Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze pomiędzy 2 gamingowymi laptopami.


Recommended Posts

Witam, chciałbym się was poradzić który z laptopów wybrać.

 

Mam na oku te 2 modele:

 

MSI GT70 Dominator Pro (6299zł)

 

Procesor: intel core i7 4700mq lub 4800mq zależnie od sklepu.

 

Chipset: Intel Lynx point

 

Ram: 16 gb

 

Możliwość rozszerzenia do 32 gb

 

Nagrywarka: Blu-ray combo

 

Matryca : 17.3 cala LED, Matowa. FullHD

 

Dysk twardy : 1 terabajt 7200 obrotów. (Miejsce na drugi.)

 

Karta Graficzna : GTX 880m

 

Wymiary : 428 x 288 x 60

 

Waga : 3.75 kg z baterią.

 

Bateria: 9 komorowa 7800 mAh

 

Karta sieciowa killer Bigfoot 2200

 

Zawiera głośniki z subwooferem.

 

Kamera: 720p

 

Różnobarwnie podświetlana klawiatura Steelseries

 

Nad klawiaturą przyciski do między innymi zmiany głośności, podkręcania proca itp.

 

 

Drugi wybór to

 

MSI Ge60 Apache Pro(4299zł)

 

Procesor: Intel core i7 4700hq

 

Chipset: intel lynx point

 

Ram: 8 gb(ewentualnie za drobną dopłatą 16 gb)

 

Nagrywarka: Tradycyjna dvd

 

Matryca: FullHD 15.4 cala LED, Matowa.

 

Karta Graficzna: GTX 860m

 

Karta sieciowa: Killer Bigfoot 2200

 

Dysk twardy : 1 terabajt 7200 obrotów

 

Różnobarwnie podświetlana klawiatura Steelseries

 

Głośniki.

 

Bateria 6 komorowa 4400 mAh

 

Waga : 2.40 kg wraz z baterią.

 

Wymiary :   383x249.5x32.2

 

Kamera : 720p

 

 

Otóż mam dylemat. Wiem, że pierwszy ma lepszą kartę, tylko czy warto do niej dopłacić ?

 

Laptop ma służyć około 4 lata. I boję się, że jak weznę ten z gtx 860m nie starczy na przyszłe lata.

 

Mogą być ustawienia graficzne średnie, byle nie niskie. I czy ten z gtx 860m można podkręcić tak jak gt70 ?

 

Muszę więdzieć też jak długo będą chodzić gry na laptopie z gtx 860m i 880m i jak dużo jest między nimi różnicy. Więc czekam na wasze opinie. Z góry dziękuje :)

 

Mój budżet to 6400 zł. Laptopa kupuje w najbliższym czasie, najbliższy tydzień.

Edytowane przez przemek273
Link to post
Share on other sites

 

MSI Ge70 Dominator Pro

 

Chyba coś ci się pomyliło. Nie ma takiego laptopa. Przypuszczam,że chodzi ci o MSI GE70 Apache - słaby wydajnościowo grzejnik.

 

 

 

jak dużo jest między nimi różnicy

 

Ponad 30% na korzyść GTX 880M. Czy warto dopłacać - sam musisz zdecydować.

 

 

 

jak długo będą chodzić gry na laptopie z gtx 860m i 880m

 

Nie da się tego przewidzieć aczkolwiek najnowsze gry na gtx 860m chodzą na nisko średnie na FHD lub średnio wysokie na HD. Na GT 880M w FHD gry chodzą na wysokie- ultra więc ...

 

 

 

czy ten z gtx 860m można podkręcić tak jak gt70

 

Nie da rady. To nie deskop.

 

 

 

 

Laptop ma służyć około 4 lata. I boję się, że jak weznę ten z gtx 860m nie starczy na przyszłe lata.

T,

Dlatego kupuje się wieloletnie laptopy czyli takie które mają możliwości rozbudowy np: MSI GT, Clevo P15XXM/P37XXM czy Alienware.

