Skocz do zawartości

Nowa buda za 1 600zł do internetu, tworzenia i kodowania stron + prosty montaż - youtube


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Internet, kodowanie stron + tworzenie szablonów i grafiki do formatów A3 (m.in. logo, ulotka), sporadycznie montaż video pod youtube - KOMPUTER ZASTĘPCZY, mam już jedną maszynę do zabijania. Potrzebny mi drugi (wolny) komputer do szybkich i mniej zaawansowanych prac. 
  • Maksymalna kwota : 1 600zł z możliwością zwiększenia w przypadku konieczności zakupu GRAFIKI do 2 tys zł.
  • Których części potrzebuję : skrzynia
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : NIGDY!
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: rozdzielczość full hd 24"
  • Specjalne wymagania :  NISKIE TEMPERATURY ! Umiarkowany hałas. Komputer ma być żywotny, przystosowany do wielogodzinnej pracy (8-12h dziennie) mogę go słyszeć, lecz nie może być suszarką. MUSI BYĆ CHŁODNY - NISKIE TEMP.  
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) nic

DODATKOWE INFORMACJE:

Chcę 8GB pamięci RAM, Zależy mi na obudowie i chłodzeniu które mam we własnej propozycji. Czy zmieszczę na płytę główną Gigabyte GA-H81M-HD3 - 2 kości RAM i chłodzenie CPU Raijintek Themis ? Czy to wyżej wymienionych zadań potrzebna jest mi karta graficzna inna niż zintegrowana ? Proszę o odpowiedzi i ewentualnie własne propozycje zestawu już na płytach ATX i dobrym chłodzeniem CPU 

 

 

Własna propozycja zestawu 

 

1   Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP (KHX1600C9D3K2/8GX)   315,00  

2   Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)   199,00

3   Chłodzenie CPU Raijintek Themis (0P105255)   95,00

4   Obudowa Cooler Master Silencio 352 SIL-352M-KKN1   210,01

5   Płyta główna Gigabyte GA-H81M-HD3, H81, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, mATX (GA-H81M-HD3)   205,00

6   Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus - VL1-500   149,00

7   Procesor Intel CORE i3 4150 3.5GHz LGA1150 BOX BX80646I34150 - Haswell Refresh   409,00

Edytowane przez Cabura
Link to post
Share on other sites

 

 

NISKIE TEMPERATURY ! Umiarkowany hałas

 

 

Obudowa Cooler Master Silencio 352 SIL-352M-KKN1   210,01

 

Jedno z drugim trochę się gryzie, niemniej idąc dalej ....

 

 

 

Czy to wyżej wymienionych zadań potrzebna jest mi karta graficzna inna niż zintegrowana ?

 

Wystarczy integra stąd też nie będzie kotła w obudowie bo na CPU będziesz miał cooler

 

 

Płyta główna Gigabyte GA-H81M-HD3, H81, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, mATX (GA-H81M-HD3)   205,00

 

Zastanów się nad jakąś B85 z 4 slotami na pamięć RAM

 

 

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus - VL1-500   149,00

 

Produkty SPC, szczególnie zasilacze omijaj szerokim łukiem, wsadź lepiej VS 450W

 

Przy budżecie ~ 1700 zł można mieć zestaw z procesorem serii i5 bądź z i3 4150 + SSD MX 100 128 GB, nie wiem czy taki budżet wchodzi w grę. 

Link to post
Share on other sites

Budżet 1 700 zł jak najbardziej wchodzi w grę, wolał bym jednak zostać przy procesorze i3 i zwykłym HDD (Niwelacja kosztów), zależy mi również na dobrych wszystkich podzespołach a nie wyłącznie mocy względem jakości. 

 

Czy ta obudowa była by odpowiednia ? 

Fractal Design Define R4 Arctic White - Window FD-CA-DEF-R4-WH-W 

 

Mógłbym dołożyć do niej wiatraki.

 

Płyta główna:

MSI B85-G43 GAMING, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, DVI, GBLAN, ATX (B85-G43 GAMING) 

 

Zasilacz:

Be Quiet! STRAIGHT POWER BQT E9-450W, 80PLUS Gold, 4 linie 12V (BN191)

 

Łącznie cały zestaw około 1950 zł 

Edytowane przez Cabura
Link to post
Share on other sites
MSI B85-G43 GAMING, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, DVI, GBLAN, ATX (B85-G43 GAMING)

Możesz wziąć płytę bez dopisku GAMING,wyjdzie CIę taniej a wiele nie stracisz,chyba,że zależy Ci na kolorach.

 

 

 

Be Quiet! STRAIGHT POWER BQT E9-450W, 80PLUS Gold, 4 linie 12V (BN191)

W jego cenie masz już CMa 650M,który jest co prawda trochę gorszy elektrycznie (mimo wszystko bardzo dobry),ale posiada znacznie większą moc i pozwoli na przyszłą rozbudowę.

 

 

Czy ta obudowa była by odpowiednia ?

Tak,to bardzo dobrze wykonana obudowa od Fractala :)

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lubię porządne produkty. Jeżeli jest inna obudowa spełniające moje wymagania temperaturowe proszę o link. Mógłbym chwycić tylko 4GB Ram i było by i5, ewentualnie dodatkowo rezygnując z wentylatora CPU i zostać na BOXowym (co już mi się nie podoba) proszę o opinie i propozycje obudowy. 

Link to post
Share on other sites

Nie no obudowa jest ok, dziwi mnie tylko fakt samego podejścia do tego zestawu. Obudowa, zasilacz z wyższej półki całkowicie ograniczają wydajność tego zestawu. No ale są też i takie drogi składania i mimo tego że się z tym nie zgadzam, to rozumiem to. 

 

Niemniej, idź może w mATX w postaci płyty z pierwszego zestawu oraz Define Mini. Po co Ci pełny ATX w tym przypadku ? 

 

Zależy Ci na niskich temperaturach a wszędzie wpychasz fabrycznie wyciszone obudowy. Zasilacz CM G450 ma kulturę pracy podobną do bq L8 oraz jest oparty o przetwornicę DC-DC. Obudowa, tutaj Core 3000 z regulatorem obrotów wystarczyłby z palcem w nosie żeby zapewnić kulturalną pracę, brak GPU + cooler na CPU 

Link to post
Share on other sites

To juz kwestia subiektywna autora tematu czy wzrost wydajnosci zrekompensuje wyzsza cene, bo APU mozna miec juz za 200zl. Naturalnie przyszla mozliwosc rozbudowy w intelu jest fajna, ale autor tematu i tak ma juz wydajnego kompa, a to mialby byc drugi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...