Skocz do zawartości

Komputer za ok. 2750-2800zl


Recommended Posts

Witam,

przymierzam się do złożenia nowego komputera, mój budżet wynosi około 3500zł ale w cenę wliczone jest też kupno biurka i monitora, więc zostaje jakieś 2700zł (budżet oczywiścię mogę troszkę przekroczyć)

 

Pytałem już w innych miejscach i w sumie to teraz mam proponowany taki zestaw:

Płyta ASRock H97 Pro4 (Mam pytanie, czy H97 będzie mi przydatne ? Głownie zależy mi na dużej ilości wyjść audio, no i USB) - 316 zł

 

Procesor i5 4460 lub 4590 - 674 zł lub 709 zł

 

Grafika Gigabyte GTX 760 OC - 885 zł

 

Ram Crucial Ballistix 2x4GB 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V - 285 zł

 

Obudowa SilentiumPC Gladius M40 - 199 zł

 

Zasilacz Corsair VS550 - 189 zł

 

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5", 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) - 183 zł (lub może jakieś 1TB, aczkolwiek nie jestem pewien czy mi będzie tyle potrzebne bo mam dużo dysków zewnętrznych)

 

Napęd byle jaki, ok 60 zł

 

Razem wychodzi 2791zł  z i5 4460 lub 2826zł z i5 4590

 

Komputera zamierzam używać przez dosyć długi czas, będzie też długo pracował codziennie bo po kilka a czasami nawet kilkanaście godzin, głównie przeglądanie internetu i programowanie ale także chciałbym pograć w jakieś nowsze tytuły.

Co polecacie zmienić ? Co do obudowy to nie chce jej zmieniać bo mi się bardzo podoba, resztę zostawiam wam :P Nie jestem pewien co do płyty głównej, wcześniej myślałem nad B85, później nad H87 a teraz polecono mi H97.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Obudowa SilentiumPC Gladius M40 - 199 zł

Tragedia.

 

 

4' post='1526717'] Zasilacz Corsair VS550 - 189 zł

Bardzo budżetowy zasilacz. W jego cenie jest o wiele lepszy Thermaltake Smart SE 530W. 

 

 

 

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5", 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) - 183 zł (lub może jakieś 1TB, aczkolwiek nie jestem pewien czy mi będzie tyle potrzebne bo mam dużo dysków zewnętrznych)

1 TB kosztuje 10 zł więcej, więc głupotą byłoby nie dopłacenie do większej wersji. 

Link to post
Share on other sites

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Zalman Z9 U3 USB3.0  

GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/

Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/MSI B85-G43

GeForce GTX 760 TwinFrozr OC 2GB DDR5 256bit (1150/6008) + Watch Dogs

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

Razem niecałe 2800zł

 

-4rdzeniowy procek od Intela

-Markowy zasilacz na bebechach Siso

-GTX 760 od MSI z chłodzeniem TwinFRorz

-Płyta główna z dual uefi i chłodzoną sekcją

-Przewiewna obudowa z oknem i 3 wentylatorami

-8Gb sprawdzonego RAMu


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa lub X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Symantec Norton 360 PL)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok no więc tak, co do płyty głównej to wybiorę tą B85-G43 od MSI (no chyba że polecicie coś lepszego :P)

Co do obudowy to już sam nie wiem, najpierw odradzano mi Zalmana Z3 Plus i polecono M40, który bardzo mi się spodobał swoją prostotą i funkcjonalnością, teraz znowu polecany mi jest Zalman. Sam już nie wiem, nie potrzebne są mi żadne świecące duperele czy ekrany pokazujące temperatury, czy faktycznie w M40 będą aż takie problemy z wentylacją jeśli nie zamierzam niczego podkręcać ? W razie czego można dołożyć 2 wentylatory na górze ale kolega korzysta z X80 i mówił że u niego było to zbędne bo temperatury są ok.

