Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,nie wiecie czy jak wyslal nadawca[kurierem] we czwartek to dojdzie w sobote?czy w sobote pracuja kurierzy?

dzwonilem dzisaj 3 razy do kuriera to mowil ze jest kolo domu i bedzie za 10min..a odziwo dzis nie przyjechal..nie polecam firmy GLS

Link to post
Share on other sites

Jeśli nadawca wybrał w liście przewozowym, aby paczka była dostarczona na sobotę, to taka przesyłka powinna dojść. Jest dodatkowo płatna. Druga sprawa, jeśli paczka w sobotę nie przyszła, można zgłosić reklamację.

 

GLS, Siódemki, TNT i inne... bardzo rzadko korzystam, na co dzień tylko i wyłącznie z UPS i DHL. Ale tak naprawdę wiele zależy nie od tego, jaką firmą się wysyła, tylko jaki akurat oddział, bądź kierowca obsługuje Twój region.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

jak zamawiam jedzenie dla swoich kotów, to paczka idzie do mnie przez ok 5 dni -ale jest to paczka z zagranicy dlatego tak długo, raz na kuriera czekałam 2 dni (przesyłka krajowa) z UPS ale zazwyczaj na drugi dzień przychodzi paczka kurierem. co do soboty z tego co wiem to kurierzy jeżdza ale kosztuje to dużo więcej.

Link to post
Share on other sites

ja tego nie ogarniam tylko jak kurier może zostawić paczkę u sąsiadów....

normalnie ma podany numer do klienta telefonu i w regulaminie jest że jak nie zastanie klienta to ma dzwonić a nie że potem kurier mi narzeka i gada że wydzwania codziennie kilkadziesiąt złotych ... to jakbym zamówił przesyłkę wartą parę tysięcy złotych i jakiś koleś by wyszedł z domu obok mojego to kurier by mu oddał na podpis bez pokazania dokumentów nawet, tak? -.-

Link to post
Share on other sites

Kiedyś można było umówić się z kurierami - mówiłeś, że dzisiaj cię nie będzie, ale jutro o 14 może wpadać. A ostatnio nawet nie zadzwonią, przyjadą, nie zastaną cię, to dzwonią - ale chcą zostawiać sąsiadom. Raz miałem taką sytuację. Coś kurierzy schodzą na psy.

Link to post
Share on other sites

Po raz kolejny taki temat i po raz kolejny prostuje wasze wyobrażenie o pracy kuriera.

 

Kurier w żadnej firmie kurierskiej nie ma obowiązku do was dzwonić! Mało tego nie ma telefonu służbowego i każdy telefon jest na jego koszt! (teoretycznie powinno mu zależeć by was zastać ale to tylko teoria. Jak ma dobry rejon z dużą ilością firm to paczki prywatne ma w głębokim poważaniu, bo swoje i tak zarobi)

 

Kurier nie jest pracownikiem firmy kurierskiej tylko podwykonawcą (prowadzi własną działalność gospodarczą). Zatem jakość usługi zależy w 90% nie od firmy tylko od tego jaki człowiek obsługuję wasz rejon

 

Kurier nie ma obowiązku dostosować się do waszych zachcianek co do godziny dostarczenia. Jeżeli jest to paczka "standard" bez dopłat (90% paczek) to nie ma narzuconej godziny dostarczenia. Może się u was pojawić w pon-pt o 8mej rano jak i o 17tej. Tylko od jego dobrej woli zależy czy pójdzie wam na rękę.

 

Druga sprawa, kto podpisał odebranie paczki? Sąsiad? jeśli tak, to jest to niezgodne z regulaminem, bo paka powinna zostać dostarczona odbiorcy.

To nie prawda. Jeżeli paczka nie ma klauzuli "DRW- do rąk własnych" to może zostawić komukolwiek pod danym adresem Oczywiście sąsiadom nie wolno zostawiać, ale to nagminna praktyka. Sam tak robiłem.

 

Paczka "standard" ma dwie próby doręczenia. Nie będzie was dwa razy w domu, paczka wraca do nadawcy.

 

Pracowałem 1,5 roku w jednej z większych firm, wiec wiem co mówię.

Link to post
Share on other sites

Acha. Myślałem, że ma służbowy telefon. Zresztą - nie może sobie tego wliczyć w podatek? Wszyscy wiemy, jak działają w Polsce firmy. Trzeba minimalizować podatek VAT i tutaj pojawia się doskonała okazja na telefon służbowy. :co:

Inna sprawa, że jak mnie w domu nie było, to gość już nie chciał drugi raz przyjeżdżać. Powiedział, że albo zostawi paczkę w centrali, albo u sąsiadów. :co:

Link to post
Share on other sites

Inna sprawa, że jak mnie w domu nie było, to gość już nie chciał drugi raz przyjeżdżać

Drugi raz spróbować musi. Jak nie to na skargę do centrali (choć to zazwyczaj daremne)

 

Trzeba minimalizować podatek VAT i tutaj pojawia się doskonała okazja na telefon służbowy. :co:

No dlatego każdy ma taki telefon, który wrzuca sobie w koszta, to nie zmienia faktu, że dzwonić nie ma obowiązku i że nikt nie lubi mieć wysokiego rachunku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...