktoś inny zapłaci 600 zł to raczej jest różnica ?  No, chyba,że dla ciebie 150 zł to nic (dla mnie to 15 godzin ciężkiej pracy).

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Chyba masz jakiś problem?

Górny próg który podałem jest dla Ciebie problemem? Wiesz, że mogłem napisać 500-1000 zł i nadal byłaby to prawda, bo bez problemu znajdę ram i hdd które razem dadzą ok 1000 zł.

 

450 zł wyszło Ci tylko dlatego, że zaniżyłeś sobie koszt o 40 zł. Szkoda, ze nie napisałeś, że wystarczyłoby 300 zł. Co prawda później byś naprostował do 490, ale i tak mógłbyś twierdzić, że było 300!

Link to post
Share on other sites

 

Chyba masz jakiś problem?

 

Ja ? To TY raczej masz problem. Robisz problemy tam gdzie ich nie ma.

 

 

 

Górny próg który podałem jest dla Ciebie problemem?

 

Nie , nie jest.

 

 

 

Wiesz, że mogłem napisać 500-1000 zł i nadal byłaby to prawda, bo bez problemu znajdę ram i hdd które razem dadzą ok 1000 zł.

 

No i co z tego ?

 

 

 

450 zł wyszło Ci tylko dlatego, że zaniżyłeś sobie koszt o 40 zł.

 

Nie, nie obniżyłem tylko podałem prawdziwe ceny. To ty podniosłeś o te 40 zł. Nie wiem czy masz coś z oczami czy coś .

 

 

Postaram się wytłumaczyć ci wszystko od początku : podałem cenę 450 zł która była za niska o 40 zł (nic nie wspomniałeś jaki dysk i wg. TYLKO,że dysk no ale dobra). Teraz mamy 490zł ~ 500 zł. Ty powiedziałeś,że koszt ramu (jeżeli chodzi o cenę to jesteśmy zgodni) i dysku sięga 500-600zł. Ok - różnica 0 -100 zł. Dalej cię nie rozumiem,bo robisz z igły widły.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...