Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem r9 290 4gb ddr5 ( nie podkręcona- zwykła). Płyta główna ma 1 wiatrak. Chciałbym tą kartę graficzną podkręcić. Tutaj mam pytania:

Czy moja grafika nie ma za słabego chłodzenia do oc?

Jeżeli moja grafa ma za słabe chłodzenie to ja osobiście nie wyobrażam sobie wymiany chłodzenia w karcie graficznej. Przecież wszystko w fabryce jest montowane i mocowane i nie można nic zmieniać, nie?

 

Link to post
Share on other sites

Jaki to jest dokładnie model karty ?  jest to karta z autorskim chłodzeniem ? czy referent ? Tak czy siak zacznij od instalacji oprogramowania do oc  może to być asus gpu tweak następnie sprawdź na wykresie jakie twoja karta osiąga temp podczas spoczynku i podczas obciążenia np  gra crysis 3  ,  jaki masz zasilacz?

Link to post
Share on other sites

Chodzi o model gpu twek mam cooler master g550m no i chłodzenie fabryczne i ono ma tylko jeden wiatrak i obawiam się że jestr za słąbe. Na kartonie grafy jest gpu tweak i r9 290 asus.

Masz coś takiego, tak?

 

http://i1-news.softpedia-static.com/images/news-700/ASUS-Brings-Out-a-Reference-Radeon-R9-290-Card-As-Well.jpg

 

Ja bym nic podkrecal.

Link to post
Share on other sites

Czyli karta [ nie płyta główna tak jak napisałeś  wcześniej] posiada jeden wentylator  dobrze rozumiem ? wygląda tak http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r9-290-test/strona/21156.html   jeśli tak  to podatność na oc  na pewno będzie niższa od kart z autorskim chłodzeniem  tak jak mówiłem wcześniej sprawdź temperatury  jakie osiąga karta od tego wszystko zależy  bo np jeśli twoja karta osiąga powiedzmy 80 stopni w stresie  przy akceptowalnym  poziomie hałasu  to spokojnie  można ja podkręcić

Link to post
Share on other sites

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem r9 290 4gb ddr5 ( nie podkręcona- zwykła). Płyta główna ma 1 wiatrak. Chciałbym tą kartę graficzną podkręcić. Tutaj mam pytania:

Czy moja grafika nie ma za słabego chłodzenia do oc?

Jeżeli moja grafa ma za słabe chłodzenie to ja osobiście nie wyobrażam sobie wymiany chłodzenia w karcie graficznej. Przecież wszystko w fabryce jest montowane i mocowane i nie można nic zmieniać, nie?

Kolego z całym szacunkiem, ale masz nikłe pojęcie na temat sprzętu komputerowego i OC.

Napisz dlaczego chcesz podkręcić tą kartę.

Myślę, że wszystkie obecne na rynku gry działają płynnie na maksymalnych ustawieniach, więc jaki sens ma podkręcanie?

Podkręcając kartę możesz ją uszkodzić, jeżeli zrobisz to nieumiejętnie, a po Twoim poście wnioskuję, źe to bardzo prawdopodobne.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Matrixxol jak możesz mnie oceniać skoro sam kupujesz sobie zbyt mocny zasilacz. G550M by spokojnie wystarczył. 2 sprawa no zawsze jak podkręce bd te 2-3fps więcej. Więcej=lepiej. Pozatym sam nie będe podkręcać grafy tylko w asyście kolegi.

A kolega będzie stać obok z gasnica jak się będzie palić? :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Matrixxol jak możesz mnie oceniać skoro sam kupujesz sobie zbyt mocny zasilacz. G550M by spokojnie wystarczył. 2 sprawa no zawsze jak podkręce bd te 2-3fps więcej. Więcej=lepiej. Pozatym sam nie będe podkręcać grafy tylko w asyście kolegi.

 

Hahaha rozbawiłeś mnie:-)

Powiadasz, że mam za mocny zasilacz.

Nie ma czegoś takiego jak za mocny zasilacz, zresztą nie będę się rozpisywał bo nie masz o tym pojęcia. 

Powodzenia w OC i nie kompromituj się więcej. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z większym zasilaczem może się pobawić np. crossfire, oc i nie będzie się przejmował czy zasilacz pociągnie, a jak będzie kiedyś chciał zmienić grafe na jakiegoś Baddass(jak to kiedys było z GTX480 minimum 600w i 42A na lini 12V)

On zmienia i jedzie a TY założysz na jakimś forum kolejny temat z tytułem "jaki zasilacz do:" 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Referentów przeważnie się nie podkręca.

2. Zasilacz nie może być za mocny. Dałem 350W do zestawu, który nie bierze pełnych 100W, żeby wentylator nie wariował częściowo, bo nie było dobrych 150 W w sklepie.

3. Zasilacz to nie tylko waty. Standardy napięć i ew. amperów [nie do końca się znam na zasilaczach, przyznaję] mogą się zmienić.

4. Ortografia, interpunkcja. Ech, chociaż trochę się postaraj i dawaj te przecinki przed "więc" itd.

 

Straciłeś kase, mogłeś kupić g550m i oszczędności wydać na r9 290

Słyszałeś o czymś takim jak modernizacja komputera ?

 

Haha grafika będzie się palić. nono jeszcze wybuchnie 

W Twoich rękach wszystko możliwe panie znaffco.

 

w asyście kolegi.

...

 

Po uwagach czas na powrót do tematu:

 

Kartę jak najbardziej możesz podkręcić jeśli temperatura w grach na obecnych taktowaniach nie przekracza 75*C [miejmy minimalny zapas], ale nie przesadzałbym z OC, bo możesz spalić kartę.

 

Nie podkręcaj jeśli temp. jest wysoka: 85-90*C i wyżej.

 

 

>>>WRÓŻBITA MACIEJ<<<

 

Podkręcisz o max 35 MHz.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kartę jak najbardziej możesz podkręcić jeśli temperatura w grach na obecnych taktowaniach nie przekracza 75*C [miejmy minimalny zapas], ale nie przesadzałbym z OC, bo możesz spalić kartę.

 

Co to za teorie :D

Jeżeli mam 76C na stocku, to znaczy że już nie mogę podkręcać? Ciekawi mnie, w jaki sposób to wytłumaczysz.

Link to post
Share on other sites

Jak dobrze pamietam R 290 w biosie ma ustawione obniżanie taktowania w przypadku przekroczenia temperatury 95 stopni .Więc całe twoje podkręcanie nic ci nie da chyba, że przy pomocy np  MSI Afterburner ustawisz krzywą prędkości wentylatora do jej temperatury.Powyżej 50 % jego prędkości zaczyna chałasowac jak mały silnik odrzutowy.Sam procesor  podkręca się wspaniale,ale największym problemem są temp. vrm 1 i 2.Polecam zmienic chłodzenie na extreme III.

Edytowane przez zulugula11
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...