Skocz do zawartości

Czy Dell Venue 11 pro jest lepszy niż Lenovo miix 2 i Acer Switch 10?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ravir,

Recommended Posts

  • Rozwiązanie

Wydajnościowo w zasadzie niczym :)

 

Venue 11 Pro i MIIX 2 - mają ekrany Full HD 1920x1050 oraz 64 GB Pamięci Wewnętrznej, Acer Switch 10 ma 32 GB pamięci Wewnętrznej i rozdzielczość 1366 x 768.

 

Venue 11 Pro i MIIX 2 - sa lepsze od Acer'a Switch ze wzgęldu na rozdzielczość i większa Pamięć.

 

Dell Venue 11 Pro jest najdroższy  :) - Lenovo MIIX 2 jest tańsze o 1100 zł - mam na myśli oficjalną, Polską dystrybucję - Venue 11 Pro - 2800 zł a MIIX 2 - 1700 zł  :)

 

Ja bym bral Lenovo MIIX 2 - z uwagę na cenę. Acer kosztuje tyle samo co MIIX 2 a ma niższą rozdzielcczość i mniej pamięci.

 

Venue jest prawie identyczne z MIIX 2 - ale ta CENA - maskra :) - jedynie jak nam bardzo zalezy na konkretnych akcesoriach - to Dell Venue 11 Pro ma przewagę. Ale jak jesteśmy zwykłymi prywatnymi użyszkodnikami  :) to szkoda przepłacać za Venue 11 Pro w wersji na Atomie.

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Acer w przeciwieństwie do Lenovo ma dodatkowy dysk 500GB w klawiaturze, więc argument o małej pamięci jest moim zdaniem nie trafiony. Lenovo Miix2 ma ekran FullHD, natomiast w porównaniu ze Switchem jest bardzo ciemny i poza domem będzie niezbyt wygodnie go używać. W Saturnie w Gdyni stoją obok siebie Miix2, T100 i Switch i można się nimi pobawić - ewidentnie widać różnicę w obrazie, poza tym te Lenovo z bliżej mi nieznanych powodów się po prostu przycina (może wina softu, a może Atom nie radzi sobie z FullHD w tablecie?). No i opcja klawiatury w Lenovo jest taka sobie, ponieważ sprawdza się na dobrą sprawę tylko wtedy kiedy pracujesz przy biurku, na kolanach tablet wypada ze stacji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dysk 500 GB w klawiaturze jest dokładnie tak samo przydatny jak dysk przenośny 500GB w Plecaku :) Jak od dokujemy tablet to dysku nie mamy - programów na nim zainstalowanych też. Czyli równei dobrze możemy nosić dysk przenośny, który zajmuje mneij miejsca niż klawiatura :) i wyjdzie na to samo.

 

Jasność ekranu - w Lenovo MIIX 2 wystarczy ustawić jasność w samym Windows. Pytanie czy w sklepie nie była źle ustawiona. Ja oglądałem MIIX 2 i jasnością nie ustępował konkurencji.

 

Zacinanie - pytanie co było instalowane i kto się nim bawił :) - Atom Bay Trail spokojnie radzi sobie z Full HD - znajomi mają HP Pro Tablet 610 który ma więcej niż Full HD (1920x1200) i spokojnie działa. Ja podejrzewam, że po takiej ilości ludzi jacy się tabletami bawili - należało by zrobić reinstalację :)

 

Bay Trail spokojnie dekoduje i wyświetla płynnie filmy 1080P - sam testowałem Venue 11 Pro z Atomem, skoro Z3740 w Venue 11 z Full HD dawał radę to w MIIX 2 też sobie da. W końcu to ten sam proc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...