 

  

 

 

 

MSI Ge70 Dominator Pro(4299zł)

 

Procesor: Intel core i7 4700hq

 

Chipset: intel lynx point

 

Ram: 8 gb(ewentualnie za drobną dopłatą 16 gb)

 

Nagrywarka: Tradycyjna dvd

 

Matryca: FullHD 15.4 cala LED, Matowa.

 

Karta Graficzna: GTX 860m

 

Karta sieciowa: Killer Bigfoot

 

Dysk twardy : 1 terabajt 7200 obrotów

 

Różnobarwnie podświetlana klawiatura Steelseries

 

Głośniki.

 

Bateria 6 komorowa 4400 mAh

 

Waga : 2.40 kg wraz z baterią.

 

Wymiary :   383x249.5x32.2

 

Kamera : 720p

 

Zamiast kopiować tyle rzeczy lepiej daj link do laptopa : mniej zajmowanego miejsca, wygodniej, ładniej ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok dam linka. Tylko ponad 30 % na rzecz gtx 880m ? Crysis 3  około 70 % wydajniej chodził.

 

Jak byś miał w cenach 4000-6500 polecić jakiegoś lapa to co byś polecił ?

 

Z tą nazwą poprawiłem.

 

I gdy bym chciał zrobić upgrade w tym GT to jak i gdzie wymienić kartę graficzną ? I czy procesor też się da ? Dużo z tym zachodu i jak z cenami ?

 

http://www.x-kom.pl/p/187718-notebook-laptop-17-3-msi-gt70-dominator-pro-i7-4710mq-16gb-1000-gtx880m.html

http://www.x-kom.pl/p/188319-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-apache-pro-i7-4710hq-16gb-1000-dvd-rw-gtx860m.html

(ten za 4k to jednak ge60)

Edytowane przez przemek273
Link to post
Share on other sites

 

Tylko ponad 30 %

 

To jest ,,procent minimalny" 

 

 

 

GT to jak i gdzie wymienić kartę graficzną ? I czy procesor też się da ?

 

Nie posiadam owego MSI ale wiem,że się da. Popatrz na filmiki na Youtube

 

 

 

 

Dużo z tym zachodu i jak z cenami ?

 

Można tak to ująć.

 

 

Od razu zrezygnował bym z MSI GE Apache - niby to ulepszona wersja ale ... podobno nadal ma duże problemy z temperaturami. Poza tym w takim budżecie możesz mieć o wiele lepszego laptopa niż owy MSI GE Apache.

 

 

Czy kwota 6500 to maksymalna i czy ma ,,zawierać" system ?

Edytowane przez Kac2per1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z rozkręcaniem jakoś dam radę, tylko gdzie kupić taką kartę do laptopa ? Bo ma na długie lata starczyć, więc upgrade wchodzi w grę.

 

Skoro w budżecie za 4k nie warto brać msi to lepiej wybrać  lenovo y50 ? Bo on jest fajny, tylko napędu nie ma, a mi na nim zależy.

Link to post
Share on other sites

Budżet 4 tysięcy złotych to dość sprzeczna kwestia: jedni uważają,że lepiej dołożyć a inni,że kupić coś za 3 tyś. Poczytaj kilka tematów (np: TEN) w tym budżecie, poczytaj opinie i recenzje.

 

 

 

tylko gdzie kupić taką kartę do laptopa

 

Popatrz na Allegro, E-bay, sklepach które sprzedają MSI GT

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kacper, skąd wziąłeś, że 860m nie pojedzie na wysokich FHD? Spokojnie wyciąga ponad 30 klatek.

 

Przemek, tutaj jest test porównawczy 860 i 880 - dokładnie z laptopami nad którymi się zastanawiasz.

http://pclab.pl/art56825.html

 

Tylko jak masz 6000 do wydania to chyba lepiej skusić się na Clevo. Dostaniesz dużo silniejszą maszynę.

Edytowane przez rajben
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko, ze tam, na FHD wrzucają ultra, a to nie to samo co wysokie. Do tego wyniki biorą na podstawie agregacji testów różnych lapków i nie ma rozróżnienia na maxwel/kepler - a jest między nimi różnica i to czasem spora.

