Skocz do zawartości

Wspominając stare czasy - NFS: Most Wanted (2005)


Recommended Posts

Witam!
 
Ostatnio (z jakiś tydzień temu) myślałem, sobie, że warto by było pograć w jakąś niezłą grę wyścigową, gdzie się tuninguję wozy, posyła policję do piachu, a samemu zbiera respekt.
Idealnie w mój gust wchodził NFS: Most Wanted - stary dobry z 2005 roku, a nie ten nowy "twór" Cryterionu z 2012.
Grałem w MW już w 2005 roku po premierze (chociaż na Celeronie D320 i FX5200 GF i 512mb ramu, nie zaszalałem - ledwo 20-25 fps w najniższych detalach jak pamiętam :P).
MW przechodziłem już z 2 lub 3 razy, ale myśle sobie - spróbuje jeszcze raz, ta gra się nie starzeje!
 
No niestety... zestarzała się :/. Max rozdzielczość 1280x1024 i te tekstury (jezdnia, otoczenie) ...
 
 
 
Na początku, aby coś poprawić wziąłem ściągnąłem hack (NFSMWres) by odpaliła w Full HD i ... trochę lepiej
 
 
Mimo wciąż niezłych modeli wozów (a pamiętajmy, że to 2005r. - wtedy to był hit!), reszta (droga, drzewa, krzewy wzgórza) wyglądają słabo, i trochę przeskalowane.
 
Ale z pomocą przyszli moderzy. Jeszcze w 2013 tworzyli texture packi i myślę, że znalazłem jeden z lepszych jak nie najlepszy - Aksine's Rexture MOD v0.9.
 
 
 
No i teraz można spokojnie patrzeć na grę i podziwiać jak wymłodniał nasz kochany Most Wanted. Spokojnie można by przyjąć, że gra jest z 2009-2010 roku.
 
A teraz dodatkowo z ENB series mod i bez niego.
 
BEZ ENB
 
 
Z ENB (moje małe ulepszenie w jasności, bo domyślnie jest bardzo ciemny)
 
 
Szczerze, mówiąc na jpg wygląda to inaczej trochę, ale ja wolę jednak bez ENB bo wywala to moje filmiki (a w konfiguracji pliku ini nie mogłem znaleźć parametru, aby je włączyć), i trochę jest i tak za szary dla mnie (chociaż bardziej naturalny).
 
Aby upiększyć naszego MW, wystarczy:
 
http://www.nfscars.net/forum/showthread.php?t=36253 - w tej paczce już jest TexMod i zawarta instrukcja
 
 
i patch 1.3 do Most Wanted
 
To wszystko! :D.
 
Zauważyłem teraz, że są również packi do aut, na razie nie ściągałem, ale w najbliższym czasie wypróbuje jakiegoś i dam znać, bo też nieźle wyglądają i wtedy nasz MW będzie w pełni - Remaked/Remastered ;).
 
Ja teraz już na kierownicy gram. Kiedyś bym nie wyrobił przy 150km/h, a przed chwilą rozjechałem Minga, Cayman od Barona, i jechałem Gallardo 335km/h w Rockport http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif.
Niesamowite uczucie http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ojj stary dobry need for speed ;) aż skusiłeś mnie do tego żebym poszukał płytki i odpalił go ponownie, spróbuje wykorzystać te mody które podesłałeś, zobacze jak wygląda.

 

Mi się marzy need for speed underground 2 (epicki tunning samochodów) + właśnie most wanted z 2005r. myślę że była by to epicka gierka.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę jest dobry po modach :D. Szczególnie jeszcze dodać samochody można, wtedy wygląda już naprawdę dobrze (dużo z tego silnika można wyciągnąć jak widać). Przecież chyba nie ma gry z 2005 roku, która by tak dobrze wyglądała po modach (GTA:SA jest z tego samego roku, a engine - masakra, co prawda otwarty świat i wszystko można robić), ale w MW też jest otwarty, mniejszy, ale jest.

 

U2 też był spoko, i też na 100% są do niego mody, musiałbym poszukać :P.

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

Mi najbardziej podobała się część porsche : ) W tamtych czasach (dobre 2 lata po premierze NFS Porshe) posiadałem używanego starego laptopa IBM : ) Jaki byłem szczęśliwy gdy gra mi odpaliła i szło grać na najniższych bez zacięć : ) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dla mnie ten oryginalny Most Wanted to najlepsza część NFS, może nie było dużo samochodów ale te które były, 33 jak dobrze pamiętam, były świetne ^^ Tuning, policja można było grać godzinami bez przerwy :D No i na duży pluś zasługuje też soundtrack ;) A co do modów to chyba zainstaluje sobie MW na nowo ^^ Pamietam jak kiedyś sie cieszyłem że miałem wszytskie aute z Czarnej Listy :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...