Skocz do zawartości

Recommended Posts

1) Kwota przeznaczona na zakup: 2600 zł (nie więcej) 
2) Rozmiar matrycy: 15,6"
4) Główne zastosowanie: gry, filmy, internet i jakieś programy etc.
5) Bez systemu operacyjnego
6) Upatrzyłem taki laptop, czy to będzie dobry wybór?

http://www.x-kom.pl/p/183144-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i5-4200m-4gb-1000-dvd-rw-gt755m.html

Z góry wielkie dziękuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Według mnie Lenovo to też bardzo dobry wybór. Sam pracuje na Lenovo Z510. Przy czym w moim przypadku chyba mam jakiś problem z dyskiem i z tego co zauważyłem wiele osób na internecie właśnie w laptopach skarży się na niepoprawnie działające dyski.

I właśnie uważam że za te pieniądze lepszym wyjściem będzie zakup własnie modelu Z510, gdyż za te pieniądze można dostac go z Intel Core i7, a i jak dla mnie dużo lepsza jest matowa matryca. Bo błyszcząca nieraz moze doprowadzić do szału gdy nic poza sobą nie można ujrzeć na ekranie. No ale to może tylko mój problem. Np dobrym wyborem byłby ten model:

 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-z510-core-i7-4gb-1tb-8ssd-gt740-gra-i4470503942.html

 

Do tego w Vobisie można wybrać chyba ten sam laptop z całym zestawem czyli torba i inne bzdety.

 

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów Piotrek9414 :)

Edytowane przez Piotrek9414
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie no ja sugeruje że "uważam że za te pieniądze lepszym wyjściem będzie zakup własnie modelu Z510" (czytaj porównuje z podanym przez autora/ke do z510). Według mnie warto rozważyć więcej opcji. Jako, że sam kupowałem właśnie notebooka to jestem w miare rozeznany i wiem że w tych pieniądzach można kupić bardziej sprawdzone marki (według mnie Dell, HP) ale mija się to z celem bo kupi się z nieco gorszym wnętrzem. trzeba przyznać, że jednak płaci sie za markę i to jest bezdyskusyjna kwestia.
Jak dla mnie za Z510 przemawia lepszy procesor matowa matryca i jakby lepiej poszukać moze dostałoby się 8GB pamieci. Z tego co zauważyłem to do sprzedawców takich własnie jak X-Kom mozna napisać i mozna ewntualny rabacik dostać nie wielki ale zawsze. :D

 

 

Pozdrawiam Piotrek9414 :D


A tak na marginesie ja mam i5 4200M i nie widze na razie żeby łapał zadyszki więc do tego co bedzie wykorzystywany powinien wystarczyć chyba, ze z kwoty 2600zł chcemy wycisnać jak najwięcej :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie podany przez Ciebie jest bardzo fajny i ja bym pewnie wybrał właśnie Z510. Ale no Y510P jest raczej skrojony pod gracza. Ma lepszą grafikę. O i ważne wyjmowaną baterie. W Z510 nie ma wyjmowanej trzeba go rozebrać to taki nie wielki minusik.


Polecam lekture testów tych obu laptopów na notebookcheek'u i dopasowaniu pod siebie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podepne się pod ten temat bo mam bardzo podobną sytuację

 

1. Kwota - nieco mniejsza bo 2000-2300

2. Matryca - 15,6"

3. Główne zastosowanie - ide na studia informatyczne, więc rzeczy typu programowanie itp, po za tym jakieś gierki ale nie najnowsze, coś typu starcraft 2, LoL, lineage 2

4. Bez systemu operacyjnego

5. Znalazłem coś takiego: http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-essential-g510-i7-4700-4gb-1tb-hd8750.bhtml#opis

Czy to dobry wybór? oczywiście moją uwagę przykuł procesor za chyba dość dobrą cenę. Jedyny minus to ze z tego co się orientuje to że matryca nie jest matowa

 

z góry dziękuje:)

Link to post
Share on other sites

Up@

Znalazłeś laptop z gorszą kartą graficzną niż w Lenovo Z510 (około 15%) ale za to z lepszym procesorem. Błyszcząca matryca to cecha ,,zewnętrzna" Lenovo G510 (niestety na minus). Są jeszcze ,wewnętrzne" cechy takie jak :

- niesatysfakcjonująca sztywność obudowy

- niebudzące zaufania zawiasy

- słaba matryca

 

 

Tak naprawdę którykolwiek wybierzesz (G510 lub Z510) będzie się nadawał do tych gier podanych przez ciebie na ultra. W takim razie zwróciłbym uwagę na cechy ,,wewnętrzne" o których już wspomniałem.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie w ogóle nie wziąłem pod uwagę tych cech wewnętrznych. Czyli Z510 jest dość sporo lepszy od G510 jeśli o to chodzi?

Mam jeszcze pytanie czy warto dodać 130zł i mieć 8gb ramu zamiast 4, w sensie czy różnica bedzie mocno odczuwalna czy prawie w ogóle? Edit, mowa o Z510

Edytowane przez pakopako
Link to post
Share on other sites

Według mnie pamięć się przydaje i ja bym dokupił dodatkowe 4GB bo napewno się przyda zwłaszcza jak chcesz na nim pograć poużywać jakichś bardziej pamięciożernych aplikacji to napewno się nada. Jak będziesz korzystać z Win8.1 to on jest bardziej pamięciożerny niż Win7. Ogólnie Z510 na Win8.1 działa na prawde bardzo szybko i sprawnie. W moim przypadku Win7 nie dało się w ogóle używać zbyt dużo problemów najpewniej przez słabe wsparcie pod ten system ze strony producenta.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...