Co do zasilacza to przy XFX nie podoba mi się ilość kabli 6pin/8pin no i ilość molexów, które zastąpili chyba kablami sata że dzięki ich ilości mógłbym zrobić obudowę z dysków, no i czy 450w będzie dobrym rozwiązaniem jeśli w przyszłości chciałbym  coś wymieniać/rozbudować ? Wolałbym chyba kupić tego Thermaltake Smart SE 530w lub XFX Pro 550w, te kilkadziesiąt złotych jeszcze takiej wielkiej różnicy nie robi.

Mam jeszcze pytanie, dlaczego polecił Pan GTX 760 OC od firmy MSI a nie Gigabyte ?

Link to post
Share on other sites

1.B85 HD3 ze względu na dual uefi,chociaż G43 też jest niczego sobie.

2.Tragedii nie będzie,ale zalman wypada tutaj lepiej,jeśli preferujesz proste obudowy spójrz na Geilda DarkForce albo Core 3000

3.XFX 550 będzie najlepszy z wymienionych,aczkolwiek nie posiada modularnego okablowania,jesli zalezy Ci na nim,wybierz gorszego elektrycznie (aczkolwiek godnego polecenia) TT 530

4.MSI jest cichsze,aczkolwiek,jeśli bardziej zależy Ci na temperaturach możesz wziąć Gigusia.

Link to post
Share on other sites

A jeśli chodzi o płytę MSI to co się bardziej opłaca, B85-G43 Sc (ta czarno-niebieska) czy B85-G43 Gaming ? Co do piszczących cewek w Gigabyte, często się to zdarza ?

Wracając do płyty B85 HD3, czy ten DualBIOS aż tak strasznie potrzebny jest na nowych płytach ? Ja na starej płycie Gigabyte jeszcze na sockecie AM2 nie miałem żadnego problemu z biosem po kilku naprawdę dobrych latach użytkowania jej (płyta jest nadal sprawna, a wykorzystywana była już chyba od końca 2006 roku, kilka razy miała aktualizowany BIOS i nigdy nie przytrafiło się żadne uszkodzenie czy awaria)

Nie zależy mi na modularnym okablowaniu, aczkolwiek pewnie lepiej byłoby gdyby takowe było (dla lepszego ułożenia kabli za tacą, nie musiałbym chować niepotrzebnych kabli tylko je po prostu odłączyć. A jak to jest z tym modularnym okablowaniem, może się zdarzyć czasem coś w stylu niełączenia kabla w gniazdku i brak zasilania dla jakiegoś podzespołu ?)

Link to post
Share on other sites

 

 

A jeśli chodzi o płytę MSI to co się bardziej opłaca, B85-G43 Sc (ta czarno-niebieska) czy B85-G43 Gaming ?  
 

Zdecydowanie wersja bez Gaming.

 

 

Wracając do płyty B85 HD3, czy ten DualBIOS aż tak strasznie potrzebny jest na nowych płytach ?

Właściwie to tylko miły dodatek.

 

 

Nie zależy mi na modularnym okablowaniu, aczkolwiek pewnie lepiej byłoby gdyby takowe było (dla lepszego ułożenia kabli za tacą, nie musiałbym chować niepotrzebnych kabli tylko je po prostu odłączyć. A jak to jest z tym modularnym okablowaniem, może się zdarzyć czasem coś w stylu niełączenia kabla w gniazdku i brak zasilania dla jakiegoś podzespołu ?)

Przewody są na zatrzaski. Wątpię, żeby przewód mógł sam wypaść.  

Link to post
Share on other sites

A polecicie może chłopaki jakiś dobry monitor do długiej eksploatacji (czasami nawet kilkanaście godzin dziennie :P) i na którym można by oglądnąć jakieś filmy też bez problemu ? FullHD to chyba już standard, patrzyłem na monitory BenQ ale nie jestem pewien dlatego wolę się poradzić ekspertów :D

Edit:

Aha no i żeby tez majątku nie kosztował, tak gdzieś z 500-550zł byłoby najlepiej.

Edytowane przez axdcf
Link to post
Share on other sites

Ok, przymierzam się już do kupna i pozostaje chyba tylko temat tej karty graficznej, czy jest duże prawdopodobieństwo trafienia na piszczące cewki kupując kartę Gigabyte ? Czytałem trochę o tym to ludzie mieli takie problemy nawet z MSI, więc to chyba losowe jest.

