Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam pewien problem ,i nie wiem czy to normalne, kiedy dodaje napięcie vcore jak i vring  to płyta główna dodaje sobie do tej wartości coś od siebie , w idle to jest 0.01-0.02v a pod dużym obciążeniem dochodzi do 0.04v. Dodam   ze podkręcam procesor na stale(override) bez c-statow turba eista.Czy to jest normalne ,i czy ktos jeszcze tak ma???

b30858.png

Link to post
Share on other sites

W testach dodaje ci te wartosci czy juz w biosie? Masz na stale napiecia i zegary ustawione?

I mozesz powiedziec jakim programem robisz ssy biosu?

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Jak widzicie już w biosie dorzuca a w Prime95 w niektórych testach dochodzi do 1.296V to samo z ringiem muszę kalkulować i robić o jakieś 0.03V mniej ,wszystko ustawiam na stale.Ogólnie mam straszne problemy z ta platforma http://forum.benchmark.pl/topic/140099-4670k-problem-ze-stabilno%C5%9Bci%C4%85-w-idle/ Proszę powiedzcie czy to jest normalne ??? Wykluczam zasilacz bo dopiero co zmieniłem i na starym tak było a zmiana nic nie poprawiła,   może jest to podstawa do reklamacji ? ,jak myslicie.

Link to post
Share on other sites

Sorry kolego za syf w temacie :) Generalnie u siebie gdy ustawiam na sztywno napięcie to również dodaje,są to wartości rzędu 0.003-0.006V.Jenak to są tak znikome napięcia że nawet nie warto z mojej strony drążyć tematu.

Może spróbuj również zmienić  CPU Core Voltage Offset z Auto na Manual i ustaw 0.000V.Żeby w ten sposób wykluczyć ewentualne dodawanie offsetu.

LLC również zmieniałeś?Na jakim jest poziomie?


Na Twoim mobo powinieneś mieć to pod nazwa Vdrop.

Link to post
Share on other sites

Sorry kolego za syf w temacie :) Generalnie u siebie gdy ustawiam na sztywno napięcie to również dodaje,są to wartości rzędu 0.003-0.006V.Jenak to są tak znikome napięcia że nawet nie warto z mojej strony drążyć tematu.

Może spróbuj również zmienić  CPU Core Voltage Offset z Auto na Manual i ustaw 0.000V.Żeby w ten sposób wykluczyć ewentualne dodawanie offsetu.

LLC również zmieniałeś?Na jakim jest poziomie?

Na Twoim mobo powinieneś mieć to pod nazwa Vdrop.

+100% zaraz zobaczę ,ale przyznasz ze to dziwne ? 

 

 

 

i to samo pomimo dodania offsetu na 0.001v,już naprawdę sprawdzałem wszystko chyba,żaden ze mnie overkloker ale od 3 tygodni siedzę i wertuje internet i du....pa,myślę ze coś z mobasem chyba jest.

Edytowane przez thomazzz
Link to post
Share on other sites

z mobasem wszystko ok. z tego zo pamietam (tez mnie to zastanawialo wczesniej) wartosci na szaro to VID i (w niektorych pozycjach) aktualny voltage. zauwaz, ze te na szaro pokrywaja sie z CPU VID w aida64. zobacz jeszcze hwinfo64. volty wpisywane z lapy sa identyczne w programie i biosie, mimo, ze w aida jest inny voltage - cpu vid. sorry, jezeli troche pokretnie

 

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

z mobasem wszystko ok. z tego zo pamietam (tez mnie to zastanawialo wczesniej) wartosci na szaro to VID i (w niektorych pozycjach) aktualny voltage. zauwaz, ze te na szaro pokrywaja sie z CPU VID w aida64. zobacz jeszcze hwinfo64. volty wpisywane z lapy sa identyczne w programie i biosie, mimo, ze w aida jest inny voltage - cpu vid. sorry, jezeli troche pokretnie

nie rozumiem ;D wartości które mam w biosie na szaro to vid   dla  prędkości 4.4 Ghz tylko ja nie ustawiałem 1.28V tylko 1.265V a przy programach stresujących napięcie rośnie do 1.296V 

 

W tej sytuacji nie wiem co Ci poradzić,jedynie czekać na wypuszczenie nowego biosu.

Możesz jeszcze spróbować reset biosu poprzez wyciągnięcie baterii na kilka minut.

dzięki bardzo za zaangażowanie  ,zobaczę z tym biosem .Mobas i procek i tak wystawiłem na sprzedaż bo mnie już normalnie krew zalewa,nie dość ze proc robi stabilnie tylko 4.3Ghz    to jeszcze ten mobas :[ ,przy moim szczęściu ustawi sobie kiedyś napięcie 1.6V  i odfrunie  .Poza tym mam jakieś dziwne problemy ze stabilnością w idle,ktos chetny na kupno ??

Link to post
Share on other sites

no własnie,nie do końca idle  .Nie wiem co to jest wszystkie testy stabilności przechodzi bezbłędnie(4.3Ghz z napięciem 1.256V takie maksymalnie zapodaje moja płyta pomimo tego ze daje jej na stale 1.23V) Komputer zawiesza się tylko i wyłącznie gdy go włączam po dłuższej przerwie  10 min i bach reset czarny ekran i        

Overclocking Failed! Please enter Setup to re-configure your system.

Press F1 to Run SETUP
Press F2 to load default values and continue

Po tym już tak nie zrobi do wyłączenia prze zemnie . ​W żadnej grze się nigdy nie wysypał .Dziwne co ???

Link to post
Share on other sites

Siema 

Na MSI z87-gd65 też tak się dzieje i dodaje znikome ilości w postaci setnych czy tam tysięcznych volta. Posiadam tego samego procka i pozostawiłem wszystko na auto bo przy każdej próbie kombinowania na stałe z napięciami miałem BSOD. 

http://valid.canardpc.com/b4bky0

To takie głupie troche  na auto wszystko działa jak należy od miesiąca mam ustawiony mnożnik na 44x100 i nigdy się nie wysypał komp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...