Skocz do zawartości

laptop 17 cali, do gier, do 4000


Recommended Posts

1. Kwota - 4000-4200zł

2.rozmiar matrycy : matowa full hd 17 cala

3.Główne zastosowanie gry, słuchanie muzyki, internet

4.miejsce uzytkowania: dom

5. Parametry jakich szukam to proc i7, ramu 8-16, mocna grafa, i najważniejsze dysk SSD + zwykły

Moje propozycje :

http://www.x-kom.pl/p/201727-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-16gb-1281000-gtx760m-fhd.html

http://allegro.pl/msi-gp70-i7-3-4-1tb-gtx840-2gb-16gb-usb3-gratis-i4431766393.html?source=mlt

 

mankamenty są takie że o acerze słyszę że ma do kitu dźwięk a o msi że się grzeje jak grzejnik. Proszę bardzo o pomoc tylko konkretną, do linków z modelami. Bo ostatnio wszyscy dużo gadali a ja nadal nie jestem pewny. Wydać dla mnie 4000 to sporo i chciałbym być zadowolony.

Link to post
Share on other sites

no parametry tego clevo by były ok tylko w mojej cenie tego nie kupie


Moze cos takiego?

Clevo P170SM
i7-4700MQ
8GB
120GB+640GB
Nvidia GTX765M

co myślisz o takim konfigu?

to by było to co bym chciał ale na allegro patrząc za nic tego nie kupie bo nie zmieszcze się w kasie. Inna sprawa że pewnie jest tu ekran nie matowy albo nie 17 cala. Więc co począć.


Interesuje mnie 17 cali laptop matowy.
Chciałbym pierw i5 ale mieć możliwość za rok wrzucić i7.
Chciałbym 8 gb ramu ale mieć możliwość za rok wrzucić więcej.
Chciałbym dwa dyski : 1 ssd 128 gb i drugi 1 tera zwykły.
Chciałbym dobrą kartę graficzną do gier na ddr5 z 2 gb minimum. Zależy mi żeby mi World of tanks działało a także skyrim.
Chciałbym aby był ładny dźwięk i żeby laptop się nie grzał.

Chciałbym wydać około 3000 zł czy da radę u Państwa coś takiego złożyć?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

MSI GP od razu skreśl - karta grafiki zupełnie nie odpowiada cenie lapka.

 

Acer v3-772g jest w okolicach 4000 zł najbardziej optymalnym wyborem pod względem efektywność/cena.

Ten, który wybrałeś jest niezły ale ma grafikę starszej generacji.

Zamiast niego sugeruję ten: http://www.x-kom.pl/p/189486-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1000-gtx850m-fhd.html

 

Kosztuje 3849 zł, ma i7 i gtx850m (sporo lepszy od 760m), ale nie ma SSD - ale możesz sam sobie dokupić i dołożyć albo dogadać się z x-komem, żeby Ci dołożyli - to jest jakieś 280 zł. Tu jest mały problem - xkom (i chyba żaden inny sklep) nie ma ramek montażowych do dysków. Jak weźmiesz u nich tego SSD to założą Ci do środka a HDD dostaniesz w kieszeni zewnętrznej USB 3.0. Transfer niby porównywalny ale czas dostępu gorszy i to jednak nie to samo.

 

W tym momencie trzeba się skontaktować z Acerem i zamówić taką ramkę. Razem z przesyłką to ok 65 zł + 2 tygodnie czekania.

Ważne - nie zamawiaj śrubek, bo każda kosztuje tyle samo co ramka - 29 zł netto. Śrubki są do dostania za darmo w każdym serwisie, który ma coś wspólnego z lapkami.

 

Jakbyś sam dokładał SSD to i tak musisz zamówić tę ramkę.

Link to post
Share on other sites

Interesuje mnie 17 cali laptop matowy.

Chciałbym pierw i5 ale mieć możliwość za rok wrzucić i7.

Chciałbym 8 gb ramu ale mieć możliwość za rok wrzucić więcej.

Chciałbym dwa dyski : 1 ssd 128 gb i drugi 1 tera zwykły.
Chciałbym dobrą kartę graficzną do gier na ddr5 z 2 gb minimum. Zależy mi żeby mi World of tanks działało a także skyrim.
Chciałbym aby był ładny dźwięk i żeby laptop się nie grzał.

Chciałbym wydać około 3000 zł czy da radę u Państwa coś takiego złożyć?

 

Pozdrawiam

 

 

To za 3000 czy za 4000? Jak za 3000 to zapomnij.

 

 

nic niestety  - z Clevo nie ma szans.

 

barylaxp, zaczynasz popadać w śmieszność. jesteś fanatykiem, sprzedajesz, clevo jest cool i w ogóle, ale konfiguracja z gtx765m, którą zaproponowałeś jest ewidentnie słabsza, więc przestań wydziwiać. 

Żeby myśleć o clevo tak naprawdę trzeba mieć 4500+, najlepiej 5500+

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie ma aż takiej różnicy pomiędzy gtx765m a gtx860. nie Aż takiej. najlepsze jest to, że kartę możesz zmienić zawsze na wydajniejsza i nie martwisz się o chlodzenie. a ko figuracja z i5 i ssd to żaden problem. nie jesteś od nikogo uzależniony jak masz Clevo. i o to w tym wszystkim chodzi - praktycznosc i wolnosc.

http://img.tapatalk.com/d/14/08/09/aryqyvaj.jpg

miało być to B)http://img.tapatalk.com/d/14/08/09/anyne2er.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeśli i5 to do 3000 jeśli i7 to do 4000. Bo chciałbym mieć możliwość zmiany i5 na i7 w ciągu roku.


Odnośnie tego acera to właśnie słyszałem że do kitu dźwięk tam jest i to mi właśnie przysporzyło wahań.


To ja nie zamówie w x-komie skoro taką lipe odwalają, nie chce żadnego dysku poza laptopem chyba ich powaliło. Za taką kasę taka lipa.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy jakikolwiek sklep sprzedaje acery z ssd+hdd wewnątrz, więc to raczej wykluczy Ci v3-772g.

Jeśli chcesz mieć możliwość wymieniania procka, to pozostaje Ci clevo, ale to oznacza że musisz dać 4000 za wersję z i5.

 

barylaxp: gtx765m jest znacząco słabszy nawet od gtx850m o 860m nawet nie ma co wspominać. Poszukaj testów porównawczych, same porównanie gołych parametrów jest mylące np. z uwagi na różnicę w technologii i architekturze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...