Skocz do zawartości

Bsody, Bsody wszędzie


Recommended Posts

Witam!

W lutym wymieniłem komputer, została mi tylko wtedy do wymiany karta graficzna. Wczoraj wymieniłem właśnie kartę. Przez ten czas od lutego do wczoraj miałem często bluescreeny o kodzie 0x0000003b, oraz 0x00000050. Wpisywałem te błędy i jedni piszą, że RAM, drudzy, że dysk, inni jeszcze, że karta graficzna, albo jakieś sterowniki. Pomyślałem sobie, skoro karta graficzna, no to nic z tym nie zrobię (8600GT była podgrzewana raz) i muszę zbierać sobie na nową. Najczęściej się pojawiały podczas grania w CS:GO, gdy alt tabowałem do windowsa, w grze Euro Truck Simulator 2, albo podczas słuchania muzyki, oglądania filmów na YT, czy też rozmowy na Skypie. Dźwięk coś a'la robota i BSOD. Jakiś tydzień temu zrobiłem format systemu. Sterowniki wgrywane z płyty do płyty głównej (czy producent dawałby złe sterowniki?). Wczoraj kurier przyniósł mi kartę graficzną. Asus R7 260X 2GB

http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-radeon-r7-260x-oc-directcu-ii-2gb-ddr5-pci-e-box-84-893011.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=893011

 

Sterowniki od gf'a odinstalowałem, zainstalowałem Radeona (też z płyty). Wszystko działa aż miło, ale na chwilę odbiegnę od tematu (Czy przy odpalaniu kompa nie jest za ciepła? Ma ona 42*C, a podczas gier 72*C. Czytałem, że to normalne? o.O)

Dobra, wracamy do tematu. Wczoraj jeszcze do brata mówiłem, w końcu nie będę miał blue screenów. I co? CS:GO odpalony, siedzimy z kumplem i bratem na skypie, piję sobie wodę a tu BSOD zrobił mi psikusa. Panowie, czym to może być spowodowane?

Poniżej kilka screenów z BlueScreenView.

 

http://screenshooter.net/100101431/tidpkle

http://screenshooter.net/100101431/rdmxtpk

http://screenshooter.net/100101431/turmwdn

 

Czy byłby ktoś tutaj taki mądry i byśmy te bsody wyeliminowali?

 

Pozdrawiam!

 

PS. zapomniałbym, specyfikacja komputera.

Corsair VS 450

Intel Pentium G2020
4GB RAM DDR3
GIGABYTE GA-B75M-D3V

Asus R7 260X 2GB

 

Link to post
Share on other sites

Wywal dokładnie stery od nvidi bo jeden blue był tym spowodowany. Sterowniki do płyty głównej itd. nie z płyty, a pobrane ze strony produenta - AKTUALNE. Tak samo dla karty graficznej ze stromy AMD. Temperatury takie mogą być. Pamięć ram przetestować programem MHDD albo Memtest. Sprawdź czy procesor ma poprawne napięcia dawane, takie jakie podaje producent.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mógłbyś mi powiedzieć, kiedy był ten blue przez nvidie? Wszystko dokładnie odinstalowałem. Zaraz zabieram się w takim razie za sterowniki.

@EDIT:

Wybieralem sterowniki i bluescreen. Po tym komputer nie chce sie odpalic, po ekranie ladowania Windowsa, czarny ekran. Na obudowie komputera CPU ma 68℃ nie za duzo? a HDD 41℃

Narazie go nie bede odpalal. Dam znac pozniej. Przepraszam za brak polskich znakow, pisze z komorki.

 

 

@EDIT2:

Wszedlem do biosu, cos znalazlem, ale nie wiem, czy to jest to ( w kwestiach elektroniki zawsze mi pomagal tata, zrozumcie mnie ;). Vcore: 0,900V Dram Voltage 1,524V i jeszcze cos takiego DRAM Voltage 1,500V i to bylo na Auto. Sprawdzalem temperature CPU w biosie i roznia sie z ta na obudowie. W biosie bylo 58℃, a na obudowie 53℃, wiec mozna CHYBA powiedziec, ze procesor nie mial 68, tylko 73℃.

Edytowane przez unun1
Link to post
Share on other sites

To tylko czujniki, zależnie jak są skalibrowane. Mogło być ani tyle ani tyle a np. 5stC mniej/więcej.

nvlddmkm.sys - z tego co wiem to jest od nvidii.

CPU ma duża temperaturę, na necie piszą, że często pod obciążeniem nie przekracza 40stC. Cooler dobrze zamontowany? Masz miernik? Niech Ci tata zmierzy jakie napięcie daje zasilacz przy spoczynku/pod obciazeniem na 5V i 12V (ustawiasz pokrętło na prąd stały do 20V, wkładasz do molexa końcówki z miernika, czarny do czarnego a czerwony do żółtego - 12V i czerwonego - 5V.)

