Skocz do zawartości

E8400 // ból, płacz, rozpacz, albo moja nieudolność :)


Recommended Posts

Witam.

Tak jak w temacie, cienizna w podkręcaniu E8400 (resztę configu podam niżej). Problem polega na tym, że chcąc wycisnąć chociaż 4GHz, nawet napięcie wynoszące 1.45V nie pomaga. Próbowałem w taki sposób:

 

http://img257.imageshack.us/img257/2420/20100724061.th.jpg http://img20.imageshack.us/img20/163/20100724062.th.jpg http://img801.imageshack.us/img801/7118/20100724063.th.jpg

 

jednak nawet przy dojechaniu do 1.4VCore na ekranie podczas uruchamiania systemu pokazywał się taki komunikat:

 

http://img339.imageshack.us/img339/4586/20100724066.th.jpg

 

Przy napięciu 1.45VCore komputer wstaje, lecz Orthos wyświetla błąd po 3 sek. -.- Na innych forach za dużo nie poradzili, może wam się uda jakoś mi pomóc.

 

Sprzęt: E8400 rev.C0 + Fortis, P5Q PRO, A-Data Vitesta EE 800+, Sapphire Toxic hd4850 (OC @728/1228), Corsair VX450W.

 

@ Sądzę, że to wina pamiątek dlatego na dniach pozyczę od kogoś i sprawdzimy co i jak z nimi, ale w tym czasie może coś poradzicie.

 

@@ Drugi mój problem polega na tym, że temp. przy takim napieciu (1.4V +) w OCCT Linpack dochodzą nawet do 90st. (podobnie w Linxie). Procek i cooler był ostatnio 2x smarowany (dla pewności) Arctic Ceramique.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

pamieci ustaw 1:1 - choc i to moze nie pomoc - zalezy czy pamieci robia 900mhz, jak dalej nie bedzie wstawalo, to cl6 nawet daj i sprawdz,

sory nie zaladowalo mi sie zdjecie :P - widze ze jest 1:1 - no to pamieci tyle,

napiecie cepa 1,32 spokojnie powinno wystarczyc,

90 stopni na e8400 to juz nie przelewki., Jak nie utrzymasz proca ponizej 60 stopni to radze narazie nie krecic go do 4,0 tylko nizej. :ciekawy:

Link to post
Share on other sites

Tyle że problem polega na tym, że na 1.32V nie daje rady na 4GHz (wyświetla się ten error, o którym nikt nic nie wie? ). Taktowania pamiątek niżej nie mogę obniżyć, to jest 1:1 i niżej się nie da.

 

3,6GHz to mi idzie na 1.32V bo niżej nie wytrzymuje 5h w Orthosie, im wyżej tym coraz gorzej. Lecz na takim napięciu to jest właśnie 60st. No i specjalnie wymieniłem chłodzenie, założone na pewno dobrze, pastą smarowałem 2x jak pisałem wyżej (dla pewności), a radiator i heatpipe'y nawet ciepłe nie są...

Link to post
Share on other sites

Pamięci nie mogą przekroczyć swojej nominalnej wartości.To tak nie może być. Albo musisz zastosować jakieś 1066mhz albo z nimi powalczyć i wydłużyć im timingi. Nie tylko samo CL

 

Musisz też wiedzieć że 4Ghz nie koniecznie osiągniesz nawet jakbyś się rwał na siłę.

 

Napięcie 1.45 dla E8400, człowieku, nie przesadzaj. W ten sposób możesz uszkodzić układ. Nie przekraczaj 1.4v. Przy 90*C możesz dosłownie "zarżnąć" procesor. Nie pozwalaj by temperatury przekraczały 70-75*C.

 

Ja bym na Twoim miejscu odpuścił przy największej częstotliwości jaką osiągniesz przy napięciu 1.39v Jeżeli teraz masz 90*C to w upały odpalając grę możesz powiedzieć "bye, bye" procesorowi.

 

Kiedyś ktoś mądry mnie oświecił i ową mądrość przekazuję Tobie. Nie podkręcaj w nieskończoność bo czterech rdzeni i tak nie dogonisz. Różnicy w 200-300mhz nie poczujesz w grach więc nie ma sensu katować procesora.

 

Chyba że masz pieniędzy jak lodu i w OC bawisz się hobbystycznie. Jeżeli tak to kręć, spal, kup nowy.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Spoko luz. Jak widać coś z czymś nie współpracuje żeby wycisnąć więcej. Już się z tym dawno pogodziłem, jednak po zakupieniu chłodzenia liczyłem na coś więcej. Taka sztuka procka i nic nie poradzę.

 

Jeżeli chodzi o te 90st. to tylko przy napięciu 1.4V+, teraz mam ustawione stabilne 3.6GHz przy 1.31V gdzie temp. w Linpacku nie przekraczają 70st. dlatego też sądzę, że na tym pozostanę.

 

Jeżeli chodzi o wcześniejsze rady dotyczące zmniejszenia taktowania ramek, to napiszę już drugi raz że niżej się nie da :) Taka uroda chipsetów opartych na P35/P45. Nastawiając najniższe, przy osiąganiu 4GHz dochodzą do 900MHz. Może dlatego. Jednak dzięki za wszystko, napiszę temat w zestawach komputerowych bo trzeba będzie sprzedać to co mam :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...