Mam pytanie odnośnie tego chłodzenia Windforce, wiem że chłodzi ono lepiej od TwinFrozr z MSI ale też ludzie piszą że jest głośniejsze, czy tą różnicę faktycznie można usłyszeć przy zwykłym użytkowaniu i jest to jakiś wielki szum ?

BTW zamierzam wszystko kupić w Morele, ktoś wie czy kupno całego zestawu na raz w tym sklepie wiąże się z jedną wielką przesyłką czy będzie to kilka paczek i osobna opłata za każdą ? Co do obudowy to zdecyduję się jednak chyba na Gladiusa, oglądałem jakieś wykresy temperatur to aż tak strasznej różnicy między obudowami Zalmana nie było, chyba te kilka stopni nie zadusi mi sprzętu :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ostatnie już chyba pytanie przed zakupem, mam problem z wyborem dysku a dokładnie Seagate 1TB ( http://www.morele.net/dysk-seagate-dysk-seagate-1tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-432403/ ) czy WD Blue 1TB ( http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/ ) ? Aktualnie korzystam z WD Blue 500gb i jestem zadowolony, nigdy nie miałem jeszcze twardziela Seagate więc nie wiem co i jak. Dysk Seagate ma rekomendacje na Morele a WD nie ma, ktoś może potwierdzić że to znaczy że model Seagate jest lepszy ? Jest też tańszy o kilka złotych i akurat jest na liście promocji (-1%) na innych częściach.


Mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia dysków, bo już dzisiaj wieczorem zamawiam wszystko i nie jestem pewien jakie wybrać kable SATA do podłączenia dysku (jednego) ponieważ w tej obudowie SilentiumPC Gladius M40 dyski są tak obrócone że proste kable mogą się chyba zciskać ze ściąganym panelem obudowy, ale nie jestem tego pewien :/ Powinienem kupić kable kątowe czy po prostu normalne wystarczą ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Powinienem kupić kable kątowe czy po prostu normalne wystarczą ?

Spokojnie, kable Sata są stosunkowo giętkie, więc nie będzie problemu.

 

 

 

Dysk Seagate ma rekomendacje na Morele a

Tym bym się nie sugerował, bo te ich "rekomendacje" to bzdury i śmiech na sali.

 

Te dyski są bardzo porównywalne. Barracuda jest minimalnie szybsza. Czego byś nie wybrał, to i tak będzie to dobry wybór. 

Link to post
Share on other sites

Wstrzymałem się z kupnem ponieważ zauważyłem coś dziwnego związanego z tą płytą, otóż na morelach ludzie w komentarzach coś gadają że im brakuje USB 2.0 na front panel, jest tylko miejsce a piny są ścięte. Czy to jest normalne a nie jest to tylko jakaś wybrakowana płyta ? Nie będę miał problemów z podłączeniem 2x usb 2.0 i 1xUSB 3.0 z Gladiusa M40 ? Potrzebuję szybkiej odpowiedzi bo chcę to zamówić już dzisiaj.

Edit

Jeśli już kupię tę płytę, polecacie zrobić aktualizację BIOSu od razu czy nie ma jakichś większych zmian od tego fabrycznego ?

 

Wyczytałem że po prostu płyta oferuje wyprowadzenie tylko 2 portów USB 2.0 na przedni panel, więc do tej obudowy powinno być ok ale trochę głupi ruch z ich strony zwłaszcza że są miejsca na piny tylko ich brakuje.

Może mi ktoś jeszcze szybko powiedzieć czy razem z tą płytą dostaję kable Sata 3 ? Na Morelach nic o tym nie pisze a na jakimś filmiku widziałem że razem z płytą dostajemy kable sata i to kątowe.

Edytowane przez axdcf
Link to post
Share on other sites

 

 

Może mi ktoś jeszcze szybko powiedzieć czy razem z tą płytą dostaję kable Sata 3 ? Na Morelach nic o tym nie pisze a na jakimś filmiku widziałem że razem z płytą dostajemy kable sata i to kątowe.

Tak, powinieneś dostać 2 kable Sata w zestawie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...