Tutaj link do wyjasnienia kodu błedu, który Cię nawiedził: http://support.microsoft.com/kb/980932/pl

Masz coś wpięte pod te gniazdo? Bardzo możliwe, że sterowni kdo tego się wysypuje i aktualizacja sterów płyty głównej może pomóc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nvlddmkm.sys wg. BlueScreenView wyskoczyl 30.07, a wiec wtedy gdy mialem GF'a. Wczoraj, 31.07 o 23:38 już tego nie bylo, bo gralem juz na Radeonie i sterownikow Nvidii nie bylo. Cooler raczej dobrze zamontowany. On sie wlacza, gdy potrzebuje tak? Bo jak jest w spoczynku, to tak jakby co jakis czas chcial, ale nie moglby sie zakrecic, albo kreci sie doslownie kilka sekund. Z tymi napieciami, to jak moj tata wroci i bedzie mial czas, to wtedy mierniorem zmierzy :) O ktorym gniezdzie mowisz? Na tej stronie juz bylem ;)

Edytowane przez unun1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, myślałem a nie zapisałem - gniazdo 1394, z tyłu masz albo na płycie głównej wpięte wiązką na przód obudowy i jeśli tak jest to nalezy wypiąć z płyty wiązkę od 1394 przedniego panelu.

Nie jestem do końca w temacie Inteli tych nowych, ale takie zachowanie nie jest raczej zamierzone przez producenta. Pod obciążeniem się kręci? Możliwe, że dochodzi do przegrzewania się procesora skoro tak wiatraczek działa jakby chciał a nie mógł.

Wracając do temp proca, masz taki program jak CoreTemp, odpal go, niech sobie działa i pograj w coś chwile, program zanotuje najwyższą temp procesora jaką osiągnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://screenshooter.net/100101431/xjpompo

Później zabiorę się za te napięcia, oraz memtesta.

 

@EDIT: Cooler zahaczał kabelkiem o wentylator i dlatego się nie kręcił. Teraz jest 55*C

 

Ile powinien trwać Memtest, jeśli mam 1x4gb ? Czy powinienem robić test na 4 innych slotach, żeby wykluczyć uszkodzenie gniazda na płycie?

Edytowane przez unun1
Link to post
Share on other sites

Temperatura definitywnie przekraczała bezpieczny próg. Nic nie przekładaj, jak nic nie pokaże to będzie OK. BSODY wyskakują? Bo ta temperzatura proca mogła powodować BSODY. Z tego co widzę, CoreTemp nie pokazuje wszystkich danych, proszę uruchom najnowszy program CPU-Z i pokaż czy wyświetla wszystko, jak nie to możliwe, że płyta główna będzie wymagała updateu BIOSu do najnowszej wersji bo nie rozpoznaje procesora - stąd te BSODy.

Edytowane przez diego93z
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

To przejęzyczenie?

Tak, to jest program do testowania dysku twardego. Coś mnie przyćmiło :)

 

Jak widać tak się nie działo, bo gdyby tak miało być to nie osiągnął by tych temperatur (może i3 i5 to tak ale Pentiumik?). Proc mógł wytrzymywać, ale taka temperatura powodowała na pewno wzrost temperatury płyty głównej i jej sekcji zasilania bo była ogrzewana przez ciepłe powietrze. Jak narazie od soboty BSODa nie ma, więc winowajcą była właśnie ta temperatura.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Narazie bsody się nie pojawiają. Zobaczymy jak będzie dalej. Dzięki Zielu za zainteresowanie się tematem, jak i za pomoc z Twojej strony.

 

@EDIT:

Przed chwila wyskoczyl mi blue z kodem 3b. Po bsodach zauwazylem, ze komputer nie chce mi sie odpalic, bo ekranie windowsa black screen...

@EDIT:

Przed chwila wyskoczyl mi blue z kodem 3b. Po bsodach zauwazylem, ze komputer nie chce mi sie odpalic, bo ekranie windowsa black screen...

Edytowane przez unun1
Link to post
Share on other sites

Zamieść jeszcze raz dumpa. Do tego zrób logi w FRST. Możesz też empirycznie sprawdzić czy płyta ma całe kondensatory - zerknij czy nie są napuchnięte albo wylane. I podaj markę zasilacza. 

I jeszcze jedno: uruchom test w OCCT na domyślnych ustawieniach. I pokaż; wrzuć wszystkie screeny jakie utworzy. 

Edytowane przez testerrr
Link to post
Share on other sites

Jak wroce do domu jutro z rana zamieszcze. Teraz jestem na komorce. Model zasilacza podalem u gory - Corsair VS 450.


