Skocz do zawartości

Jaką kartę graficzna do tej płyty głównej?


Recommended Posts

Witam! Obecnie posiadam kartę graficzną AMD Radeon 6700 HD,płytę główną AsRock 870iCafe ,4 GB pamięci RAM 1333 MHz , procesor AMD Athlon II X3 460 i zasilacz Xilence xp 500 (500 W).  Chciałbym się Was zapytać na jaką mogę wymienić kartę graficzną lepszą od tej obecnej?  Kompa używam głownie do gier , również tych bardziej wymagających. 

Edytowane przez kuba97
Link to post
Share on other sites

7850 to może, ale do phenoma 955/965 podkręconego..., a nie do tego Athlona.

Jaka to karta konkretnie, którą posiadasz?

 

@crossek, czarna lista tak, ale tylko modeli xilence wyprodukowanych do końca 2011 włącznie.

Nie wiadomo jakim dysponuje autor.

Edytowane przez gtr76
Link to post
Share on other sites

7850 to możę, ale do phenoma 955/965 podkręconego..., a nie do tego Athlona.

Jaka to karta konkretnie, którą posiadasz?

 

@crossek, czarna lista tak, ale tylko modeli xilence wyprodukowanych do końca 2011 włącznie.

Nie wiadomo jakim dysponuje autor.

Nie wiem jaka to dokładnie karta. Mam program CPU-Z i w nim jest napisanie, że to  AMD  RADEON 6700 HD Series i pamięć to 1 GB . 

Link to post
Share on other sites

Nawet jeżeli masz 6790 (nie wiem) to będzie skok.

Ram zawsze warto dołożyć do tych ośmiu, ja na razie z musu funkcjonuję na czterech i gram.

Słyszałem , ze gdy dołożę 4 GB w jednej kości 1600 MHz a obecnie mam 2x2 GB 1333 MHz to i tak taktowanie zostanie obniżone do 1333 MHZ. A gdybym dołożył w 2 kościach po 1600 MHz? Będzie jakaś różnica? 

Link to post
Share on other sites

Też spadnie do 1333, czyli do tych wolniejszych.

Niemniej, wiedz, że nie odczujesz różnicy.

Sprawdź tylko czy płyta obsłuży konkretne kości.

Aha okej. Płyta obsługuje spokojnie chyba do 1800 MHz. Planowałem właśnie zakup dodatkowych 4 GB RAM  i z tego co tu piszesz to wezmę 1333 MHz.

Link to post
Share on other sites

Nie trać kasy na ram bo to zysku w wydajności przyniesie CI tyle co kot napłakał :)

Pomyśl lepiej o modernizacji całego kompa.

Ile masz kasy?

Ja bym radził zamianę athlona na phenoma 955 BE i zakup chłodzenia porządnego żeby pocisnąć na te 4x3,6

http://pclab.pl/art50000-54.html

wg tego testu +- uzyskasz 20% więcej wydajności

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz już zestaw dwóch kości, to lepiej dokupić również w dualu.

Jeżeli zależy Tobie na cenie to szukaj najbardziej opłacalnych.

No tak teraz obecnie posiadam 2x2 GB. Patrzyłem na aukcje i w sklepach internetowych na jedną kość RAM 4 GB i widziałem już od 99 zł. Tylko jakoś tak dziwnie bo to była SAMSUNGA i jakoś tak dziwnie tanio. A inne są np. od 140 zł i niby te same parametry. 

Nie trać kasy na ram bo to zysku w wydajności przyniesie CI tyle co kot napłakał :)

Pomyśl lepiej o modernizacji całego kompa.

Ile masz kasy?

Na razie wystarczy tylko na RAM :D. Właśnie zastanawiam się czy nowego kompa nie opłacało by się bardziej złożyć niż dokładać do tego

Link to post
Share on other sites
Ja bym radził zamianę athlona na phenoma 955 BE i zakup chłodzenia porządnego żeby pocisnąć na te 4x3,6

Pociśnie i na 4,0, zależy jaką sztukę wyrwie.

Ja osobiście latam na 3,85 obecnie.

Edytowane przez gtr76
Link to post
Share on other sites

Kolego szanowny :) on nie ma Twojego zasilacza , Twojej płyty więc 3,6 mu styknie i tak będzie dobrze.

Poza tym robiłeś testy miedzy 3,6 a 4,0 w grach? To zrób i potem pogadamy czy dla 1-2 fps warto męczyć procka większym napięciem :)

Powiem od razu - nie warto :) A 3,6 to na stocku pociśnie , wiem bo miałem unlocka 550BE :)

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Nie ładuj ramu bo to Ci nic praktycznie nie da :)

Powiedz jaki masz budżet , policzymy ile dostaniesz za to co masz i co za cała kwotę można uzyskać i jaka to będzie wydajność.

Budżet jakim dysponuje to jakieś 150 zł na razie. Myślałem żeby kupić teraz RAM. Temat ogólnie załozyłem zeby się dowiedzieć czy opłacało by się kupować jakąś lepszą kartę graficzną do tego zestawu i czy w ogóle są lepsze , które wejdą w ten zestaw. Specyfikacja komputera jest na początku tematu.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...