Skocz do zawartości

ATI Radeon HD 4850 - niezdecydowanie


Recommended Posts

Cześć, postanowiłem kupić Radeona HD 4850, tylko:

1. Jakiego producenta wybrać żeby się nie przegrzewała :)

2. I jaką wersje 1GB czy 512MB :) - mam 17 calowy monitor LCD i od czasu do czasu będzie podpięta w full HD do telewizora 32 cale.

3. I w miarę tania... :)

- Karta będzie pracować z Althonem X3 435 (CACYC AC), 2GB ram DDR3 1333Mhz CL9 , i płytą Asrock M3N78D.

 

W sklepie gość mi proponował XFX HD 4850 512MB za 380zł :)

I powiedział że jak dla mnie to 370zł! - To było w komputerowym ,i coś mi to śmierdzi dlatego się zwracam do was. :ciekawy:

Link to post
Share on other sites

O Radku Ci wiele nie powiem, ale za to sam używam karty z 512MB (9800GT) podpiętej do plazmy, i zapewniam, że gry na poziomie Mass Effect 2, GTA IV czy Blur Działają płynnie w rozdzielczości 1920x1080 (GTA na medium). Zaś karty o wydajności R4850 i tak nie potrafią wykorzystać tego 1GB pamięci (jedynie w GTA), dlatego moim zdaniem lepiej brać 512MB, albo dokładać do czegoś mocniejszego, jeśli Cię stać. Zaraz z resztą ktoś Ci poleci Radeona 5770 512MB (Asus) poniżej 500zł i do tej karty bym się skłaniał na Twoim miejscu.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz by się nie przegrzewała to weź ToxiC'a od Sapphire, albo Matrixa od Asusa (jak ja xD)

 

I jak to powiedział Michael_17, też bym polecał HD5770 512mb. Trochę wydajniejsza od HD4850, chłodna, directx11. I zapewne będzie mieć dłuższy support od hd4850.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od ceny. Powiedzmy możesz kupić tego HD 4850 512mb za 370zł Jeżeli za 390 znajdziesz wersję z 1GB pamięci to warto zainwestować, jeżeli drożej to lepiej odpuścić.

 

Radeon 4850 to starsza ale wydajna karta. Ze względu na to że to seria 4xxx a nie najnowsza 5xxx to ceny są bardzo przyzwoite jak na taką wydajność.

 

Jeżeli Twoim priorytetem jest gra w wysokiej rozdzielczości 1680x1200 albo nawet Full HD z AAx4 i AFx16 to proponuję 1GB pamięci na pokładzie karty. Jeżeli nie przeszkadzają Ci rozdzielczości rzędu 1440x900 albo 1280x1024 to 512mb będzie wystarczające. Piszesz że chcesz podpinać do telewizora kartę. Ja bym się skłania na zapas i kupił 1GB. Nowe gry teksturami zapychają pamięć karty bardzo szybko niezależnie od rozdzielczości więc do przyszłych gier więcej GDDRu się przyda.

 

Jeszcze niedawno miałem ostro podkręconego GF 8800GT z 512mb pamięci i w wyższych rozdzielczościach się bardzo dławił. Szczególnie w Crysisie.

 

Co do marki karty. W sumie nie ma aż takiego znaczenia marka. XFX jest znane raczej z wydawania dobrych szybkich kart, mogłaby być. Kwestia tego jak na niej wygląda chłodzenie, czy ma regulację obrotów (model z chłodzeniem Zalmana od gigabytea nie posiadał regulacji i wentylator pracował cały czas na max obrotów)

 

Rdeona 5770 bym sobie odpuścił. Jest drogi, a DX11 w jego przypadku to abstrakcja. Ja na swoim 5850 po włączeniu DX11 odczuwam taki spadek FPS że ledwo się da grać. 5770 potrafi włączyć DX11 ale czy przyjemnością jest gra z 15FPSami?