A więc jestem po logach w FRST. Ustawiłem test w OCCT na domyślnych ustawieniach, poczekałem 5 minut i test trwał dalej. Poszedłem się kąpać, wracam a tam komputer z black screenem - musiał pojawić się blue.

Zamieszczam logi z FRST, zaraz zabieram się za ponowny test, tym razem będę czuwał. 

 

Dodawalem w spoilerze, ale się nie miescilo.

 

http://www.speedyshare.com/P75dD/LOGI.rar

Edytowane przez unun1
Link to post
Share on other sites

System sprawia wrażenie zadbanego. Chociaż kłuje w oczy brak antywirusa. Zainstaluj coś. Ja mam zwyczaj rekomendować Avirę. 

Stwórz obok FRST.exe plik fixlist, umieść zawartość spoilera, zapisz i zamknij. Następnie uruchom FRST i opcja FIx. 

 

S3 ALSysIO; \??\C:\Users\Radek\AppData\Local\Temp\ALSysIO64.sys [X]
R4 IOMap; \??\C:\Windows\system32\drivers\IOMap64.sys [X]
S4 nvlddmkm; system32\DRIVERS\nvlddmkm.sys [X]
S4 nvvad_WaveExtensible; system32\drivers\nvvad64v.sys [X]

 

Do tego pobierz i uruchom jako administrator:  

http://www.bleepingcomputer.com/download/tfc/dl/92/

 

Natomiast w dzienniku zdarzeń jest sporo dziwnych błędów - głównie aplikacji. Czy testowałeś RAM tak jak Ci radzili? 

Pobierz też GSmartControl: http://sourceforge.net/projects/gsmartcontrol/files/0.8.7/gsmartcontrol-0.8.7-win32.zip/download

Czy Ty tego kompa nie podkręcałeś? Co do temperatur procka to są akceptowalne, a przede wszystkim stabilne. Sprawdź empirycznie płytę czy nie ma spuchniętych bądź wylanych kondensatorów. Czy płyta, z której instalowałeś windowsa - jest pewna? W sensie czy instalowales z niej system wczesniej albo na innym kompie? 

Podaj mi też swoją aktualną wersję Bios. 

Edytowane przez testerrr
Link to post
Share on other sites

O kurde, zapomniałem tego ramu przetestowac. Komputera nic nie podkrecalem, jak wroce to plyte obejrze. Wczesniej na starym kompie mialem windowsa z tej plyty, tyle, ze 32 bity a teraz 64. Wroce do domu i zabieram sie za to co mi napisales. 


Ten pierwszy link, który mi podałeś, to jest error, ale domyślam się, że chodzi o ten link:

http://www.bleepingcomputer.com/download/tfc/

 

Pobrałem GSmartControl, ale nie wiem w ogóle o co w tym chodzi.

 

O to fixlog

 

Fix result of Farbar Recovery Tool (FRST written by Farbar) (x64) Version: 05-08-2014

Ran by Radek at 2014-08-06 20:09:19 Run:1
Running from D:\Pobrane
Boot Mode: Normal
==============================================
 
Content of fixlist:
*****************
S3 ALSysIO; \??\C:\Users\Radek\AppData\Local\Temp\ALSysIO64.sys [X]
R4 IOMap; \??\C:\Windows\system32\drivers\IOMap64.sys [X]
S4 nvlddmkm; system32\DRIVERS\nvlddmkm.sys [X]
S4 nvvad_WaveExtensible; system32\drivers\nvvad64v.sys [X]
*****************
 
ALSysIO => Service deleted successfully.
IOMap => Unable to stop service
IOMap => Service deleted successfully.
nvlddmkm => Service deleted successfully.
nvvad_WaveExtensible => Service deleted successfully.
 
==== End of Fixlog ====

 
Jutro z rana zabiorę się za testowanie RAMu. Ile powinien zająć test?
Link to post
Share on other sites

O to screen

http://screenshooter.net/100101431/dyyrdga

 

Zauwazylem, ze jak chce uruchomic ponownie komputer, to po ekranie ladowania blacksreen. :(

 

 

@EDIT

Chcialem zrobic memtesta, instalator zbootowal mi pendrivea, wszedlem w boot menu, ustawilem, zeby odpalil z USB i mam ten taki szary paseczek migajacy w lewym gornym rogu na czarnym tle. Pendrive widac, ze cos robi, bo mruga jak szalony.

Edytowane przez unun1
Link to post
Share on other sites

Z dyskiem jest raczej wszystko w porządku, te błedy to standardowe przekłamanie w tej nowej serii Seagate. Co do MemTesta to powinien się odpalić jak odpowiednio w BIOSIE wybrałeś, zobacz czy w Hard Dics Boot Priority pendrive jest na 1 miejscu. Ewentualnie źle zrobiłeś pendrivea.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...