 

Tu masz filmik tego GE60 z 860m , gra Watch dogs, wysokie ustawienia.

Z tego co pisał koleś w komentarzach to przy nagrywaniu miał 30+ fps, a bez nagrywania nawet do 60.

 

W teście który wskazałeś Watch dogs ma tylko 27 fps.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

przy nagrywaniu miał 30+ fps, a bez nagrywania nawet do 60.

 

Niemożliwe,żeby program ,,zjadał" 30 FPS.

 

 

 

Tylko, ze tam, na FHD wrzucają ultra, a to nie to samo co wysokie.

 

Ale tam na ultra masz 20- 30 klatek -- poniżej granicy grywalności. Żeby jakoś dało się swobodnie grać to zmniejszenie ustawień do wysokich powinno dać oczekiwany efekt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ile kosztuje najtańszy Clevo z gtx 880m ? Oczywiście z i7 i minimum 8 gb ram.

 

Jak tak przejrzałem te oferty z specyfikacji są jak gt70. Są w czymś lepsze ?

 

Prosto z serwisu bluemobility po ustawieniu takich parametrów jak msi gt70 cena jest wyższa o ponad 1000 zł.

 

 

Maksimum kwota to 6400. Te 6500 wchodzi w grę. Nie musi być systemu.

Edytowane przez przemek273
Link to post
Share on other sites

 

Tylko brak matowej matrycy mocno przeszkadza ?

 

Zależy gdzie i jak korzystasz z laptopa.  Jeżeli np: w domu albo w samochodzie to błyszcząca matryca nie powinna przeszkadzać. Ale jeżeli na dworze pod słońce to już będzie gorzej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ja mam taki problem, że na mój pokój pada dużo światła słonecznego. Choć na obecnym laptopie mam błyszczącą i jakoś daje radę grać.

 

Na stronie msi jest napisane, że można podkręcić nieco procek itp.(Takim programem) W Clevo też tak się da ?

 

I jak mocno temperatury skaczą ? Bo mam podkładkę chłodzącą kupioną by je zmniejszyć.

 

 

Gdy  bym wybrał msi za 6k lub clevo za 5 gry z 3  lata będą chodzić ? Mogą być średnie bez hd.

Edytowane przez przemek273
Link to post
Share on other sites

 

Mogą być średnie bez hd.

 

HD ? A nie na średnich bez FHD ? 

 

Jeżeli najnowsze gry teraz będą chodzić ci na ultra to na 3-4 lata na średnich powinieneś zagrać.

 

 

 

I jak mocno temperatury skaczą ?

 

To są laptopy wysokiej klasy. Nie ma mowy o przegrzewaniu się czy coś takiego (chyba,że na dworze będzie bardzo, bardzo gorąco a ty włączysz pełne obciążenie).

 

TUTAJ masz recenzja CLEVO P170SM : ,W teście pełnego obciążenia temperatura procesora i7-4800MQ doszła do 84°C, a temperatura karty grafiki GTX 770M osiągnęła maksymalnie 75°C"   -  to są bardzo dobre temperatury 

 

TUTAJ recenzja MSI GT70 Dominator Pro : ,,Układ chłodzenia, jakkolwiek głośny, dobrze spełnia swoją najważniejszą funkcję. W czasie testu obciążającego w 100% GPU i CPU procesor nagrzał się do 87°C, a karta graficzna Nvidii - do 92°C."

 

 

 

 

Na stronie msi jest napisane, że można podkręcić nieco procek itp.(Takim programem) W Clevo też tak się da ?

 

Jakim programem ? Jeżeli ten program nie jest przeznaczony tylko do podkręcania sprzętu od MSI to Clevo też podkręcisz (tylko radzę trochę poczytać o OC,żeby potem nie było ,,płaczu").

Link to post
Share on other sites

do tego Clevo P170SM na płytce ze sterownikami jest dołączony program XTU do podkrecania. możesz też wybrać większy zasilacz co daje niezły zapas mocy przy oc. matryce widziałem na żywo i obraz jest rewelacyjny.

Apropo Clevo jest wręcz stworzone do podkrecania.

to jest półka Alienware.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...