Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie , mój syn ma w piątek urodziny i chciałbym mu zrobić prezent w formie komputera , stary mu ledwo wyrabia na nowszych grach . Młody wrzuca filmiki na youtuba a wyczytałem że procesory i7 do tego są dobre by renderować filmy i takie tam pierdoły ... Do rzeczy , mam tutaj taki zestaw przez kolege informatyka podesłany 

 

Jaką bude do tego polecacie i jaką płyte główną pod ten procesor , jest to procesor bez K , on i ja nie chcemy sie bawić w podkręcanie a 100 zł zawsze w kieszeni zaoszczędzone .

Dziekuje za wszelkie opinie i odpowiedzi

Pozdrawiam

 

http://www.morele.net/inventory/info/fC5V7O/

Edytowane przez krzysiek89
Link to post
Share on other sites

Z niczym się nie trzeba męczyć ;)

To kwestia poświęcenia kilku minut a wzrost jest naprawdę zauważalny :)

Zresztą w internecie są setki poradników a i koledzy z forum chętnie pomogą.

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Co z obudową?

Bo w zestawie jj nie widziałem.

 

Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (947/5000)

8GB (2x4GB) 2133MHz CL10 XPG

MX100 128GB (550/150MB/s)

HR-02 Macho Black-White

G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Razem około 3650zł

 

-4rdzeniowy procek od Intela

-Solidna płyta główna od MSI

-Modularny i cichy zasilacz

-8Gb szybko taktowanego RAMu,jeśli chcemy zaoszczędzić można wziąć Cruciale

-Sprawdzony SSD od Cruciala


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa lub X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Symantec Norton 360 PL)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Dzieki wielkie za poświecenie troche czasu na mój problem :D . Obudowa to jest jedna wielka niewiadoma , Myślałem nad zalman z11 plus ze względu na wygląd ale ponoć głośna jest , Chciałbym aby obudowa nie miała problemu z przepływem powietrza , by temperatury nie były zbyt wysokie

 

Może Ty wiesz i polecisz jakąś dobrą obudowe

Edytowane przez krzysiek89
Link to post
Share on other sites

Zalman Z11 głośny?

Pierwszy słyszę.

 

Ogólnie Z11 jest spoko,co prawda wygląda "futurystycznie" ^^,ale jest dosyć przewiewny.

W podobnej cenie są jeszcze Core 3000 USB 3.0 (b/z) (z prostszym designem) ewentualnie ARC R2 Midi Tower (b/z) to już półka wyżej,arc jest przewiewniejszy i lepiej wykonany,niestety wersja z oknem kosztuje około 360zł.

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

W takim razie chyba wezme tego Zalmana , niech mu świeci ten komp , będzie bardziej podjarany :D 

Rozumiem że z tym zasilaczem 550w nie bedzie żadnych problemów , bo gdzieś tam czytałem że dla r9 290 to 550W to totalne minimum. Wybacz że tak sie czepiam , wole dmuchać na zimne :)


aha jeszcze coś , brać MSI r9 290 czy Asusa ?

Link to post
Share on other sites

Zestaw po podkręceniu w skrajnym stresie może pobrać ~380/390w,więc zasilacz będzie miał zapas,aczkolwiek,jeśli lekka dopłata wchodzi w grę zakup wersji 650w głupim pomysłem nie będzie.Zasilacz jest mniej obciążony=pracuje ciszej ;)

 

Asus będzie miał wydajniejsze chłodzenie,ale dużo ludzi skarży się na jego serwis w Polsce,MSI będzie osiągać trochę wyższe temperatury,ale będzie bardzo ciche, z obu syn będzie zadowolony tutaj już kwestia priorytetów (cisza czy temperatury).


Ewentualnie można wybrać Zalmana Z11 w wersji z podświetleniem czerwonym,wtedy wszystko ładnie zgra się kolorystycznie (RAM,wentylatory oraz karta graficzna). W minimalnie wyższej cenie jest czerwona płyta główna Z97-G43 Gaming /intel Z97, LGA 1150/

 

Co do grafiki najlepszym chłodzeniem (cisza oraz temperatury) dla 290 dysponuję Sapphire w wersji TRIX,niestety jest ona zbyt długa do Zalmana Z11,więc trzeba rozejrzeć się za inną obudową,albo dokonać lekkich modyfikacji.

http://i1.ytimg.com/vi/XIiusUKmcRU/maxresdefault.jpg

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słyszałem wlaśnie że trzeba ciąć obudowe co do tego Tri-X'a , wydaje mi sie że zalmanowskie chłodzenie + ten Asus r9 290 dadzą rade i temperatury jakoś nie będą tragiczne 

 

Koniec końców wydaje mi sie że komputer za Twoją pomocą wypadnie bombowo :D 

 

http://www.morele.net/inventory/info/UYfuJN/ - skorzystam z morele ze względu na darmową wysyłke i montaż 1zł z kodem  W3FHN58JFW

Link to post
Share on other sites

Jednak czerwona kolorystyka :)

 

Na esc również masz kody,co ciekawę cena G650m na morelach jest chora,na esc jest 50zł taniej.

W cenie G650m na morelach masz już XFXa XTR 550 to już znacznie lepsza konstrukcja z certyfikatem GOLD i trybem półpasywnym (wentylator nie włącza się do osiągnięcia pewnego obciążenia) :)

Link to post
Share on other sites

Corsair Graphite Series 230T (orange)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

MSI Z97-G43 Gaming /intel Z97, LGA 1150/

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (947/5000)

A-Data 8GB (2x4GB) 2133MHz CL10 XPG

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

 

4005 zł + kody z posta #9

 

Zasilacz G550M spokojnie tutaj wystarczy. W zestawie masz pomarańczową, podchodzącą pod czerwień obudowę w postaci 230T Oragne razem z podświetlanymi wentylatorami 120 mm. 

 

 


Mając na uwadze wygląd zestawu, warto zastanowić się nad mniejszym chłodzeniem. Macho BW jest dość spore i tym samym dość sporo zasłoni. Może warto zastanowić się nad mniejszym Scythe Ashura również z 140 mm wentylatorem

 

Wedle tego  chłodzenie to jest kompatybilne, podobnie jak Macho BW i wg mnie lepiej ono będzie się prezentować, wystarczy spojrzeć na sam top 

 

Chłodzenie swoją wydajnością jak i kulturą pracy plasuje się dość wysoko

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Scythe/Ashura/6.html

http://www.techpowerup.com/reviews/Scythe/Ashura/7.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...