 

Wybór zależy od Ciebie ale 4850 to dobra karta i na jakiś czas Ci wystarczy jeśli nie będziesz szalał z rozdzielczością. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na HD 5770 mnie nie stać! :)

A co do HD 4850 to zastanawiałem się nad Toxic od Gigabyte 1GB - co wy na to?

 

E:

1. Gigabyte Radeon HD 4850 1GB Toxic

2. Asus Radeon HD 4850 1GB GLACIATOR

3. Powercolor Radeon HD 4850 1 GB PCS+

4. Sapphire Radeon HD4850 1024MB

 

Czy powercolor (3.) jest dalej w sprzedarzy bo go na allegro nie widzę?

Co powiecie na tą listę, ok kolejność? Czy którąś omijać z daleka?

Link to post
Share on other sites

trochę mi zajeło pisanie listy... /\

|

|

Nie mówimy o 5770 z 1GB za prawie 600zł tylko 512MB za 470zł. Nie możesz dołożyć 100zł? Ja bym w takim razie poczekał.

Wiem, ale i tak muszę jeszcze uskładać na zasilacz, tak że narazie te HD 4850 mi wystarczy!

A puźniej pomyśle o wymianie :) , przecierz aż tak momentalnie z ceny nie spadnie! Za jakiś rok wezmę za niego z 150 dołożę z 450 i kupię (okazyjnie) HD5850! :)

Link to post
Share on other sites

Ja nie brałbym Asus'a, Sapphire o ile jest to wariacja Vapor to można to rozważyć, jak referent to lepiej dać sobie spokój.

Pozostałe dwa jak najbardziej warte uwagi, o ile cena będzie właściwa.

W pierwszej kolejności Gigabyte. :)

A za ile te grafiki?

 

Raczej nic lepszego od tego 4870 za ~410PLN (wliczona przesyłka) nie kupisz.

Link to post
Share on other sites

HD 4870, to to samo co HD 5770, a polecał bym Ci jednak hd 4870 w dobrej cenie, bo na 5770 (niby ma dx11) ale i tak za bardzo nie skorzystasz z tego + jest o 1-2 fps gorszy od 4870 i dużo droższy. Tylko znów 4870 pobiera dużo, dużo więcej energii i jest cieplejszy. A z hd 4850 tych do tam podałeś to brał bym Powercolor Radeon HD 4850 1 GB PCS+ lub Gigabyte Radeon HD 4850 1GB Toxic Tu masz testy tych kart: http://pclab.pl/art34635.html

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie polecam tego 4850 Glaciator'a.Mam 512mb,a mimo to Crysis idzie na full detalach w 1920x1080 bez przycięcia,albo takie Metro 2033 też idzie 32fps,a na full

Reszt mojego kompa to skromny e5300 i 2gb ram.

Dlatego myśle że byś był zadowolony.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Gigabyte :pajac:

Sam jestem posiadaczem, jeśli chodzi o przegrzewanie, nie martw się w ogóle (40idle)(50 stress). Posiadam Athlona x3 3Ghz (odblokowany rdzeń) i 2GB Ramu więc podobnie jak ty. Tylko moją bolączką (bolączką bo miejscami mam wrażenie że dana gra po porstu poradziła sobie na wyższej rozdzielczości i przy tym chodziła bardzo płynnie)jest LCD 17', właściwie to pod ten monitor i rozdzielczość 1280x1024 wybierałem i nie mam prawa narzekać. Jak wcześniej mówiłem nie przegrzewa się i zaskakująco przy tym cicho pracuje.

http://www.arest.pl/produkt/13846/opis-produktu -> Dokładnie taką, kupowaną w tym sklepie...

Cóż, może coś z testów na czasie :) Mafia 2 (demo) w teście wydajności osiąga średni fps 50,5 16x, ustawienia full, apex off

Nie wiem jak dokładnie z poborem mocy, ale markowy 450W spokojnie wystarczy... :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...