Skocz do zawartości

Uefi nie czyta ssd i hdd


Recommended Posts

Witam, mam problem, a mianowicie:

Zakupilem w esc nowy komputer, ktory skladalem sam, wszystkie czesci nowe, poprawnie podlaczone, a kiedy odpalilem po eaz 1-szy kompa, wlaczylo sie UEFI do skonfigurowania i nie widzi mi dyskow ssd i hdd ( mam tez watlpiwosci, poniewaz ramy mi czyta, ale przy ramach pisze mi: ddr3(1333)<--- czy to w nawiasie to ich taktowanie? Zastanawia mnie to, poniewaz ramy kupilem od adaty 2x4gb 2133mhz ). Dodam, ze plyta to asrock z97 extreme 3. Dziekuje z gory za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

zapoznaj się ze specyfikacją płyty a szczególnie poczytaj o biosie, a wtedy będziesz wiedział że ram np. 2133 to w OC a w normalnym ustawieniu chodzi na 1333.

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z97%20Extreme3/

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z97%20Extreme3/?cat=Manual

Edytowane przez Mariusz21_21
Link to post
Share on other sites

hmm nie czyta dysku , wytłumaczenie jest jedno

poprawnie podłączone

tu jest błąd moim zdaniem po dociskaj wtyczki od zasilania i sata tylko one są odpowiedzialne za dyski najpierw włóż sam dysk ssd i spróbuj na jednym jak zaskoczy zainstaluj system i jak wszytko wgrasz dołóż drugi

jak uefi nie czyta dysku to nie ma informacji z dysku czyli sata źle podłączony albo nie dokładnie albo dysk nie ma zasilania czyli źle podłączone zasilanie są tam tylko dwa kable sterowników nie trzeba pokombinuj

Edytowane przez Pawskill
Link to post
Share on other sites

No właśnie sprawdzę to już jutro i dodatkowo wrzucę zdjęcie, żebyście ocenili na 100% czy poprawnie wszystko podłączyłem :)


Podociskalem wszystko, ponownie sprawdzilem czy jest wszystko dobrze podpiete i nie dopatrzylem sie bledu, nie mam juz zielonego pojecia co to moze byc :$
Link to post
Share on other sites

Sprawdz, tez czy nie masz ustawionego jakigos fast boot , zresetuj ewentualnie plyte , sprawdz czy podlaczyles w odpowiednie gniazda jak podaje producent Ja osobiscie jeszcze podpinal bym jeden dysk pod kazde gniazdo i sprawdzal tak lopatologicznie.

Link to post
Share on other sites

Tak to jest z tym sprzetem , czlowiek sie napoci naczaruje bo niby nowe a pozniej sie okazuje ze cos trafione. Walczylem kiedys tak z plyta glowna, kupilem nowa i mi obraz nie startowal walczylem z nia 2 dni az wkoncu zawiozlem do sklepu dostalem inna i po problemie. Powodzenia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...